ikonka WROCŁAW - Ogród botaniczny

Informacje o atrakcji turystycznej

WROCŁAW - Ogród botaniczny
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ogród botaniczny
Miejsce na medal 2015
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?
Ogród botaniczny powstał we Wrocławiu równocześnie z uniwersytetem na początku XIX wieku. Zajął teren po zburzonych fortyfikacjach miejskich i zasypanej odnodze Odry, po której pozostał podłużny staw. Poważne zniszczenia przyniosła II wojna św. Wznowienie działalności placówki nastąpiło w 1950 r. Obecnie zajmuje powierzchnię 7,4 ha, na której uprawia się ponad 7 tys. gatunków roślin i 4 tys. odmian. 27 drzew posiada status pomnika przyrody. W skład 10 działów ogrodu wchodzą m.in. alpinarium, arboretum, pnącza, ro śliny szklarniowe. W 1974 r. wpisano go do rejestru zabytków, a w 1994 r. wraz z całym centrum Wrocławia został uznany za pomnik historii. Na terenie ogrodu organizowane są liczne imprezy takie jak Majówki Tumskie, Magnolia Wrocławska, czy Festiwal Dyni. Ogród otwarty jest codziennie od połowy marca do końca października w godz. 8:00-20:00 (V-VIII) i 8:00-19:00 (pozostałe mies.). Kasa czynna do godz. 18:00. Zwiedzający mają możliwość wejścia przez 2 bramy od ul. Sienkiewicza oraz od ul. Kanonii.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Wrocław - Ogród botaniczny
format D: N 51.116431°,   E 17.047749°
format DM: N 51° 6.98586',   E 17° 2.86494'
format DMS: N 51° 06' 59.15'',   E 17° 02' 51.90''
pytajnik
Adres:
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego - ul. Henryka Sienkiewicza 23, Wrocław, tel. (71) 322-59-57

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (3) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wrocław w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wrocław wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 lipca 2015

Ogród botaniczny położony jest w centrum Wrocławia, przy ruchliwych ulicach, ale za bramą wejściową zgiełk miasta cichnie. Przenosimy się w zachwycający świat przyrody, choć nie dzikiej lecz ukształtowanej przez człowieka, ale dzięki temu podziwiać możemy bogactwo kwiatów i egzotycznych roślin, ułożonych w ciekawe kompozycje.
Ogród jest duży i podzielony na kilka stref, dobrze mieć przy sobie plan, który jest dostępny wraz biletem za darmo, albo za jakąś drobną opłatą (nie pamiętam dokładnie). Warto bowiem przejść się każdą alejką i zobaczyć każdy zakamarek.
Miejsca, które mi się podobały najbardziej to staw z mostkami i fontanną oraz kolekcja kaktusów w szklarni. Urokliwa jest też aleja z mnóstwem odmian tulipanów, która sąsiaduje z mniejszym stawem i średniowiecznym kościołem za ogrodzeniem. Wrażenie robi alpinarium z przekrojem geologicznym warstw skalnych i skamielinami drzew. Bardzo pomysłowo zrobiona jest część, gdzie prezentowane są zioła i inne rośliny wykorzystywane w przemyśle. Na tabliczkach z nazwą jest przyczepiony prawdziwy produkt, który powstał na bazie danej rośliny, np. przy pokrzywie - szampon pokrzywowy.
W ogrodzie są oczywiście porozstawiane ławki, można znaleźć przyjemne miejsce w cieniu, a alejki są wygodne i nie stanowią problemu dla wózków. Naszemu przedszkolakowi z czasem trochę się zaczęło nudzić, ale i tak mu się podobało i długo wytrwał. Dobrze, że jest plac zabaw i parę innych interesujących rzeczy jak kaskada, szyszki giganty czy ryby i żaby, które można obserwować.
Podsumowując jest to najpiękniejsze założenie ogrodowo - parkowe jakie dotąd widziałem i świetny plener do zdjęć przyrodniczych!
W ogrodzie działają 2 stałe punkty gastronomiczne, położone w różnych strefach oraz kilku mobilnych sprzedawców z lodami czy kawą. Jeden z barów stoi przy wspomnianym placu zabaw, drugi większy, sąsiaduje z fajną sadzawką z 2 fontankami. My posililiśmy się fastfoofem w barze i mimo że był niezły to żałowaliśmy, bo drugi lokal (Cafe Flora) ma bogatsze menu. Mogę w nim polecić desery i kawę. Obok są też sklepiki z roślinami i pamiątkami.


Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
maj 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad