ikonka WROCŁAW - Fontanna multimedialna

Informacje o atrakcji turystycznej

WROCŁAW - Fontanna multimedialna
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Fontanna multimedialna
Miejsce na medal 2014
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Fontanna multimedialna przy Hali Stulecia we Wrocławiu została zbudowana 2009 roku na stawie o powierzchni ponad 1 ha, będącym częścią Parku Szczytnickiego. Składa się ona z 300 różnego typu dysz wodnych, 3 ogniowych i 800 punktów świetlnych. Całość uzupełniają lasery i projektory. Najmocniejsze dysze potrafią wystrzelić strumień wody na wysokość ponad 40 m. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Stałe pokazy w rytm muzyki odbywają się codziennie od końcówki kwietnia do końca października o każdej pełnej godzinie od 10:00 do 22:00 (oświetlenie włączane jest po zmroku). Trwają od kilku do kilkunastu minut. Pełnię możliwości fontanny można obejrzeć tylko podczas pokazów specjalnych, które odbywają się między godz. 21:00 a 22:00 (w zależności od miesiąca) w piątki, soboty, niedziele i święta. Wstęp bezpłatny, jednak z powodu niewielkiej liczby miejsc parkingowych może być konieczne zaparkowanie na parkingu płatnym (ok. 5 zł).
Możliwe jest też oglądanie spektaklu z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego (mieszczącego się w Hali Stulecia) za opłatą  (5 zł w 2014 r). Bilety do nabycia w dniu pokazu do godz. 21:30 w punkcie z pamiątkami WCK.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Wrocław - Fontanna multimedialna
format D: N 51.108813°,   E 17.07848°
format DM: N 51° 6.52878',   E 17° 4.7088'
format DMS: N 51° 06' 31.73'',   E 17° 04' 42.53''
pytajnik
Adres:
Hala Stulecia - ul. Wystawowa 1, Wrocław, tel. (71) 347 51 51, (71) 347 50 47

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (3) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wrocław w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wrocław wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   8 kwietnia 2015

Przyjechaliśmy na drugi spektakl specjalny w roku, być może stąd tak wielkie tłumy oglądających - cały teren dookoła fontanny był pełen ludzi. Wiedząc o problemach z zaparkowaniem w tym rejonie auta, pojawiliśmy z pewnym zapasem czasowym, dzięki czemu zajęliśmy dobre miejsce na wzniesieniu i nawet syn miał dobrą widoczność. Początkowo chcieliśmy wykupić płatne miejsce na tarasie Hali, ale zobaczyliśmy że taras jest chroniony barierką bez prześwitów, która raczej uniemożliwiałby wygodną obserwację małemu dziecku.
Na początek zaprezentowano kilkuminutową propagandówkę na część Unii Europejskiej i to już było niesamowite. Jednak pokaz główny "Cztery żywioły" dosłownie wgniata w ziemię! Wykonanie jest perfekcyjne, idealne zgranie światła, muzyki i "tańczącej" wody, czasem wzbogacone o projekcje. Znakomity dobór utworów od klasyki do nowoczesnej elektroniki.
Będąc we Wrocławiu nie można pominąć tej atrakcji. Niby to tylko 20 minut, a potem wyjazd w wielkim korku, ale wrażenia niezapomniane. Dzieciak chłonął wszystko z otwartymi ustami!
Jako część dużego parku, miejsce to jest bardzo urokliwe, a sam staw otoczony słynną pergolą wrocławską, warto tu więc przyjechać także w dzień, np. przy okazji wizyty w ogrodzie japońskim czy zoo, które położone są tuż obok.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
maj 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad