ikonka KOWARY - Park miniatur zabytków Dolnego Śląska

Informacje o atrakcji turystycznej

KOWARY - Park miniatur zabytków Dolnego Śląska
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park miniatur zabytków Dolnego Śląska

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska otwarto w 2003 roku (jako drugi tego typu park w Polsce) na terenie fabryki dywanów w Kowarach z inicjatywy Mariana Piaseckiego - specjalisty od zabezpieczania reaktorów atomowych, a z zamiłowania architekta i podróżnika. Obecnie prezentuje się tam ponad 40 makiet w skali 1:25 i jedną w skali 1:50 (Śnieżkę). Miniatury zamków, pałaców, świątyń i innych dolnośląskich obiektów wykonane są najnowocześniejszymi technikami modelarskimi, przy użyciu materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Prace nad największymi makietami trwały od kilku miesięcy do 2 lat (zamek Książ). Na miejscu funkcjonuje mała gastronomia i sklep z pamiątkami. Park jest czynny codziennie w godzinach 9:00-18:00. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok. 50 minut. Park odwiedza rocznie prawie 300 tys. osób. Od 2012 roku działa filia kowarskiego parku nad Bałtykiem w Niechorzu, gdzie przedstawione są latarnie morskie.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kowary - Park miniatur zabytków Dolnego Śląska
format D: N 50.798072°,   E 15.834107°
format DM: N 50° 47.88432',   E 15° 50.04642'
format DMS: N 50° 47' 53.06'',   E 15° 50' 02.79''
pytajnik
Adres:
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska - ul. Zamkowa 9, Kowary, tel. (75) 75 222 42, gsm 661 699 699

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (35) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kowary w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kowary wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.3 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5
mnow  Autor  Autor: mnow     Data dodania  29 sierpnia 2017

Miniatury wyglądają idealnie jak prawdziwe budowle, widać niesamowitą dbałość o szczegóły. Jeśli nie znamy tutejszych zabytków nic nie szkodzi, przewodnik je nam przybliży. Świetne miejsce!


Galeria
Wiek dziecka(i)
10 lat
Data pobytu
sierpień 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  17 października 2014

Zwiedzanie parku miniatur rozpoczęliśmy od sklepiku z pamiątkami, który stoi między bramą a parkingiem. Można tam znaleźć całkiem ciekawe rzeczy, w tym sporo z Czech. Obok działa bar z fastfoodami.
Po wejściu można poszukać przewodnika i dołączyć się do grupy albo poczekać aż wyruszy kolejny, a w międzyczasie pooglądać miniatury we własnym zakresie, co też zrobiliśmy.
Mimo, że park znajduje się na terenie pofabrycznym to pełny jest ładnie obsadzonej zieleni i kwiatów. Makiety wykonane są z dużym kunsztem, ilość detali jest po prostu niesamowita. Szczególnie zachwycają wielkie dolnośląskie zamki jak Książ, Czocha, Kliczków. Świetnie odwzorowano też jeleniogórską starówkę czy bazylikę z Krzeszowa, która jako jedyna posiada efekty audio. Zapadła mi też w pamięci Śnieżka, która występuje w 2 wersjach - obecnej i sprzed 1968 roku oraz maleńkie postacie ludzi przy niektórych obiektach. Oglądając miniatury można się zdziwić ile pięknych pałaców i innych zabytków jest w okolicy. Nie tylko wspaniała architektura, ale także opowiadania przewodniczki zachęcają do ich odwiedzenia. Trzeba podkreślić, że nie są to nudne teksty encyklopedyczne - dane historyczne przeplatane są z ciekawostkami i legendami.
Część makiet rozłożona jest pod dachem, gdzie mieści się kolejny sklepik z pamiątkami i biżuterią srebrną, a także kawiarnia. Niestety brakuje rozrywki dla dzieci w postaci choćby jakiegoś placu zabaw. A szkoda, bo zainteresowanie makietami u małych dzieci systematycznie spada gdzieś po 10. i przydałoby się czymś je zająć. My oderwaliśmy się do grupy gdzieś po połowie obiektów. Pewnie skorzystalibyśmy z kawiarni, gdyby syn miał co robić, ale w takie sytuacji po samodzielnym dokończeniu zwiedzania od razu opuściliśmy obiekt. Dziwne, że dokładnie ten sam błąd popełniono w siostrzanym parku w Niechorzu...

Park posiada darmowy parking. Całość jest rozłożona na płaskim terenie z wygodnymi alejkami, wiec przejazd z wózkiem nie stanowi żadnego problemu.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
wrzesień 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad