ikonka KARPACZ - Zapora na Łomnicy z wodospadem

Informacje o atrakcji turystycznej

KARPACZ - Zapora na Łomnicy z wodospadem
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zapora na Łomnicy z wodospadem

Zapora na Łomnicy - jednej z najdzikszych rzek Karkonoszy powstała w latach 1910-1915 w celu zabezpieczenia Karpacza przed powodziami, które często nawiedzały miasto. Obiekt położony jest w górnej części ul. Konstytucji 3 Maja i pełni również funkcje przeciwrumoszowe czyli ma gromadzić odłamki skał nanoszone przez wartki górski potok. Zapora sprawdziła się podczas powodzi w 1997 roku. Składa się z długiej na 105 metrów tamy o półkolistym kształcie, po której prowadzi szlak turystyczny. Powstał dzięki temu zbiornik wodny o pojemności 540 tys. m3 oraz wysoki wodospad. Przed wojną zalew był w pełni wykorzystywany rekreacyjnie - w lecie działało tu kąpielisko, a w zimie lodowisko.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Karpacz - Zapora na Łomnicy z wodospadem
format D: N 50.777011°,   E 15.744719°
format DM: N 50° 46.62066',   E 15° 44.68314'
format DMS: N 50° 46' 37.24'',   E 15° 44' 40.99''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (33) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.3 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
Kiepura  Autor  Autor: Kiepura     Data dodania  10 stycznia 2017

Sztuczny wodospadzik ale nam się podobał. Niezła restauracja na miejscu


Galeria
Wiek dziecka(i)
13 lat
Data pobytu
zima 2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  14 czerwca 2014

Zapora w Karpaczu to dobre miejsce na spacer, jak i przystanek w drodze na wyciąg na Kopę. Jest to kamienna budowla, posiadająca chodnik dla pieszych na górze. Różnica wysokości jest duża, więc zapora tworzy całkiem spory i miły dla oka wodospad, a właściwie dwa wodospady, bo niżej jest jeszcze drugi stopień wodny. Dobrze widać to z dołu, gdzie można zejść po schodkach. Z drugiej strony, z niewielkiej rzeczki powstało jeziorko, malowniczo wyglądające na tle otaczającej przyrody i tamy z arkadami.
Tuż obok znajduje się restauracja, a przy niej piaszczysta wysepka, w której być może w sezonie dzieciaki mogą się pochlapać wodą. Są tu też stopnie ułatwiające zejście do wody i kolejna kaskada. Miejsce jest więc całkiem przyjemne, choć wygląda, że latem można z niego bardziej skorzystać. My tylko obeszliśmy je dookoła podczas wycieczki na Kopę.
Idąc w górę możemy przejść się ładną ścieżką wzdłuż Łomnicy - typowego górskiego strumyka z korytem pełnym głazów i kamieni.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
wrzesień 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad