ikonka KARPACZ - Park Bajek

Informacje o atrakcji turystycznej

KARPACZ - Park Bajek
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Bajek

Park Bajek powstał w 2012 roku przy stoku narciarskim Relaks, w dzielnicy Karpacza pn. Wilcza Poręba. Stąd jego symbolem jest wilk. Zawiera ruchome przedstawienia 14 bajek, głównie braci Grimm i Andersena oraz park rozrywki z różnymi urządzeniami do zabawy dla dzieci, w tym zjeżdżalnię pontonową i karuzelę. Park jest czynny codziennie od maja do listopada w godz. 10:00-18:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Karpacz - Park Bajek
format D: N 50.768224°,   E 15.763398°
format DM: N 50° 46.09344',   E 15° 45.80388'
format DMS: N 50° 46' 05.61'',   E 15° 45' 48.23''
pytajnik
Adres:
Park Bajek - ul. Wilcza 2, Karpacz, gsm 783 959 868

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (34) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  22 maja 2014

Gdy przyjechaliśmy tu w słoneczny jesienny dzień byliśmy jedną z dwóch rodzin odwiedzających park. Tak więc problemu z dostępem do atrakcji nie było żadnych.
Park robi pozytywne wrażenie. Po środku znajduje się duża piaskownica z urządzeniami do zabawy dla dzieci w różnym wieku, dookoła dominują domki z inscenizacją bajek, ale są też inne atrakcje.
Przed wejściem jest łagodny stok, na którym rozłożono zjeżdżalnię pontonową. Każdy zakupiony bilet upoważnia do 1 zjazdu, więc syn miał od razu 3 gratisowe przejazdy (choć dorośli też mogą zjeżdżać). Tor jest fajny i całkiem szybki. Dlatego trzeba przygotować dziecko, że się rozpędzi i może go obracać dookoła. Byliśmy świadkami, ponoć pierwszego na tym obiekcie, wypadnięcia dzieciaka z pontonu. Była to jednak całkowicie wina dziewczynki, która najpierw bardzo chciała zjechać, a potem po nabraniu prędkości przestraszyła się i chciała wyjść, więc skończyło się na niewielkich potłuczeniach.
Za bramą mamy wybrukowaną rynnę, w której dzieci mogą eksperymentować z wodą, np. wyciągać ją wielkim korkociągiem, blokować odpływ tamą itp. - niby proste ale pomysł fajny i niespotykany. Obok jest karuzela obracająca wiszące pontony, co ciekawe uruchamialiśmy ją sami w dowolnym momencie i na dowolny czas.
Mamy tu też miniaturę Śnieżki ze wszystkimi budynkami i podziemnym tunelem Ducha Gór (do którego musieliśmy wchodzić, zmuszeni przez naszego malucha) oraz pożyteczną gablotę pokazującą odmiany grzybów występujących w Polsce. Śnieżkę dzieci mogą oczywiście do woli zdobywać, bo jest wykonana w taki sposób aby nie dało się jej zniszczyć.
Co do bajek przedstawionych w drewnianych budkach i zgodnie z nazwą będących główną atrakcją parku, to jest ich sporo, ale nie podchodziliśmy do wszystkich. Po oglądnięciu kilku, dzieciak wolał się bawić niż oglądać kolejne. Są to scenki za szkłem z tradycyjnych bajek i baśni. Z głośników leci tekst, a lalki poruszają się. Wykonano je całkiem ładne, ale porywające to nie jest, szczególnie że zakres ruchów jest skromny i schematyczny.
W bocznej części mamy kilka następnych atrakcji jak rowerki dla najmłodszych, bardzo oryginalne koparki, trampolinę, strzelnicę z pistoletami na kulki i grę w strącanie piłeczkami drewnianych grzybków. Trampolina jest nietypowa, bo rozłożona na powierzchni ziemi i skacze się nad wykopanym dołkiem, nie potrzeba więc żadnych zabezpieczeń - świetna zabawa dla każdego, natomiast za grę w strącanie grzybków należy się właścicielowi wielki minus, ponieważ żadna z 5 proc nie miała gumki. Tak więc musieliśmy rzucać piłeczki do celu rękami, a to już nie to samo co celowanie procą. Na szczęście był to jedyny przejaw lekceważenia odwiedzających i nie zakłócił nam zabawy.
Dzieciak był bardzo zadowolony, choć z powodu spadającej temperatury dosyć szybko musieliśmy opuścić park i ledwie skorzystał z placu zabaw. Park jest więc godny polecenia, tym bardziej, że cena biletu jest stosunkowo niska (płaci się za całodniowy wstęp, a potem już tylko za dodatkowe zjazdy na torze pontonowym i chyba za strzelanie pistoletami na kulki). Obawiam się jednak czy w sezonie nie będzie tu kolejek, bo np. koparki są tylko 2, rowerki 3, a trampolina przeznaczona jest dla 1-2 osób.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
wrzesień 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
103
Zgłoś naruszenie zasad