ikonka ŚWIDNICA - Wieża Ratuszowa

Informacje o atrakcji turystycznej

ŚWIDNICA - Wieża Ratuszowa
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wieża Ratuszowa

Wieża ratuszowa w Świdnicy została odbudowana w 2012 roku po zawaleniu się w 1967 roku. Odtworzono wygląd budowli z okresu XVIII-XX w. Posiada ona 10 kondygnacji zwieńczonych hełmem i iglicą. Wysokość całości wynosi 58 m, a otwarty taras widokowy znajduje się na 38 metrach. Na niższych piętrach prezentowane są wystawy czasowe.
Pierwotnie wieża istniała prawdopodobnie już w XIII wieku, choć pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1336 roku. Przez wieki ulegała częstym pożarom, ale zawsze była odbudowywana, ponieważ stanowiła jedną z najbardziej reprezentacyjnych budowli miasta, pełniła też funkcje obronne, jako wieża obserwacyjna, więzienne oraz wskazywała czas na zegarze. Po II wojnie światowej stała opuszczona, a runęła w wyniku bezmyślnej rozbiórki sąsiednich budynków, których ściany zapewniały wieży stabilność.
Wieże można zwiedzać codziennie, oprócz poniedziałków w godz. 10:00-22:00 (maj-wrzesień) i 10:00-18:00 (pozostałe miesiące), w weekendy do 20:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Świdnica - Wieża Ratuszowa
format D: N 50.842679°,   E 16.487025°
format DM: N 50° 50.56074',   E 16° 29.2215'
format DMS: N 50° 50' 33.64'',   E 16° 29' 13.29''
pytajnik
Adres:
Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy - ul. Wewnętrzna 2, Świdnica, tel. (74) 852 02 90, gsm 730 796 626

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Świdnica w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Świdnica wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
szuwartyna  Autor  Autor: szuwartyna     Data dodania  30 kwietnia 2014

W malowniczym świdnickim Rynku odbudowana została wieża ratuszowa. Wjazd na samą górę jest za darmo, można podziwiać piękną panoramę. Dzieci mają frajdę, ponieważ jest okazja do przejechania się windą, możliwość oglądnięcia wszystkiego z góry, obejrzenia przeróżnych wystaw.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
2,5
Data pobytu
kwiecień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad