ikonka ŁĄCZNA - Zoo Farma

Informacje o atrakcji turystycznej

ŁĄCZNA - Zoo Farma
Kraj / Region

Zoo Farma położona jest w Sudetach, między Górami Kamiennymi i Stołowymi we wsi Łączna pod Mieroszowem. Jest to  prywatne zoo założone przez rodzinę Nowaczyków w 2006 roku z ponad 50 zwierzętami z 14 gatunków, w tym unikatowych jak lew berberyjski, jeżozwierz afrykański, wilk polarny czy serwal. Od 2013 roku posiada oficjalny status ogrodu zoologicznego i współpracuje z polskimi oraz czeskimi ogrodami w  Poznaniu, Wrocławiu,  Libercu, Dvur Kralowe itp.   Docelowo ma zajmować 20 ha  (obecnie  ok. 12 ha). Zoo Farma otwarta jest w sezonie wiosenno-letnim  w godz.  9:30-19:00 (kasa zamykana o 18:00).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Łączna - Zoo Farma
format D: N 50.670089°,   E 16.140454°
format DM: N 50° 40.20534',   E 16° 8.42724'
format DMS: N 50° 40' 12.32'',   E 16° 08' 25.63''
pytajnik
Adres:
ZOO FARMA - Łączna 25, 58-350 Mieroszów, tel. (74) 845 87 56

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (44) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Łączna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Łączna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
  Autor  Autor: MamaMia     Data dodania  27 lipca 2018

Zoo w fantastycznie malowniczym plenerze! Na wakacje z dzieckiem idealna rozrywka! Dojazd łatwy, dobre oznakowania. Bezpłatny parking (nawet kilka miejsc w cieniu - nam się udało:)). Cena biletu ok (nasz 3-latek wszedł za darmo).
Sam obiekt zostawił nam lepsze wrażenia niż zoo we Wrocławiu, szerokie ścieżki do spacerowania - coś jak spacer w wielkim parku, tylko dodatkowo oglądamy zebry, surykatki, tygrysa, małpy i wiele innych, zachwycających dziecko zwierząt. I wszystko na tle gór i lasów.
Jest plac zabaw, sklepik i pełno ławek.
Jedna ścieżka prowadziła do prawdziwego, starego lasu świerkowego - a tam sowy, sarny i ryś, i ławeczka, żeby usiąść i posłuchać ptaków...
Zwierzęta blisko, zadbane i wyglądające na szczęśliwe.
I my też byliśmy szczęśliwi po odwiedzinach w zoo Łączna:)
Szczerze polecam, nie będzie rozczarowania..


Galeria
Wiek dziecka(i)
3
Data pobytu
lipiec 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
szuwartyna  Autor  Autor: szuwartyna     Data dodania  30 kwietnia 2014

Witam, w zeszłym tygodniu miałam okazję odwiedzić z dzieckiem Chełmsko Śląskie, a przy okazji Mini Zoo w Łącznej, obok Mieroszowa. Znajdują się tu m.in. daniele, muflony, jelenie, dziki, lamy, małpy, kangury, jeżozwierze, lemury oraz surykatki. Moje dziecko zakochało się w strusiach i uwaga....lwie!
Bilety nie są drogie - dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo, dorośli - zdaje się za 7 pln. Obiekt pięknie położony, duży obszar, dzieciaki mają gdzie biegać.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
2,5
Data pobytu
kwiecien 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
86
Zgłoś naruszenie zasad