KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

 
6.0 (2)
5408 1
foetus Zaktualizowano: 26-11-2019
KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"
Atrakcja całoroczna

Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa mieści się w centrum Karpacza przy turystycznej ulicy Parkowej. Oferuje dwie zjeżdżalnie: rynnę saneczkową i tor bobslejowy (alpine coaster). Pierwszy obiekt powstał w 1998 roku i jest otwarty sezonowo. Jego długość to 1060 m + 370 m podjazdu, w sumie czas przejazdu ok. 5 min. Drugi zbudowano w roku 2002 i działa przez cały rok. Trasa ma 800 m + 240 m podjazdu. Na obu zjeżdżalniach można osiągnąć prędkość do 35 km/h. Oferta cenowa zawiera 4 rodzaje biletów i są one łączone na obie atrakcje. W zimie przy torze saneczkowym funkcjonuje stok narciarski. "Kolorowa" jest czynna od godz. 9 do zmroku (maks. 21:00).


GALERIA

Zdjęcia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa - ul. Parkowa 10, Karpacz, tel. (75) 76 19 098

Współrzędne geograficzne*:
Karpacz / Dolnośląskie - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

format D: N 50.7733241°,   E 15.7536272°
format DM: N 50° 46.399446',   E 15° 45.217632'
format DMS: N 50° 46' 23.97'',   E 15° 45' 13.06''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 2

Ocena atrakcji 
 
6.0  (2)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
6.0
Trochę drogie, ale zabawa fantastyczna

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
13 lat
Data pobytu
zima2016
Ocena atrakcji 
 
6.0
Jeszcze nigdy nie widziałem zjeżdżalni wózkowych w samym centrum miasta, a w Karpaczu przy deptaku są  aż dwie! I to nie byle jakie, bo zaliczam je do najlepszych jakie dotąd odwiedziliśmy. 
Są one różnego typu, różnią się pojazdami i torami. Na jednym jedziemy  w rynnie (tor saneczkowy), na drugim po rurach (tor bobslejowy alpine coaster). Obydwa są jednak świetne - długie i szybkie z tunelami, dużą ilością wiraży, uskokami itp. Położone są obok siebie, do zjeżdżalni alpejskiej trzeba tylko trochę podejść pod górę.
Start obu zaczyna się na dole, więc najpierw jesteśmy wyciągani z wózkiem na górę. Podjazd jest spory i sprawia, że ogólnie cały przejazd trwa znacznie dłużej niż na innych zjeżdżalniach.
Na szczycie sami możemy zadecydować, w którym momencie rozpoczynamy zjazd. Jest to ważne, bo przy  tak długich torach odczekanie nawet kilkunastu sekund, nie daje gwarancji, że w połowie trasy nie natkniemy  się na jakąś ślamazarę, która zepsuje nam zabawę.  Warto więc odczekać z pół minuty. 
Kasy oferują wspólne na obie zjeżdżalnie karnety od 2 do 10 przejazdów (przy 10 wychodziło w 2013r. 5 zł za zjazd). Nie ma obowiązku wykorzystania ich w danym dniu, można więc rozłożyć  sobie zjazdy na cały okres pobytu w Karpaczu. I co bardzo cieszy  nie ma też żadnych limitów wiekowych dla małych dzieci, tylko do 8 lat muszą one jechać z dorosłym. Wskazuje to, że zakazy jeżdżenia na podobnych atrakcjach z dziećmi poniżej 5 lat w dinoparkach w Bałtowie, Krasiejowie czy Zatorze to bezsensowne wymysły ich właścicieli, a nie kwestia jakichś przepisów. Jedyny minus Kolorowej, to że z 5-latkiem musieliśmy już płacić za każdy zjazd podwójnie.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
październik 2013