ikonka KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

Informacje o atrakcji turystycznej

KARPACZ - Kompleks zjeżdżalni
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"

Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa mieści się w centrum Karpacza przy turystycznej ulicy Parkowej. Oferuje dwie zjeżdżalnie: rynnę saneczkową i tor bobslejowy (alpine coaster). Pierwszy obiekt powstał w 1998 roku i jest otwarty sezonowo. Jego długość to 1060 m + 370 m podjazdu, w sumie czas przejazdu ok. 5 min. Drugi zbudowano w roku 2002 i działa przez cały rok. Trasa ma 800 m + 240 m podjazdu. Na obu zjeżdżalniach można osiągnąć prędkość do 35 km/h. Oferta cenowa zawiera 4 rodzaje biletów i są one łączone na obie atrakcje. W zimie przy torze saneczkowym funkcjonuje stok narciarski. "Kolorowa" jest czynna od godz. 9 do zmroku (maks. 21:00).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Karpacz - Kompleks zjeżdżalni "Kolorowa"
format D: N 50.773324°,   E 15.753627°
format DM: N 50° 46.39944',   E 15° 45.21762'
format DMS: N 50° 46' 23.97'',   E 15° 45' 13.06''
pytajnik
Adres:
Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa - ul. Parkowa 10, Karpacz, tel. (75) 76 19 098

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (34) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Kiepura  Autor  Autor: Kiepura     Data dodania  10 stycznia 2017

Trochę drogie, ale zabawa fantastyczna


Galeria
Wiek dziecka(i)
13 lat
Data pobytu
zima2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  25 grudnia 2013

Jeszcze nigdy nie widziałem zjeżdżalni wózkowych w samym centrum miasta, a w Karpaczu przy deptaku są aż dwie! I to nie byle jakie, bo zaliczam je do najlepszych jakie dotąd odwiedziliśmy.
Są one różnego typu, różnią się pojazdami i torami. Na jednym jedziemy w rynnie (tor saneczkowy), na drugim po rurach (tor bobslejowy alpine coaster). Obydwa są jednak świetne - długie i szybkie z tunelami, dużą ilością wiraży, uskokami itp. Położone są obok siebie, do zjeżdżalni alpejskiej trzeba tylko trochę podejść pod górę.
Start obu zaczyna się na dole, więc najpierw jesteśmy wyciągani z wózkiem na górę. Podjazd jest spory i sprawia, że ogólnie cały przejazd trwa znacznie dłużej niż na innych zjeżdżalniach.
Na szczycie sami możemy zadecydować, w którym momencie rozpoczynamy zjazd. Jest to ważne, bo przy tak długich torach odczekanie nawet kilkunastu sekund, nie daje gwarancji, że w połowie trasy nie natkniemy się na jakąś ślamazarę, która zepsuje nam zabawę. Warto więc odczekać z pół minuty.
Kasy oferują wspólne na obie zjeżdżalnie karnety od 2 do 10 przejazdów (przy 10 wychodziło w 2013r. 5 zł za zjazd). Nie ma obowiązku wykorzystania ich w danym dniu, można więc rozłożyć sobie zjazdy na cały okres pobytu w Karpaczu. I co bardzo cieszy nie ma też żadnych limitów wiekowych dla małych dzieci, tylko do 8 lat muszą one jechać z dorosłym. Wskazuje to, że zakazy jeżdżenia na podobnych atrakcjach z dziećmi poniżej 5 lat w dinoparkach w Bałtowie, Krasiejowie czy Zatorze to bezsensowne wymysły ich właścicieli, a nie kwestia jakichś przepisów. Jedyny minus Kolorowej, to że z 5-latkiem musieliśmy już płacić za każdy zjazd podwójnie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
październik 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad