ikonka KARPACZ - Wystawa klocków Lego

Informacje o atrakcji turystycznej

KARPACZ - Wystawa klocków Lego
Kraj / Region
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Wystawa klocków Lego

Interaktywna wystawa klocków Lego w Karpaczu powstała w 2013 roku. Na wykonanie wszystkich modeli wykorzystano ponad 250 tysięcy klocków. W większości nie są to odtworzone wzory firmy Lego lecz oryginalne projekty pasjonatów klocków. Niektóre są ruchome i interaktywne. Liczba eksponatów ma systematycznie rosnąć. Wystawa jest czynna codziennie od godz. 10:00 do 18:00, w sezonie do 20:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Karpacz - Wystawa klocków Lego
format D: N 50.777735°,   E 15.761124°
format DM: N 50° 46.6641',   E 15° 45.66744'
format DMS: N 50° 46' 39.85'',   E 15° 45' 40.05''
pytajnik
Adres:
Interaktywna Wystawa Klocków Lego - ul. Konstytucji 3 Maja 24, Karpacz, gsm 602 62 98 33

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (33) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Karpacz wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  22 listopada 2013

Ciekawa, prywatna ekspozycja, choć na razie zbyt skromna. Mieści się przy głównej ulicy Karpacza, kilkaset metrów poniżej deptaka.
Nas najbardziej ucieszyły akcenty z Gwiezdnych Wojen, jak duże świecące statki czy figurki znanych postaci w unikatowej formie. Duże wrażenie robi niesamowite, wyglądające jak prawdziwe, akwarium.
3 eksponaty są interaktywne, w tym największy - linia produkcyjna. Jak dla mnie to jednak przerost formy nad treścią, skomplikowane ale mało atrakcyjne, synowi też się niezbyt podobało. Znacznie ciekawsze dla niego były świetnie wykonane gwiezdne wrota, działające jak w serialu/filmie Stargate, choć nie wiedział zupełnie co to jest i do czego służy. Trzeci interaktywny model to włączany przyciskiem jeżdżący po torze pojazd. Poza tym ruchomy jest jeszcze pociąg, którego gablota została pomysłowo wykonana po dwóch stronach ściany.
Na uwagę zasługuje też regionalny akcent w postaci modelu kościoła Wang.
Plus dla właścicieli za ofertę korzystniejszych cenowo biletów rodzinnych (od 2+1 do 2+3), choć koszty i tak są zbyt wygórowane, jednak dla fanów klocków Lego atrakcja fajna.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
październik 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
66
Zgłoś naruszenie zasad