ikonka KUDOWA ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'

Informacje o atrakcji turystycznej

KUDOWA ZDRÓJ - Muzeum Zabawek 'Bajka'
Kraj / Region
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna

Muzeum powstało w 2002 roku. Jest największą tego typu placówką w Polsce. Na 300 m2 prezentuje zabawki z XIX i XX wieku wykonane z różnorodnych materiałów jak papier, drewno, modelina, mydło i inne. Pochodzą z wielu krajów, głównie europejskich. Kolekcja liczy już ponad 10 tys. eksponatów. W 2012 r. muzeum jako jedyne w kraju dostało zaproszenie do udziału w Światowym Kongresie Muzeów Zabawek w Istambule. Powstała też jego filia w Krynicy Zdroju. Muzeum otwarte jest codziennie w godz. 10:00-17:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kudowa Zdrój - Muzeum Zabawek 'Bajka'
format D: N 50.442131°,   E 16.244362°
format DM: N 50° 26.52786',   E 16° 14.66172'
format DMS: N 50° 26' 31.67'',   E 16° 14' 39.70''
pytajnik
Adres:
Muzeum Zabawek "Bajka", ul. Zdrojowa 46b, 57-350 Kudowa-Zdrój, tel. 074 866 49 70, gsm 601 948 423

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  21 stycznia 2012

Muzeum Zabawek znajduje się w samym centrum miasta. Zostałem tu zaskoczony zarówno rozmiarem jak i poziomem tej placówki. Spodziewałem się jakiegoś niewielkiego prywatnego zbioru, szumnie reklamowanego (w rodzaju rozczarowującego Muzeum Dobranocek w Rzeszowie), a zastałem naprawdę ciekawie zaprezentowane i obszerne zbiory, zdecydowanie zasługujące na miano muzeum. Widać, że placówka jest ceniona w kraju skoro nawet Muzeum Narodowe w Warszawie udostępniło jej na wystawę kilka starożytnych zabawek.
Ekspozycja powinna zainteresować zarówno rodziców jak i dzieci, choć maluchom trudno będzie zaakceptować fakt, że nie mogą nawet dotknąć tylu fajnych rzeczy. Choć niektórych starych lalek czy maskotek mogą się nawet wystraszyć.
Zabawki czyli przede wszystkim lalki z domkami, figurki, pojazdy, pluszaki, klocki są ciekawie ułożone w gablotkach i różnych sceneriach. Prawie wszystko jest statyczne, z tego pamiętam tylko makieta z kolejką była ruchoma.
Fajnym pomysłem jest odtworzona dawna sala lekcyjna z ławkami z kałamarzami i wyposażeniem uczniowskim. Niezła jest też kolekcja pozytywek.

Tak więc muzeum jest bezwzględnie warte odwiedzenia, choć doskwiera brak miejsca do zabawy dla dzieci i zacofanie technologiczne placówki.
Warto jeszcze wspomnieć, że w kasie są do kupienia unikalne drewniane zabawki w stylu retro. Ich cena wydawała mi się nieco zawyżona, ale po powrocie sprawdziłem w sieci, że wszędzie nie są one tanie i trudno je w ogóle dostać.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad