ikonka KUDOWA ZDRÓJ - Aquapark Wodny Świat

Informacje o atrakcji turystycznej

KUDOWA ZDRÓJ - Aquapark Wodny Świat
Kraj / Region
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Aquapark Wodny Świat

Wodny Świat powstał w 2002 roku jako placówka finansowana przez Urząd Miasta. Przy budowie obiektu zastosowano nowoczesne kolektory słoneczne, tak wiec aquapark jest ogrzewany z odnawialnych źródeł energii. Posiada basen pływacki o długości 25 m z wodą wzbogaconą o solanki, basen rekreacyjny z rwącą rzeką i biczami wodnymi, brodzik, 2 jakuzzi i zjeżdżalnię o długości 92 m. Ponadto na piętrze znajduje się kręgielnia i restauracja a na parterze zespół fitness z saunami, solarium, masażem. Basen jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Aquapark czynny jest codziennie od godz. 10:00 do 21:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kudowa Zdrój - Aquapark Wodny Świat
format D: N 50.443376°,   E 16.246998°
format DM: N 50° 26.60256',   E 16° 14.81988'
format DMS: N 50° 26' 36.15'',   E 16° 14' 49.19''
pytajnik
Adres:
Wodny Świat - Aquapark, ul. Moniuszki 2A, Kudowa zdrój, tel. (074) 866 45 02

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  25 stycznia 2012

Aquapark Wodny Świat funkcjonuje obok parku zdrojowego. Jego zaletą jest na pewno wielki darmowy parking, gdzie każdy turysta może spokojnie się zatrzymać. Po wejściu do środka pierwszą myślą wielu osób jest zapewne: "dobra, to jest basen, a gdzie aquapark?". Cóż, nazwa jest zdecydowanie na wyrost, jednak zyskał on po dokładnym zapoznaniu się z obiektem, głównie dlatego że nasz maluch czuł się tu wybornie. Przede wszystkim pomyślano o detalach, np. brodzik posiada fajną zjeżdżalnię, basen średni ma non-stop włączony prąd i bicze wodne.
Wielka zjeżdżalnia jest całkiem fajna, choć zakończenie rynną z 20 centymetrami wody to jakieś nieporozumienie. Nie wiem jak takie rozwiązanie uzyskało homologację, bo jest dosyć niebezpieczne. Kolejny mały minus to niedziałający licznik czasu zjazdu, ale samo posiadanie go cieszy, bo jeśli naprawią zabawa będzie znacznie lepsza.
Tłoku na basenie pod koniec wakacji nie było w ogóle, jednak nawet kilku starszych kuracjuszy potrafi skutecznie zablokować na długi czas dostęp do wszelkich biczy wodnych czy gejzerów.
Wstęp do "aquaparku" nie jest tani jak na atrakcje, które oferuje, ale krytych kąpielisk w okolicy chyba nie ma, więc zawsze to jakaś rozrywka dla małych i dużych.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
mało ludzi
fajna zjeżdżalnia z licznikiem
w brodziku ze zjeżdżalnią można się nieźle bawić z dzieckiem
- Wady
nie jest to aquapark
mało atrakcji
licznik przy zjeżdżalni zepsuty
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
23
Zgłoś naruszenie zasad