ikonka KUDOWA ZDRÓJ - Kaplica Czaszek

Informacje o atrakcji turystycznej

KUDOWA ZDRÓJ - Kaplica Czaszek
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kaplica Czaszek

Kaplica Czaszek to barokowy budynek położony przy kościele św. Bartłomieja w dzielnicy Kudowy Zdrój - Czermna. Kaplica powstała z inicjatywy niemieckiego księdza o czeskich korzeniach Wacława Tomaszka w latach 1776–1804. W tym okresie wraz z kościelnym i grabarzem odkopał on na terenie Czermnej masowe groby z tysiącami kości. Były to ofiary wojen śląskich i epidemii. Ksiądz pod wpływem pielgrzymki do Włoch i oglądanych tam otwartych grobowców chrześcijan oraz kaplic wyłożonych wzorami z ludzkich czaszek postanowił stworzyć kaplicę skłaniającą do refleksji nad przemijaniem życia i śmiercią. Jej wnętrze wypełnił ponad 3 tys. czaszek i kości, a w krypcie pod kaplicą jest ich jeszcze ponad 20 tysięcy. Otwarte codziennie, bez poniedziałków w godz. 9:30 - 17:15 (VII-IX), po sezonie krócej.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kudowa Zdrój - Kaplica Czaszek
format D: N 50.451764°,   E 16.243915°
format DM: N 50° 27.10584',   E 16° 14.6349'
format DMS: N 50° 27' 06.35'',   E 16° 14' 38.09''
pytajnik
Adres:
Kaplica Czaszek, ul. Moniuszki 8, Kudowa Zdrój, tel. 605 540 927

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  21 stycznia 2012

Kaplica Czaszek to niecodzienna i makabryczna atrakcja, która raczej nie jest przeznaczona dla dzieci (nasze akurat zasnęło). Ta intrygująca budowla powstała w XVIII wieku i wyłożona jest w całości ludzkimi szczątkami ofiar wojen i epidemii. Można tu zobaczyć 3 tysiące czaszek i kości, nawet na suficie. Tylko podłoga jest normalna, ale pod nią kryje się jeszcze więcej kości. Miejsce zwiedza się w grupie, przez kilka minut, nie wolno robić zdjęć. W sezonie trzeba przygotować się na tłumy turystów i kolejki zarówno do kasy jak i kaplicy. Wstęp 4 zł, ulgowy 2 zł.
Przy okazji wizyty w Kaplica Czaszek warto zwrócić uwagę na kościelną dzwonnicę o charakterze obronnym z 1603 roku.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad