ikonka RADKÓW - Zalew Radkowski

Informacje o atrakcji turystycznej

RADKÓW - Zalew Radkowski
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zalew Radkowski

Zalew w Radkowie położony jest w powiecie kłodzkim, u stóp Gór Stołowych, 2 km od centrum miasta. Utworzono go przez usypanie ziemnej zapory na rzece Potok Czerwonogórski w celu zapewnienia wypoczynku górnikom z Nowej Rudy. Powierzchnia zalewu to ok. 5 ha, długość 1 km. Obecnie jest kąpieliskiem, terenem rekreacyjnym i miejscem do wędkowania dla każdego.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Radków - Zalew Radkowski
format D: N 50.501691°,   E 16.373406°
format DM: N 50° 30.10146',   E 16° 22.40436'
format DMS: N 50° 30' 06.09'',   E 16° 22' 24.26''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Radków w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Radków wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 3 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.3 na 6.0  (głosów: 3)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
mnow  Autor  Autor: mnow     Data dodania  29 sierpnia 2017

O zalew zahaczyliśmy przejazdem. Po krótkim postoju muszę stwierdzić że to niezwykle urokliwe miejsce


Galeria
Wiek dziecka(i)
10 lat
Data pobytu
sierpień 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
majer  Autor  Autor: majer     Data dodania  26 stycznia 2015

o ile miasto jest raczej szpetne to ten zalew polecam. coś w nim jest. ten widoczek gór w oddali faktycznie raduje oczy. ochłodziliśmy się nim bez żadnych opłat. woda ciepła tylko płytka, nie była brudna. zaplecze może być.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
8 i 10 lat
Data pobytu
2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
22
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  31 stycznia 2012

Radków był naszym pierwszym przystankiem w wycieczce po Dolnym Śląsku. Przyjechaliśmy z samego rana, dzięki temu ujrzeliśmy piękną panoramę zalewu na tle gór. Po południu widok nie jest już tak atrakcyjny. Kąpielisko jest płatne (5 zł) i chronione przez ratowników. Wygląda to w ten sposób, że ok. 9 rano z obu stron zalewu rozkładają się bileterzy, zamykając swobodny dostęp nad wodę i pobierają opłaty. Jednak wejście na tamę jest cały czas wolne. Niestety sporą część nabrzeża zajmuje jakiś ośrodek młodzieżowy i nie ma tam wstępu. Dla turystów oddano jednak i tak spory - kilkusetmetrowy pas, w którym wysokość wody wygląda na stałą i wynosi ok 1,5 m. Ja przynajmniej nie napotkałem głębszej. Nie zapomniano o maluchach i na samym końcu zalewu jest wysypane trochę piasku oraz koryto strumyka wpadającego do zalewu. Dzieci mają w nim niezłą zabawę. Jest tu też zejście po schodkach do obszaru ze znacznie płytszą wodą. Niestety problem stanowi czystość wody. Cały zbiornik jest betonowy i bujnie rozwijają się tu jakieś glony, obrzydliwie wyglądające, a po dotknięciu rozsypujące się w pył. Jeśli więc ktoś w nie wszedł, woda dookoła robiła się koloru kawy z mlekiem. I jak na złość w części dziecięcej było ich najwięcej. Zalew posiadał aktualne badania, więc raczej nie były one szkodliwe, ale co jakiś czas widzieliśmy zdegustowanych turystów wykłócających się z bileterami o zwrot pieniędzy za wstęp. Sami spędziliśmy tam dwa dni i nie narzekaliśmy. Ładne widoki, dziecko bawiło się świetnie, kwaterę z kuchnią mieliśmy o rzut beretem, 2 lokale z dobrym jedzeniem w pobliżu, jeden czynny do późna w nocy, no i Góry Stołowe oddalone o kilka km. Wszystko jak trzeba.
Zmorą były jedynie wredne osy, od których nie można się było odgonić. Regularnie co jakiś czas słyszeliśmy płacz ugryzionego dziecka. Nasze zresztą też ucierpiało, ale plaga tych owadów była tego roku w całej szerokiej okolicy. Nie było za to w ogóle komarów. Cóż, coś za coś...
Kilka informacji praktycznych. Całą jedną stronę zalewu zajmuje osiedle domków letniskowych na wzgórzu, ale tam raczej nie znajdziemy noclegu. Trzeba je minąć (znak zakazu wjazdu można zignorować) lub przejść dalej i szukać przy końcu zalewu, albo w okolicy restauracji ze stawami rybnymi, za tamą. Mogę tam polecić rybki smażone.
Smaczne i tańsze jedzenie jest w knajpce/restauracji przy wjeździe na osiedle z domkami. Fastfoody podają nawet do późna w nocy. Przy samej wodzie jest też kilka punktów gastronomicznych i budka z lodami. Dojazd nad zalew jest oznaczony i kończy się płatnym parkingiem. Przejazd wózkiem wszędzie bezproblemowy.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
miejsce zadbane i czyste (może poza wodą)
zaplecze gastronomiczne
jest miejsce dla małych dzieci
ładne górskie otoczenie
- Wady
paskudne glony w wodzie
wściekłe osy
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
koniec sierpnia 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
468
Zgłoś naruszenie zasad