ikonka GÓRY STOŁOWE - Fort Karola

Informacje o atrakcji turystycznej

GÓRY STOŁOWE - Fort Karola
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Fort Karola

Fort Karol to pruska fortyfikacja na Górze Ptak o wysokości 841 m w Górach Stołowych, niedaleko Karłowa. Miała strzec drogi przy granicy z Austrią do Radkowa. Powstała w 1790 r. z polecenia króla Fryderyka Wilhelma II. Nazwę fortu nadano na cześć cesarza Karola VI. W XIX wieku budowla została opuszczona i stała się celem odwiedzin turystów. Sołtys Karłowa został nawet pierwszym w dziejach mianowanym przewodnikiem górskim posiadającym prawo do pobierania opłat. Do dziś zachowały się nikłe relikty murów, dziedziniec oraz utworzony dla turystów taras widokowy.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Góry Stołowe - Fort Karola
format D: N 50.468131°,   E 16.334772°
format DM: N 50° 28.08786',   E 16° 20.08632'
format DMS: N 50° 28' 05.27'',   E 16° 20' 05.18''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Stołowe w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Stołowe wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  29 grudnia 2011

Nie mam najlepszych wspomnień z tego miejsca. To znaczy nie żeby jakieś było szpetne czy nieciekawe, wręcz przeciwnie – resztki warowni, choć ledwo widoczne, są malowniczo położone wśród skał, wszystko wygląda w zasadzie jak uroczysko, dokoła las, odludzie. Jest fajny taras widokowy, z którego rozciąga się podobno piękny widok, ale my zobaczyliśmy tylko czubki drzew pod nami, bo terenem zawładnęła mgła. W ogóle było zimno, deszczyk zaczął mżyć, dziecko wymordowane wspinaczką (ale bądźmy szczerzy, to nie Mount Everest, mimo że jest stromo to w 15 minut i jesteśmy na szczycie, nawet z maruderem). Chciałam wracać już do samochodu, a mąż robił jeszcze zdjęcia, więc miał nas dogonić. I idę, i idę, dziecko nie idzie więc niosę, więc ono usypia mi na rękach, ja bliska omdlenia bo to prawie 20 kg, samochodu nie widać, bo już prawie nic nie widać w tej mgle - atmosfera jak z horroru. Klnę na męża, że co on tam tyle robi, a zasięgu gsm nie ma... Na szczęście znalazł nas, bo nie wiem gdzie bym doszła. Jak zwykle drogę pomyliłam. Podobno nawet ślepiec nie zgubiłby drogi, ale mnie się udało! Kolejny sukces!


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Odludzie
Urokliwe miejsce z tarasem widokowym
- Wady
Trzeba się trochę powspinać, z małym dzieckiem może być trudno
Można zgubić drogę!
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
52
Zgłoś naruszenie zasad