Jeleń biegający w upale

KUDOWA ZDRÓJ - Szlak Ginących Zawodów

 
2.0 (1)
  7604 2

KUDOWA ZDRÓJ - Szlak Ginących Zawodów

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Szlak Ginących Zawodów
Atrakcja całoroczna

Szlak Ginących Zawodów to prywatna inicjatywa rodziny Gorczyńskich prezentująca w swoim gospodarstwie rzadkie dziś zawody jak garncarstwo, młynarstwo, kowalstwo. Działalność rozpoczęli po przywiezieniu do Kudowy ze wsi Potok wiatraka w 2001 roku.
Gospodarstwo składa się z kilku chat z wiatrakiem i minizoo. Znajduje się w dzielnicy Czermna ok. 1 km od centrum Kudowy. Otwarte codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

GALERIA

Zdjęcia

Zdjęcie
Jeleń biegający w upale

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

KONTAKT, LOKALIZACJA (rozwiń)

Adres:
Szlak Ginących Zawodów, ul. Chrobrego 43 a, Kudowa Zdrój, tel. 074 865 55 12

Współrzędne geograficzne*:
Kudowa Zdrój / Dolnośląskie - Szlak Ginących Zawodów

format D: N50.4524167°,  E16.2397514°
format DM: 50° 27.145002'N, 16° 14.385084'E 
format DMS: 50° 27' 08.70''N, 16° 14' 23.11''E 

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

MAPA I DOJAZD (rozwiń)

Swap Start/End

NOCLEGI (rozwiń)

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
2.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
2.0
Zagłębiając się w uliczki dzielnicy Kudowy Zdrój - Czermna,  dotrzemy do  skansenu - gospodarstwa o nazwie Szlak Ginących Zawodów (droga oznakowana). Można tu wykupić dwa rodzaje biletów: na zwiedzanie oraz na zwiedzanie z pokazem garncarstwa. O innych zawodach rzekomo tu prezentowanych jak młynarstwo czy kowalstwo nikt nie wspomina.  My wykupiliśmy bilet tylko na zwiedzanie (4 zł) i zobaczyliśmy kuźnię, chatkę robótek ręcznych, mini-zoo, piec, uszkodzony wiatrak bez wstępu do środka. Ogólnie bardzo skromnie, a mini-zoo wzbudza mieszane odczucia.
Żona stwierdziła, że takiego syfu np. w chlewie to nie widziała nigdy, a ma rodzinę na wsi. Widać tu też bałagan i brak pomysłu - rozkopana ziemia, na wybiegach u zwierząt i wszędzie dookoła leżą jakieś stare pordzewiałe maszyny i przyczepy. Jeden jeleń znajdował się w zagrodzie z kozami. Było bardzo gorąco, więc kozy pochowały się w paśniku, gdzie był cień, a dla jelenia miejsca już nie było, więc miotał się na słońcu.
Poza tym można tu kupić wypiekany na miejscu "prawdziwy" chleb, ale my byliśmy akurat po obiedzie i panował taki upał,  że nikt nie miał na niego ochoty. 
Nie wiem na jakiej zasadzie to gospodarstwo funkcjonuje, ale prawdopodobnie utrzymuje się z grup zorganizowanych, dla których ma szerszy program z różnymi pokazami i biesiadą przy ognisku. Jednak dla naszej rodziny, poza kilkoma zwierzętami nie było tu nic interesującego.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
zwierzęta do pooglądania
można spróbować "prawdziwego" chleba
- Wady
jak dla mnie taki Szlak Ginących Zawodów może zginąć, chyba nikomu nie będzie żal
Wiek dziecka/i
3 lata
Data pobytu
wrzesień 2011
Zdjęcie
Zdjęcie
Jeleń biegający w upale