ikonka KUDOWA ZDRÓJ - Szlak Ginących Zawodów

Informacje o atrakcji turystycznej

KUDOWA ZDRÓJ - Szlak Ginących Zawodów
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Szlak Ginących Zawodów

Szlak Ginących Zawodów to prywatna inicjatywa rodziny  Gorczyńskich prezentująca w swoim gospodarstwie rzadkie dziś zawody jak garncarstwo, młynarstwo, kowalstwo. Działalność rozpoczęli po przywiezieniu do Kudowy ze wsi Potok wiatraka w 2001 roku.
Gospodarstwo składa się z kilku chat z wiatrakiem i minizoo. Znajduje się w dzielnicy Czermna ok. 1 km od centrum Kudowy. Otwarte codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kudowa Zdrój - Szlak Ginących Zawodów
format D: N 50.452417°,   E 16.239751°
format DM: N 50° 27.14502',   E 16° 14.38506'
format DMS: N 50° 27' 08.70'',   E 16° 14' 23.10''
pytajnik
Adres:
Szlak Ginących Zawodów, ul. Chrobrego 43 a, Kudowa Zdrój, tel. 074 865 55 12

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   4 października 2011

Zagłębiając się w uliczki dzielnicy Kudowy Zdrój - Czermna, dotrzemy do skansenu - gospodarstwa o nazwie Szlak Ginących Zawodów (droga oznakowana). Można tu wykupić dwa rodzaje biletów: na zwiedzanie oraz na zwiedzanie z pokazem garncarstwa. O innych zawodach rzekomo tu prezentowanych jak młynarstwo czy kowalstwo nikt nie wspomina. My wykupiliśmy bilet tylko na zwiedzanie (4 zł) i zobaczyliśmy kuźnię, chatkę robótek ręcznych, mini-zoo, piec, uszkodzony wiatrak bez wstępu do środka. Ogólnie bardzo skromnie, a mini-zoo wzbudza mieszane odczucia.
Moja żona stwierdziła, że gospodarstwo powinno odwiedzić Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Takiego syfu np. w chlewie to nie widziała nigdy, a ma rodzinę na wsi. Widać tu też bałagan i brak pomysłu - rozkopana ziemia, na wybiegach u zwierząt i wszędzie dookoła leżą jakieś stare pordzewiałe maszyny i przyczepy. Jeden jeleń znajdował się w zagrodzie z kozami. Było bardzo gorąco, więc kozy pochowały się w paśniku, gdzie był cień, a dla jelenia miejsca już nie było, więc miotał się na słońcu.
Poza tym można tu kupić wypiekany na miejscu "prawdziwy" chleb, ale my byliśmy akurat po obiedzie i panował taki upał, że nikt nie miał na niego ochoty.
Nie wiem na jakiej zasadzie to gospodarstwo funkcjonuje, ale prawdopodobnie utrzymuje się z grup zorganizowanych, dla których ma szerszy program z różnymi pokazami i biesiadą przy ognisku. Jednak dla naszej rodziny, poza kilkoma zwierzętami nie było tu nic interesującego.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
zwierzęta do pooglądania
można spróbować "prawdziwego" chleba
- Wady
jak dla mnie taki Szlak Ginących Zawodów może zginąć, chyba nikomu nie będzie żal
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
wrzesień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
84
Zgłoś naruszenie zasad