ikonka KUDOWA ZDRÓJ - Centrum miasta zdrojowego

Informacje o atrakcji turystycznej

KUDOWA ZDRÓJ - Centrum miasta zdrojowego
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Centrum miasta zdrojowego

Kudowa - Zdrój (niem. Bad Kudowa, czes. Lázně Kudova) to miasto i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Historycznie miasto należało do hrabstwa kłodzkiego i nawet po II wojnie św. toczył się o nie spór z Czechosłowacją. Według danych z  2009 r. miasto liczyło 10159 mieszkańców. Kudowa jest położona w dolinie na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego na wysokości 370 - 420 m npm. nad potokiem Bystra, który poprzez rzekę Metuję wpada do Łaby. Rozłożenie Kudowy na południowych stokach powoduje, że jej klimat jest łagodniejszy od sąsiednich miejscowości z Kotliny Kłodzkiej, od której jest oddzielona Przełęczą Polskie Wrota. Kudowa Zdrój posiada trzy wody źródlane, dwie z nich (Marchlewski i Śniadecki) są dostępne w pijalni  za 1 zł. Pierwsze źródła lecznicze odkryto tu już na początku XVII wieku, a  pierwsze urządzenie kąpielowe wybudowano w 1636 r.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Kudowa Zdrój - Centrum miasta zdrojowego
format D: N 50.443458°,   E 16.240926°
format DM: N 50° 26.60748',   E 16° 14.45556'
format DMS: N 50° 26' 36.45'',   E 16° 14' 27.33''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Kudowa Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
1.0
JANUSZ  Autor  Autor: JANUSZ     Data dodania  24 stycznia 2013

DZIEŃ DOBRY,
Po spędzeniu sylwestra w Kudowie, niestety nie mogę polecić tej miejscowości. Miejscowość szara, z mizernym zapleczem gastronomicznym i w razie potrzeby - zdrowotnym. Odmówiono mi wizyty u lekarza, a w rejestracji powiedziano, że tylko w wypadku zagrożenia życia, i to właśnie ta pani decydowała o moim stanie zdrowia.
Kawiarnia Sissi w zdroju - to co państwo widzicie w karcie menu, to co zamówicie a to co zostanie podane, jest zupełnie inne. W wypadku reklamacji, ja zostałem obrażony przez młodego kelnera, dnia 30/12/2012 jeśli pamiętam około godziny 11, a po mojej reklamacji u pana w kontuarze, możecie państwo usłyszeć nieco więcej na wasz temat. Niestety nie są to rzeczy miłe, i aby cokolwiek reklamować musicie posiadać dużo siły fizycznej i donośny głos.
Poza tym zamieszcza się informacje nieprawdziwe odnośnie spektakli, zapowiadany występ chórów z Czech i Kudowy nie odbył się, dlaczego? Nikt nie wie, i nikt nie powiedział. Drzwi teatru zdrojowego były szczelnie zamknięte, wszak zima, a karteczki informacyjnej brak.
Baza noclegowa - zatrzymaliśmy się w ośrodku "Paria" - tam natomiast warto być, spokojnie, miło, i o ile nie podzielałbym opinii o super bogatym śniadaniu, to muszę przyznać, że brakowało bardzo niewiele, i tylko kaprys sprawia, że na przykład brak kawy normalnej - do dyspozycji tylko rozpuszczalna.
Nie lubię również kiedy muszę płacić za pobyt w dniu przybycia, ale myślę że ten niemiły brak zaufania wynika z turystów mniej może solidnych, albo zapominalskich...

Moim zdaniem, jeśli pobyt w Kotlinie Kłodzkiej, to z pewnością Polanica. Kudowy będę unikał.

pozdrawiam
janusz mirosław


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
- ośrodek Paria
- Wady
- wygląd miasta
- obsługa w gastronomii
- opieka zdrowotna w nagłym przypadku
- gastronomia generalnie
- informacja turystyczna
Data pobytu
27/12/2012 do 02/01/2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
31
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   2 października 2011

Kudowa Zdrój to kurort położony przy samej granicy z Czechami, stąd w niektórych miejscach możemy spotkać więcej Czechów niż Polaków. Miasteczko pozornie jest niewielkie, ale w wyniku przyłączania do niego sąsiednich wsi, posiada aż 7 dzielnic, czasem mocno oddalonych od siebie, stąd w tym wpisie omawiam tylko centrum Kudowy.
A stanowi go oczywiście ładny park zdrojowy, w którym jak dla mnie brakuje górskiego potoku. Płynie tam na uboczu jakiś strumyk, ale ledwie można go zauważyć. Są za to palmy, sceny koncertowe, szachownica oraz na końcu duże jezioro z rybami i kaczkami, które można karmić. Niestety woda obrzydliwie brudna od ptasich piór i odchodów. Plusem placu przy pijalni jest otoczenie ładną architekturą, ale ogólnie nie dorównuje on pobliskiej Polanicy. Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica między oboma zdrojami - w Kudowie po zmroku daje się zauważyć zmorę wielu śląskich miast - pijanych dresiarzy na ulicach. Widok ich tępych łysych mord, nie mówiąc o krzykach i wyzwiskach, które rzucają między sobą, może obrzydzić nawet najmilszy wieczór.
Kudowa Zdrój wyróżnia się jednak spośród okolicznych kurortów bardzo dużą liczbą atrakcji do zwiedzania, zabawy jak i sportowych. Odwiedziliśmy te najważniejsze, pomijając m.in. park linowy i dwa parki rozrywki, po uprzednim sprawdzeniu, że dla 3-latka nie ma tam nic ciekawego.
Pierwsza atrakcja to Muzeum Zabawek, które znajduje się w samym centrum miasta. Prezentuje zaskakująco wysoki poziom. Bardzo duża i ciekawa kolekcja zabawek. Kolejna to Muzeum Żaby mieszczące się przy ul. Słonecznej 31 (kilkaset metrów w bok od ul. Zdrojowej). Niestety, próbuje się tam dostać drugi raz w ciągu ostatnich lat i nigdy mi się nie udaje. Za pierwszy razem było z zapomnianego już przeze mnie powodu zamknięte, a tym razem wisiała kartka, że muzeum czynne tylko w dni powszednie i to do godz. 15!! Widać, że olewają tam turystów całkowicie.
W parku, kawałek od pijalni jest fajny ogrodzony plac zabaw, nasz Hubert musiał odwiedzać go kilka razy dziennie. Niestety włodarze miasta nie byli na tyle bystrzy, aby umieścić go bliżej - w okolicy kilku kafejek, tak aby rodzice mogli sobie spocząć np. popijając kawę.
Obok parku zdrojowego funkcjonuje Aquapark Wodny Świat. Taka nazwa jest sporym nadużyciem, to po prostu zwykły basen, ale ma dobre usytuowanie, duży darmowy parking i w razie niepogody jest co robić.
Idąc z basenu za główną drogą w kierunku przeciwnym do centrum Kudowy dojdziemy do smażalni ryb z możliwością samodzielnego łowienia. Smażalnia zajmuje duży teren i ma sporo stolików, dodatkowo piaskownicę z jakimiś zabawkami, więc przyjście tu na obiad z dzieckiem to bardzo dobry pomysł. Podawane są karpie, pstrągi i jesiotry.
W Kudowie Zdroju jest jedna wypożyczalnia rowerów (i w 2011 r. posiadała tylko 1 rower z fotelikiem dziecięcym), więc wszystkie rozsiane na dość dużym obszarze atrakcje można odwiedzić na dwóch kółkach. Problemem może być tylko skansen w Pstrążnej (patrz osobny wpis), ponieważ droga do niego pnie się cały czas pod górę, a miejscami jest bardzo stromo.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Plac zabaw w parku
Wiele różnych atrakcji dla dzieci, szczególnie tych większych
Quasi aquapark dobry na niepogodę
- Wady
Park zdrojowy bez widocznego i słyszalnego potoku
Żule na ulicach
Brudny staw zdrojowy
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
początek września 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
40
Zgłoś naruszenie zasad