ikonka GÓRY STOŁOWE - Skalne Grzyby

Informacje o atrakcji turystycznej

GÓRY STOŁOWE - Skalne Grzyby
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Skalne Grzyby

Skalne Grzyby to skupisko skał w południowo-wschodnim fragmencie  Gór Stołowych, w Sudetach Środkowych. Jest to grupa oryginalnie ukształtowanych w różnym zagęszczeniu form skalnych, rozrzuconych na wysokości ok. 680–700 m n.p.m. i ciągnących się na długości około 2 km, często ustawionych piętrowo na sobie. Skalne grzyby zbudowane są z piaskowców i nieprzepuszczających wody margli i łupków. Przed orogenezą (ruchy górotwórcze) stanowiły dno morza. Przez Skalne Grzyby przebiegają 3 szlaki: czerwony, żółty i niebieski.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Góry Stołowe - Skalne Grzyby
format D: N 50.473184°,   E 16.392889°
format DM: N 50° 28.39104',   E 16° 23.57334'
format DMS: N 50° 28' 23.46'',   E 16° 23' 34.40''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Stołowe w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Góry Stołowe wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.3 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5
mnow  Autor  Autor: mnow     Data dodania  29 sierpnia 2017

Jedno z wielu urokliwych miejsc w Górach Stołowych. Polecam na przyjemny spacerek po niezwykłym lesie kryjącym fantastyczne formacje skalne


Galeria
Wiek dziecka(i)
10 lat
Data pobytu
sierpień 2017
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  13 września 2011

40-minutowy szlak z przydrożnego parkingu doprowadzi nas do grupy skał nazwanych Skalnymi Grzybami. Droga przez dłuższy czas jest bardzo łatwa i przejezdna nawet wózkiem. Potem jednak zamienia się już w tradycyjny szlak leśny i powoli zaczynamy się zachwycać pojawiającymi coraz ciekawszymi skałkami. Ogólnie jest płasko i nie ma uciążliwych wspinaczek. Zadziwiające formy skalne naprawdę przypominają grzyby i są rozproszone na sporym obszarze. Podobnie jak na grzybobraniu, musimy więc szukać kolejnych grzybów, które mogą być w grupach lub samotne, czasem nawet ukryte pośród drzew. Może to być dobra zabawa dla dzieci.
Warto mieć dokładną mapę Gór Stołowych, wtedy jest gwarancja że znajdziemy wszystkie najciekawsze obiekty, ponieważ mają one swoje nazwy, np. Prawdziwek, Borowik, Głowa Psa. Sam nie wiem jaki procent skalnych grzybów zobaczyliśmy, ale poszliśmy za szlakiem do niesamowitej skalnej bramy i kawałek dalej, gdzie jest już bardzo wąska ścieżka pośród krzaków. Jest tam ukryty ostatni grzyb jaki widzieliśmy.
Do Skalnych Grzybów dotrzemy jadąc z Radkowa do Karłowa i zatrzymując się na trzecim parkingu, po lewej stronie. Jest tam drogowskaz.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Jeden z symboli Gór Stołowych
Zachwycające formy skalne
- Wady
Ponad połowa drogi mało ciekawa
Brak punktu widokowego
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
sierpień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad