ikonka LEWIN KŁODZKI - Zalew

Informacje o atrakcji turystycznej

LEWIN KŁODZKI - Zalew
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zalew

Zalew w Lewinie Kłodzkim utworzony został pod koniec lat 90-tych jako zespół trzech akwenów na rzece Klikawa (Bystra). Przeznaczony na cele rekreacyjne, w szczególności do wędkowania i pływania. Zalew nigdy jednak w pełni nie funkcjonował, a plany zagospodarowania przez gminę Lewin zostały porzucone.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Lewin Kłodzki - Zalew
format D: N 50.398889°,   E 16.295171°
format DM: N 50° 23.93334',   E 16° 17.71026'
format DMS: N 50° 23' 56.00'',   E 16° 17' 42.62''
pytajnik
Adres:
Zalew, ul. Lasek Miejski, 57-343 Lewin Kłodzki

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Lewin Kłodzki w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Lewin Kłodzki wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   8 września 2011

W ciągu kilkunastu ostatnich lat przejeżdżałem przez Lewin Kłodzki kilka razy. Zawsze kojarzył mi się ze zrujnowanym rynkiem i siedzącymi tam podejrzanymi osobnikami, plus oczywiście wielki wiadukt kolejowy. Potencjał tego miasteczka był zdecydowanie marnowany. W tym roku jednak zostałem zaskoczony dwiema nowymi dla mnie atrakcjami, które zobaczyłem na znakach i tablicach przy drodze. Wywieszenie tych informacji uznałem za spory sukces lokalnych władz, zwiastujący przełom w ich myśleniu o zarządzaniu miasta w turystycznym regionie. Mój entuzjazm jednak szybko opadł.
Po pierwsze powstał w Lewinie basen. Dokładnie dwa baseny, w tym brodzik, które można sobie pooglądać zza ogrodzenia. Mogę zrozumieć, że końcówka sierpnia nie nadawała się w tej okolicy na kapiele, ale już na początku września w oddalonej o 100 km Nysie w zalewie kąpało i opalało się ponad pół tysiąca ludzi. A w Lewinie było wszystko zamknięte.
Druga atrakcja to zalew, który istniał tu już dawno, ale dotychczas nie miałem o nim pojęcia.
Położony jest za kościołem w bardzo ładnej pagórkowatej i zalesionej okolicy.
Zalew składa się z kilku połączonych zbiorników i na pierwszy rzut oka przypomina stawy rybne. Jednak po zejściu i przyjrzeniu się z bliska bardzo zyskuje. Krajobraz jest przeuroczy, zbiorniki posiadają wyspy i mostki prowadzące na groble. Każdy kolejny zbiornik jest położony niżej, więc na połączeniach utworzono spadki wody z przeszkodami. Nad samym brzegiem drugiego stoi zielony domek (dawna wypożyczalnia sprzętu?), niegdyś z drewnianym mostkiem, po którym zostały tylko paliki w wodzie obsiadnięte przez kaczki. Niedaleko od niego jest coś w rodzaju plaży czyli kawałek w miarę płaskiego trawiastego terenu z łagodnym zejściem do wody. Niestety piasku nie ma w ogóle. Dno jeziorka to mieszanina mułu i kamyków, dobrze jest więc mieć odpowiednie buty. Nie wiem czy woda jest zdatna do kąpieli, ale chyba tak, bo nie było zakazów tylko tabliczki "kąpiel na własną odpowiedzialność".
Niestety podobnie jak basen, zalew także zionął pustką, mimo pięknej pogody. Nawet wjazd na parking był zamknięty. Prawdopodobnie wraz z pierwszym zbiornikiem należy on do właściciela baru przy zalewie, a ten był oczywiście nieczynny. Wielka szkoda, bo widać, że jest fajnie urządzony nad samą wodą, a w oddali pływały łabędzie. Trudno uwierzyć, że takie miejsce się marnuje i zamiast przenaczyć środki na zagospodarowanie zalewu buduje się prymitywny basen....


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Piękna okolica
Jeziorka ciekawie urządzone
W miarę czysta woda
- Wady
Brak jakiegokolwiek zaplecza, choć może bar jest czasem otwarty
Brak prawdziwej plaży
Trochę porozrzucanych śmieci, choć są kosze
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
siepień/wrzesień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
92
Zgłoś naruszenie zasad