ikonka POLANICA ZDRÓJ - Miasto zdrojowe

Informacje o atrakcji turystycznej

POLANICA ZDRÓJ - Miasto zdrojowe
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miasto zdrojowe

Polanica - Zdrój (niem. nazwa urzędowa Altheide-Bad) to miasto uzdrowiskowe i gmina leżące na ziemi kłodzkiej. Położona jest w dolinie Bystrzycy Dusznickiej u podnóża masywu Piekielnej Góry (południowo-wschodni kraniec Gór Stołowych), a południowa część miasta (dzielnica Sokołówka) na zboczach Gór Bystrzyckich w pobliżu Kamiennej Góry. Zabudowa miasta wznosi się na wysokości ok. 370–560 m n.p.m. Polanica - Zdrój słynie z bardzo zdrowych szczawów wodorowo-węglanowo-wapniowych, stosowanych w kuracjach pitnych i kąpielach mineralnych przy leczeniu schorzeń kardiologicznych, gastrologicznych i narządów ruchu. Działa tu  największa w Polsce rozlewnia wód mineralnych -  "Staropolanka". Tor saneczkowy "Góralka" otwarty jest od poł. kwietnia do poł października w godz. 10.00 - 20.00 (oprócz dni deszczowych). Oferuje blisko 500 m zjazdu, na którym można osiągnąć 40 km/h.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Dolnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Polanica Zdrój - Miasto zdrojowe
format D: N 50.404561°,   E 16.512893°
format DM: N 50° 24.27366',   E 16° 30.77358'
format DMS: N 50° 24' 16.42'',   E 16° 30' 46.41''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Polanica Zdrój w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Polanica Zdrój wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
Pensjonat Perła Polanicy

Spędziliśmy tu 5 dni i z czystym sumieniem możemy polecić każdemu. Pensjonat znajduje się przy północnym krańcu parku zdrojowego, a więc bliziutko centrum. Cena za pokój 2-osobowy to 150 zł. Mamy w to wliczone porządne śniadanie oraz zagwarantowaną czystość i wygodę. Domowa pościel (nic z kory!) i puszysta kołdra sprawiły, że spało się wyśmienicie. Obiekt posiada windę, więc można łatwo wjechać z wózkiem na piętro. Poza tym miła obsługa, ochrona w nocy i darmowy parking.

Lokalizacja:   ul. Ogrodowa 4, Polanica Zdrój - pokaż na mapie
Kontakt:   +48 74 869 06 51
Strona WWW:   www.perla-polanicy.pl

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 3 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.3 na 6.0  (głosów: 3)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
  Autor  Autor: Marek     Data dodania  15 września 2018

Miejscowość jak wszystkie jej podobne w górach. Ludzie życzliwi zarowno w hotelach jak i restauracjach. Niewątpliwie zasługuje na uwagę hałas jaki generują kuranty koscielne. Trudno mówić o wypoczynku w takich warunkach.


Galeria
Data pobytu
Wrzesień 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
majer  Autor  Autor: majer     Data dodania  26 stycznia 2015

bardzo ładne miasteczko, byłem przed laty. pojeździliśmy trochę na rowerach.
pamiętam taką restaurację przy deptaku "zielony domek" albo "zielona chatka".
można tam było samemu przyrządzić sobie pizzę! dla dzieci zabawa że hej. kącik do zabawy także dobrze wyposażony, nie było w polanicy lepszego miejsca aby usiąść z młodymi. ciekawe czy jeszcze istnieje?
pokazy na fontannie też niczego sobie


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
8 i 10 lat
Data pobytu
2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   7 września 2011

Z 3 blisko siebie położonych kurortów nad Kotliną Kłodzką na dłuższy pobyt wybraliśmy właśnie Polanicę Zdrój. Ten najmłodszy zdrój w najmniejszym stopniu posiada sanatoryjny charakter i oprócz seniorów widać tu na ulicach sporo młodych ludzi i dzieci, czego nie można powiedzieć np. o Dusznikach Zdroju.
Mimo to napicie się kawy czy czegoś mocniejszego po godz. 22 w dzień powszedni było możliwe właściwie tylko w jednej knajpie - Kinie Światowid, inni już sprzątali i zamykali swoje lokale. Ale taki już urok Dolnego Śląska.
Miasto posiada bardzo ładny deptak położony nad szerokim korytem Bystrzycy Dusznickiej, nad którą rozłożone są stylowe mostki. Woda przyjemnie szumi, dodatkowo tryska też ze ścian. Równie pięknie prezentuje się park zdrojowy przedzielony na dwie części ulicą Parkową. Pierwsza jego część rozłożona jest wokół pijalni i sanatorium Wielka Pieniawa, druga położona prostopadle to alejki spacerowe posród kwiatów z wielką szachownicą i placem zabaw na samym końcu. Niestety obecnie cały teren parku jest ogrodzony metalowymi barierkami, ponieważ rozpoczęły się prace remontowe.
Przy sanatorium znajduje się fontanna, którą koniecznie trzeba odwiedzić w dni weekendowe lub świąteczne o godz. 21.30. Wtedy to odbywaja się niesamowite spektakle przy użyciu strumieni wody i kolorowych świateł w rytm muzyki, głównie klasycznej.
Największą atrakcją dla dzieci i nie tylko jest chyba jednak letni tor saneczkowy położony ok. 0.5 km od deptaka. Podobno jeden z najdłuższych w kraju, pozwalający osiągnąć prędkość 40 km/h. Ja wyżej jednak oceniam podobny tor w Przemyślu, może krótszy ale prędkości i przeciążenia są większe. Cena karnetu 10-przejazdowego wynosi 38 zł, karnet 5-przejazdowy dla rodzica z dzieckiem 25 zł.
Miasteczko można oglądnąć z okna ciuchci na kółkach (6 i 4 zł), jest to jednak średnia atrakcja. Nasz syn mimo wielkiego podniecenia i oczekiwania na nią przez pół godziny, w końcu zasnął podczas jazdy. A jest ona długa i po kilkunastu minutach nudna. Dobrze, że przynajmniej puszczają z głośników historię miasta, jednak gdy w wagonach jadą Niemcy najpierw musimy wysłuchać nagrania niemieckiego (wcale nie krótkiego jak zapowiada właścicielka ciuchci), co jest ewidentnym przegięciem, bo druga część przejażdżki prowadzi ruchliwymi ulicami i polskiego lektora często nie słychać. Jak widać służalczość wobec obcych pozostała niektórym we krwi...
Poza tym w centrum Polanicy dla dzieci przygotowano trampolinę i dmuchany zamek, a dla rodziców z wózkami wytyczono specjalną trasę spacerową "Dziaciak". Nie skorzystaliśmy z niej, więc nie mogę podać szczegółów.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Przyjemna atmosfera miasteczka
Ładny deptak nad rzeką
Wspaniały park zdrojowy do spacerów
- Wady
W samej Polanicy Zdroju mało atrakcji
Knajpki czynne tylko do 22, w weekendy do 23
Brak jakiegokolwiek kąpieliska
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
koniec sierpnia 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
60
Zgłoś naruszenie zasad