ikonka SUPRAŚL - Spływ Supraślą

Informacje o atrakcji turystycznej

SUPRAŚL - Spływ Supraślą
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Spływ Supraślą

Spływ kajakami Supraślą jest jedną z atrakcji miasta Supraśl, leżącego pod Białymstokiem. Jest to rzeka z licznymi meandrami o szerokości od 5 do 25 metrów, płynąca przez tereny Puszczy Knyszyńskiej. Pełny szlak kajakowy na Supraśli liczy 62 km i prowadzi z Gródka do Wasilkowa. Odcinek Supraśl - Wasilków to 17 km. W miasteczku kilka firm i instytucji organizuje spływy z transportem sprzętu i ludzi na różnych odcinkach, zarówno jedno- jak i wielodniowe.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podlasiu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Supraśl - Spływ Supraślą
format D: N 53.210209°,   E 23.340043°
format DM: N 53° 12.61254',   E 23° 20.40258'
format DMS: N 53° 12' 36.75'',   E 23° 20' 24.15''
pytajnik
Adres:
Wypożyczalnia Sprzętu Turystyczno-Rekreacyjnego w Supraślu, tel. 604 400 368, Spływy Supraśl - tel. 501 475 706, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji "BUKOWISKO" - tel. 519 142 822.

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Supraśl w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Supraśl wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 czerwca 2014

Na spływ Supraślą zostaliśmy zachęceni licznymi reklamami w miasteczku. Wybraliśmy firmę ogłaszającą się na wypożyczalni sprzętu przy plaży.
Wygląda to tak, że telefonicznie umawiamy się na konkretny dzień oraz godzinę i kajak zostaje przywieziony w okolice plaży. Oczywiście można sobie wybrać długość spływu, my jako początkujący i z małym dzieciakiem wybraliśmy najkrótszy możliwy odcinek - do osady leśnej Pólko (wodą to na oko z 5 km).
Powiedziano nam że to bardzo łatwa trasa i w rzeczywistości tak było. Rzeka jest bardzo spokojna, pięknie wije się w malowniczym podlaskim krajobrazie. Widoki są wspaniałe, okolica zmiania się, mijamy: lasy, zabudowania, łąki, szuwary, są opadające na rzekę drzewa i jakieś walące się drewniane rudery na moczarach. Gdzieniegdzie nurt nieco przyspiesza, na wodzie pojawiają się kaczki i inne ptaki, dzieciaki nie powinny się wiec nudzić. Nasz syn dopiero pod koniec zaczął marudzić. Po dotarciu do celu czekał już na nas samochód, który wraz z kajakiem odwiózł nas z powrotem do Supraśla.
Spływ zajął nam ok. 2 godziny i wg mnie to świetna atrakcja dla osób w każdym wieku. Nie pamiętam ile dokładnie zapłaciliśmy, ale było to ok. 40 zł.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad