ikonka JUROWCE - Jurajski Park Dinozaurów

Informacje o atrakcji turystycznej

JUROWCE - Jurajski Park Dinozaurów
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Jurajski Park Dinozaurów

Jurajski Park Dinozaurów w Jurowcach pod Białymstokiem otwarto w 2008 roku. Obecnie posiada ok. 30 figur prehistorycznych stworzeń. Największy diplodok ma 27 m długości i 10 m wysokości. Przy ścieżce edukacyjnej znajduje się wesołe miasteczko, plac zabaw i  gastronomia. Park jest czynny od kwietnia do października, w godz. 10:00-18:00, w weekendy od maja do września do 20:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podlasiu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Jurowce - Jurajski Park Dinozaurów
format D: N 53.184686°,   E 23.150308°
format DM: N 53° 11.08116',   E 23° 9.01848'
format DMS: N 53° 11' 04.87'',   E 23° 09' 01.11''
pytajnik
Adres:
Jurajski Park Dinozaurów - ul. Nadawki, Jurowce, gsm. 601 920 701

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Jurowce w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Jurowce wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  31 marca 2014

Dinopark w Jurowcach składa się z lunaparku i ścieżki edukacyjnej z makietami prehistorycznych zwierząt. Płatny wstęp jest tylko na ścieżkę, a atrakcje wesołego miasteczka opłaca się każdą z osobna. Chcieliśmy zacząć z synem od przejażdżki na autodromie. Gdy jednak biletowy zażądał 20 zł za wspólną jazdę, popukałem mu się w czoło. Na uwagę, że w żadnym miejscu w kraju jazda rodzica z niespełna 5-latkiem nie kosztuje więcej niż 10 zł, zaczął coś bredzić, że tu pijani ojcowie rozbijają się z dziećmi i próbują zrzucać odpowiedzialność i oni muszą uważać blablabla...
Nie wiem o co mu chodziło, nie znam tutejszych zwyczajów, ale zrezygnowaliśmy z samochodzików i mieliśmy już ochotę opuścić to miejsce. No ale dzieciaka to nie zraziło i wyrywał już do innych atrakcji. Poszliśmy więc do parku linowego. Jest to porządna, długa trasa dla maluchów, no ale kosztuje nie mało. Jak wszystko w tym parku. Brak tu jakichkolwiek pakietów, karnetów, zniżek itp. Dmuchańce, trampoliny w cenie jak na festynach.
Z fajnych rzeczy jest jeszcze tylko minikolejka górska. Po przejażdżce ruszyliśmy na ścieżkę z dinozaurami. Jest ona wykonana w miarę poprawnie jak na tak mały obiekt, ale rewelacji nie ma. Postawiono podstawowe gatunki gadów, są także ze 2 stworzenia żyjące przed dinozaurami oraz ludzie pierwotni. Pod jednym krzakiem umieszczono głośnik, z którego dochodzą ryki. Kilka dinów ma przy sobie małe, w dwóch miejscach drapieżniki są w pozycji ataku na roślinożerców. Niestety żadna figura nie jest ruchoma i wszystkie poza jedną są za ogrodzeniem.
Na miejscu jest mała gastronomia ze stolikami nad ładnym oczkiem wodnym oraz plac zabaw.
Dinopark leży tuż za granicami Białegostoku, nad rzeką Supraśl, w pobliżu skansenu. W lecie można się tu chyba kąpać. Parking bezpłatny.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
1 czerwca 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
61
Zgłoś naruszenie zasad