ikonka BIAŁYSTOK - Kąpielisko na Zalewie Dojlidzkim

Informacje o atrakcji turystycznej

BIAŁYSTOK - Kąpielisko na Zalewie Dojlidzkim
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko na Zalewie Dojlidzkim

Zalew Dojlidzki utworzony został na rzece Białej, niegdyś w samodzielnej wsi Dojlidy, a obecnie południowej dzielnicy Białegostoku. W szczycie sezonu odwiedza go nawet 4500 osób dziennie. Historia obiektów wypoczynkowych w Dojlidach sięga lat 1933-1936. Zagospodarowano wtedy jeden ze stawów rybnych i utworzono bardzo popularne płatne kąpielisko miejskie, przyciągające dziennie po kilka tysięcy osób. Dziś obiekt wygląda podobnie - oferuje płatny wypoczynek nad wodą z plażą o długości 120 m. Kąpielisko jest strzeżone, posiada wypożyczalnię sprzętu pływającego, gastronomię, place zabaw dla dzieci i boiska do różnego rodzaju sportów: piłki nożnej, siatkówki, speedmintona, ringo, petanki. Można tu też łowić ryby, których naliczono w stawie 11 gatunków. Zbiornik ma wielkość ok. 1200 x 260 m, średnią głębokość niecałe 2 m, jest regularnie kontrolowany i oczyszczany z roślinności. Zarządza nim Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kąpielisko jest otwarte od 1 czerwca do 31 sierpnia w godzinach 9:00-20:00, wstęp płatny.
UWAGA! Od września 2013 rozpoczęła się modernizacja obiektu, która potrwa cały rok 2014, więc wstęp będzie możliwy dopiero w 2015 roku.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podlasiu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Białystok - Kąpielisko na Zalewie Dojlidzkim
format D: N 53.110347°,   E 23.217255°
format DM: N 53° 6.62082',   E 23° 13.0353'
format DMS: N 53° 06' 37.25'',   E 23° 13' 02.12''
pytajnik
Adres:
Ośrodek Sportów Wodnych "Dojlidy" - ul. Plażowa, Białystok, tel. (85) 743 32 23

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  24 stycznia 2014

Białostockie kąpielisko odwiedziliśmy w dniu otwarcia sezonu. Niestety pogoda nie dopisała, ale trzeba przyznać, że wszystko było przygotowane na amatorów wypoczynku i plażowania. Ratownicy marzli na wieżyczkach, wypożyczalnia oferowała sprzęt wodny, bar serwował pizzę i fastfoody.
Zalew jest dosyć duży i nad samą wodą mocno wiało, dlatego nie skorzystaliśmy nawet z roweru wodnego, który początkowo chcieliśmy wypożyczyć.
Plażę stanowi dosyć długi, piaszczysty pas nabrzeża zalewu. Obok jest plac z 4 nowoczesnymi urządzeniami do zabawy. Stoją one pod lasem, więc pewnie miejsce to jest bardziej zacienione niż inne. Kawałek dalej boiska sportowe i gastronomia, a przy nich kolejny plac zabaw, ale starszego typu. Zauważyliśmy też toalety w blaszanych budkach i sporo ławeczek, natomiast raczej nie było przebieralni.
Na końcu jest wypożyczalnia sprzętu i dwa pomosty, na których można zacumować żaglówką lub się poopalać. Od tej strony zalew wygląda atrakcyjniej, nie ma śladu krajobrazu miejskiego, widzimy tylko ładną przyrodę: jezioro, wysepkę i las.
Jak wspomniałem na kąpielisku nie było za bardzo co robić. Mały pohasał chwilę na plaży, na której leżał świeżutki, puszysty piasek, trochę pobawił się w wodzie specjalnie w tym celu zabraną łódką. Plac zabaw, choć fajny nie wzbudził wielkiego zainteresowania, bo nie było żadnych dzieci w jego wieku, szybko więc wyszliśmy.
Całość ogólnie prezentuje się całkiem dobrze, choć nie idealnie, np. budynek z barem pamięta chyba zamierzchłe czasy PRL, a przy brzegu było dużo glonów czy innego zielska, co nie powinno mieć miejsca na płatnym kąpielisku. Jest też problem parkingu, zarówno bezpłatny przed bramą jak i płatny są niewielkie, przy dobrej pogodzie na pewno ciężko tu znaleźć miejsce.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad