ikonka NARWIAŃSKI PARK NARODOWY - Kładka Śliwno - Waniewo

Informacje o atrakcji turystycznej

NARWIAŃSKI PARK NARODOWY - Kładka Śliwno - Waniewo
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Nazwa atrakcji
Kładka Śliwno - Waniewo
Miejsce na medal 2013
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Kładka łącząca dwie wsie nad Narwią: Śliwno i Waniewo powstała w 2008, ale jej historyczne korzenie tkwią w średniowieczu, ponieważ już wtedy istniało w tym miejscu podobne połączenie obu brzegów rzeki, otoczonej przez moczary. Gdy w XVI wieku ziemię tę otrzymał Mikołaj Radziwiłł, wybudował nową kładkę i czerpał z niej dochody w postaci myta. Wzniósł też na kępie pośród rozlewisk Narwi drewniany zamek, zlokalizowany dopiero podczas wyprawy archeologicznej 2009 r. Współczesna kładka zbudowana w celach turystycznych, miała początkowo długość 1050 metrów, ale z powodu dużej popularności od 2013 roku wydłużono ją o kolejne 460 m, wzdłuż brzegu Waniewa. Tam też wybudowano Centrum Informacji Turystycznej oferujące audio-przewodniki w kilku językach. Trasa biegnie nie tylko po drewnianym pomoście, ale również po ruchomych platformach, które są poruszane za pomocą lin ciągnionych przez samych pasażerów. Kładka wzbogacona jest o 2 wieże widokowe. Atrakcja otwarta jest non-stop, płaci się tylko za wstęp na teren Narwiańskiego Parku Narodowego.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podlasiu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Narwiański Park Narodowy - Kładka Śliwno - Waniewo
format D: N 53.081369°,   E 22.822925°
format DM: N 53° 4.88214',   E 22° 49.3755'
format DMS: N 53° 04' 52.93'',   E 22° 49' 22.53''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Narwiański Park Narodowy w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Narwiański Park Narodowy wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 listopada 2013

Kładkę zwiedziliśmy od strony Śliwna. Nie ma tam żadnego parkingu, auta zostawia się przy drodze, koło baru, w którym sprzedają też bilety wstępu. Miejsce od razu robi spore wrażenie, zarośnięte rozlewiska Narwi ciągną się praktycznie po horyzont. Na samym początku mamy pływającą platformę. Jest to bardzo fajna atrakcja - trzeba ją przyciągnąć linami, ostrożnie wsiąść i samemu przeciągnąć do drugiego brzegu. Odcinków do pokonania w ten sposób jest 5 (głównie na początku oraz końcu trasy) i są krótkie. Nie zmęczymy się więc, ale trochę siły włożyć potrzeba.
Platformy są duże, zmieści się naprawdę sporo ludzi rowerów czy wózków. Wydaje mi się jednak, że najlepsza zabawa jest gdy nie ma innych ludzi i możemy wszystko robić sami, w swoim tempie, angażując przy okazji własne pociechy. Taką sytuację zastaliśmy w 1. niedziele czerwca - mimo ładnej pogody turystów było jak na lekarstwo.
Wędrówka kładką pośród szuwarów również jest ogromną frajdą, choć maluchy wiele nie zobaczą. Są jednak miejsca gdzie trawy są niższe i jest więcej wody. Około środka ścieżki znajduje się pierwsza wieża widokowa. Możemy z niej pooglądać piękną okolicę, dzikie ptactwo oraz miejsce gdzie stał zamek Radziwiłłów - to kępy krzaków i drzewek tuż przy wieży (z jakiegoś powodu nie jest to wyraźnie zaznaczone na tablicy).
Dalej pomosty biegną trochę zygzakiem, przez co szlak był dłuższy. Przy wsi Waniewo dochodzimy do rozdwojenia kładki. Idąc w lewo kierujemy się do kolejnej wieży widokowej, a w prawo ścieżka prowadzi wzdłuż brzegu rzeki. Jest tam wiata, plaża i wyjście w kierunku placu zabaw, który widzieliśmy z oddali, ale nie przyjrzeliśmy mu się dokładnie.
Druga wieża jest ciekawsze niż pierwsza - widok bardziej urozmaicony, więcej wody, są łódki, krowy pasące się na moczarach, jakaś chatka (chyba paśnik) - naprawdę wspaniałe miejsce!
Tak więc kładka Śliwno - Waniewo to niesamowita atrakcja, ale nie wiem czy przy dużym tłoku nie straci nieco uroku. W pełnym sezonie na pewno posiada dodatkowy atut jakim jest plaża nad Narwią.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
70
Zgłoś naruszenie zasad