Staw z ptactwem wodnym

BIAŁYSTOK - ZOO

 
3.0 (1)
5128 1
foetus Zaktualizowano: 26-11-2019
BIAŁYSTOK - ZOO

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna

Białostocki ogród (czy raczej ogródek) zoologiczny o nazwie Akcent ZOO położony jest w parku Konstytucji 3-go Maja, na terenie dawnego zwierzyńca Branickich. Zajmuje powierzchnię ok. 3 ha. Powstał w końcu lat 60-tych ubiegłego wieku jako obiekt przejściowy mający na celu gromadzenie zwierząt przed mającym wkrótce powstać prawdziwym ZOO. Nigdy jednak do tego nie doszło. Ogród przetrwał w pierwotnym stanie do 2010 roku, kiedy to postanowiono go zmodernizować. Prace zakończono końcem 2012 r. Można w nim oglądać ptaki i ssaki, m.in. niedźwiedzie, dziki, sarny, daniele, żubry, puszczyki, pawie, łabędzie. Jesienią 2013 roku ZOO wzbogaciło się o wilka i owce wrzosówki. Wstęp jest bezpłatny. Otwarte w godzinach 9-18.


GALERIA

Zdjęcia

Niedźwiedź
Sarny
Alejka w zoo
Zagroda koni
Staw z ptactwem wodnym

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podlasiu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Współrzędne geograficzne*:
Białystok / Podlaskie - ZOO

format D: N 53.1206866°,   E 23.1661454°
format DM: N 53° 7.241196',   E 23° 9.968724'
format DMS: N 53° 07' 14.47'',   E 23° 09' 58.12''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
3.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
3.0
Odwiedziny białostockiego ZOO były dla nas dużym rozczarowaniem. Gdybyśmy nastawili się na spacer po parku miejskim z kilkoma ogólnodostępnymi zagrodami ze zwierzętami byłoby inaczej, ale myśleliśmy że idziemy do nowoczesnego, bo dopiero co zmodernizowanego, ogrodu zoologicznego.
A ten obiekt trudno w ogóle nazwać ZOO. Prowadzi przez niego 1 ścieżka, na której można pooglądać mało egzotyczne  zwierzaki. Najciekawsze są niedźwiedzie brunatne, których wybieg wygląda bardzo dobrze i jest przystosowany do oglądania  przez maluchy. Jeden miś pozował nawet do zdjęć na siedząco. 
Poza tym pamiętam fajnego puszczyka, żubry i to właściwie tyle. Jeśli jest tu coś jeszcze ciekawego to było ukryte.  Ładnie  zrobiony jest staw z  drewnianym mostkiem, ale pływają na nim tylko kaczki i 2 łabędzie w oddali - nie zainteresowało to naszego syna zupełnie. Zagrody ogląda się także ścieżką z zewnątrz, m.in. żubry, konie i jeleniowate. Wybiegi  wyglądały po prostu strasznie. Czysta ziemia, zero drzew, roślinności, nic tylko błoto, szczególnie u koni było jedno wielkie bagno! Nie znam się, ale to chyba nie jest naturalne środowisko tych zwierząt...
Cóż, przynajmniej obiekt jest całkowicie darmowy, a w zapowiedziach są nowe zwierzęta, jest więc nadzieja, że będzie lepiej. W parku przy ZOO znajduje się plac zabaw. 

Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

Wiek dziecka/i
5 lat
Data pobytu
maj 2013
Niedźwiedź
Sarny
Alejka w zoo
Zagroda koni
Staw z ptactwem wodnym