ikonka BIAŁYSTOK - ZOO

Informacje o atrakcji turystycznej

BIAŁYSTOK - ZOO
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO

Białostocki ogród (czy raczej ogródek) zoologiczny o nazwie Akcent ZOO położony jest w parku Konstytucji 3-go Maja, na terenie dawnego zwierzyńca Branickich. Zajmuje powierzchnię ok. 3 ha. Powstał w końcu lat 60-tych ubiegłego wieku jako obiekt przejściowy mający na celu gromadzenie zwierząt przed mającym wkrótce powstać prawdziwym ZOO. Nigdy jednak do tego nie doszło. Ogród przetrwał w pierwotnym stanie do 2010 roku, kiedy to postanowiono go zmodernizować. Prace zakończono końcem 2012 r. Można w nim oglądać ptaki i ssaki, m.in. niedźwiedzie, dziki, sarny, daniele, żubry, puszczyki, pawie, łabędzie. Jesienią 2013 roku ZOO wzbogaciło się o wilka i owce wrzosówki. Wstęp jest bezpłatny. Otwarte w godzinach 9-18.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podlasiu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Białystok - ZOO
format D: N 53.120687°,   E 23.166145°
format DM: N 53° 7.24122',   E 23° 9.9687'
format DMS: N 53° 07' 14.47'',   E 23° 09' 58.12''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Białystok wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  14 listopada 2013

Odwiedziny białostockiego ZOO były dla nas dużym rozczarowaniem. Gdybyśmy nastawili się na spacer po parku miejskim z kilkoma ogólnodostępnymi zagrodami ze zwierzętami byłoby inaczej, ale myśleliśmy że idziemy do nowoczesnego, bo dopiero co zmodernizowanego, ogrodu zoologicznego.
A ten obiekt trudno w ogóle nazwać ZOO. Prowadzi przez niego 1 ścieżka, na której można pooglądać mało egzotyczne zwierzaki. Najciekawsze są niedźwiedzie brunatne, których wybieg wygląda bardzo dobrze i jest przystosowany do oglądania przez maluchy. Jeden miś pozował nawet do zdjęć na siedząco.
Poza tym pamiętam fajnego puszczyka, żubry i to właściwie tyle. Jeśli jest tu coś jeszcze ciekawego to było ukryte. Ładnie zrobiony jest staw z drewnianym mostkiem, ale pływają na nim tylko kaczki i 2 łabędzie w oddali - nie zainteresowało to naszego syna zupełnie. Zagrody ogląda się także ścieżką z zewnątrz, m.in. żubry, konie i jeleniowate. Byliśmy zniesmaczeni jak zrobione są te wybiegi - wyglądały po prostu strasznie. Czysta ziemia, zero drzew, roślinności, nic tylko błoto, szczególnie u koni było jedno wielkie bagno! Nie znam się, ale to chyba nie jest naturalne środowisko tych zwierząt...
Cóż, przynajmniej obiekt jest całkowicie darmowy, a w zapowiedziach są nowe zwierzęta, jest więc nadzieja, że będzie lepiej. W parku przy ZOO znajduje się plac zabaw.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
maj 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad