ikonka RAJGRÓD - Miejscowość

Informacje o atrakcji turystycznej

RAJGRÓD - Miejscowość
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Miejscowość

Rajgród to miasto w woj. podlaskim, w powiecie grajewskim, położone nad Jeziorem Rajgrodzkim. Według danych z 2004 r. miasto miało 1680 mieszkańców. Historia miasta sięga  średniowiecza, kiedy to na wzgórzu na wyspie, Jaćwingowie założyli osadę Raj, która była siedzibą plemienia jaćwieskiego – Zlinców. Później Rajgród przeszedł we władanie  Mazowszan, Litwinów i wreszcie Polaków. W 1863 roku miasto utraciło prawa miejskie, które przywrócono w 1924 roku po odzyskaniu niepodległości.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podlasiu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Rajgród - Miejscowość
format D: N 53.732676°,   E 22.686725°
format DM: N 53° 43.96056',   E 22° 41.2035'
format DMS: N 53° 43' 57.63'',   E 22° 41' 12.21''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (2) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rajgród w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rajgród wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  29 września 2011

Rajgród miał być naszym kilkudniowym przystankiem przed pobytem w Augustowie. Miejscowość została zaliczona do 7 czy iluś tam "Cudów Polski" przez Onet.pl. Pokazano piękne zdjęcia z lotu ptaka i tym nas skusili. Ile warte są informacje serwowane przez ten portal przekonaliśmy się po dojechaniu na miejsce.
Część miejscowości leżaca na półwyspie (dawnej wyspie) prezentuje się owszem fajnie, ale tylko z góry i właśnie dlatego takie zdjęcia pokazywał Onet. W rzeczywistosci to straszna dziura - prowincjonalne miasteczko bez turystycznego charakteru. Nie wiem co tam można robić dłużej niż kilka godzin, które da się spędzić na plaży. Jest ona piaszczysta i to jedyny plus, bo dziecko może się pobawić. Nie ma gdzie pospacerować, napić się kawy czy piwa, brak placu zabaw, a zjeść można chyba tylko fastfooda. Być może nie widzieliśmy wszystkiego, może gdzieś w lesie ukrywają się jakieś fajne ośrodki wczasowe, my jednak nie nie natrafiliśmy na żadne ślady czegoś podobnego.
Nad plażą wznosi się wzgórze - grodzisko o bogatych tradycjach historycznych. Pierwotnie stał tam drewniany gród, potem zamek, a w XVI wieku obronny dwór starościński. Niestety ktoś kto nie interesuje sie tematem, nigdy się tego nie dowie, bo władze Rajgrodu nie raczyły nawet postawić tablicy informacyjnej. Dziś stoi tam drewniany ołtarz z punktem widokowym na Jezioro Rajgrodzkie. 2 lata temu niektóre deski już się rozpadały, więc nie wiem w jakim stanie jest obecnie. Wzgórze jest szansą dla Rajgrodu, bo kryje pod ziemią fundamenty obu murowanych budowli obronnych, wiec ich wyeksponowanie i utworzenie parku archeologicznego byłoby magnesem przyciągającym turystów. Nie widać jednak żadnego zainteresowania lokalnych władz tym tematem.
Tak więc po małym rekonesansie ulotniliśmy się z tego miejsca.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Piaszczysta plaża
Punkt widokowy z grodziska na Jezioro Rajgrodzkie
- Wady
Za dużo by wymieniać - nie tak powinna wyglądać miejscowość turystyczna
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
czerwiec 2009
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
64
Zgłoś naruszenie zasad