ikonka AUGUSTÓW - Dolina Rospudy

Informacje o atrakcji turystycznej

AUGUSTÓW - Dolina Rospudy
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Dolina Rospudy

Dolina Rospudy to obszar chronionego krajobrazu o powierzchni 25 250 ha,  w woj. podlaskim, na Pojezierzu Litewskim, niedaleko Augustowa. Obejmuje większą część doliny rzecznej Rospudy, będącej górnym biegiem rzeki Netty. Obszar został wyznaczony w 1991 roku. Dolna dolina Rospudy stanowi część Puszczy Augustowskiej. Celem utworzenia obszaru jest ochrona i zachowanie doliny rzeki Rospudy charakteryzującej się wysokim stopniem naturalności, z unikatową roślinnością torfowiskową. Część południowa obszaru objętego ochroną znajduje się w sieci Natura 2000.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Podlasiu ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Augustów - Dolina Rospudy
format D: N 53.880464°,   E 22.972069°
format DM: N 53° 52.82784',   E 22° 58.32414'
format DMS: N 53° 52' 49.67'',   E 22° 58' 19.45''
pytajnik
Adres:
Żegluga Augustów - Bulwary nad Nettą - rezerwacje i zapytania, gsm: 515 159 860, grupy zorganizowane, gsm: 506 766 235

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
Atrakcje w pobliżu (3) wraz odległością od opisywanego miejsca w linii prostej.Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Augustów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Augustów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania   4 września 2011

W Dolinę Rospudy wypłynęliśmy z Augustowa katamaranem. Wyrusza się z portu na rzece Netta, następnie płynie jeziorem Necko i dopiero z niego dociera od Rospudy. Powoduje to, że samą Rospudą płynie się dosyć krótko, ok. 15 minut i z powrotem. Widoki jednak są naprawdę sielskie, nieskażona ludzką ręką natura, cały krajobraz tonie we wszystkich odcieniach zieleni, a szczególnego uroku dodawał podający wtedy letni deszcz. Ten środek transportu zdecydowanie bardziej niż statek podobał się dziecku, ale bezpieczeństwo niestety duuużo mniejsze. Kochany pan kapitan wyławiał z Rospudy ukochaną gitarę małego. Nie jestem przekonana, czy to poświęcenie wynikało z dobroci serca wobec dziecka czy po prostu nie mógł znieść widoku chińskiego żarówiasto-różowego plastiku pływającego w tych pięknych wodach…
Koniecznie trzeba wziąć cieplejsze ubranko (wieje) i najlepiej coś na zmianę (może być mokro). Deszczu nie ma co się bać, katamaran posiada dach i rozkładaną ochronną folię.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Sielska dzika przyroda
- Wady
Za krótko płynie się samą Rospudą
Wiek dziecka(i)
1 rok
Data pobytu
czerwiec 2010
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
41
Zgłoś naruszenie zasad