Tu Rospuda wpada do jeziora

AUGUSTÓW - Dolina Rospudy

 
5.0 (1)
9463 1
Ina Zaktualizowano: 07-12-2019
AUGUSTÓW - Dolina Rospudy

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Dolina Rospudy

Dolina Rospudy to obszar chronionego krajobrazu o powierzchni 25 250 ha, w woj. podlaskim, na Pojezierzu Litewskim, niedaleko Augustowa. Obejmuje większą część doliny rzecznej Rospudy, będącej górnym biegiem rzeki Netty. Obszar został wyznaczony w 1991 roku. Dolna dolina Rospudy stanowi część Puszczy Augustowskiej. Celem utworzenia obszaru jest ochrona i zachowanie doliny rzeki Rospudy charakteryzującej się wysokim stopniem naturalności, z unikatową roślinnością torfowiskową. Część południowa obszaru objętego ochroną znajduje się w sieci Natura 2000.


GALERIA

Zdjęcia

Tu Rospuda wpada do jeziora

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne na Podlasiu. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
Żegluga Augustów - Bulwary nad Nettą - rezerwacje i zapytania, gsm: 515 159 860, grupy zorganizowane, gsm: 506 766 235

Współrzędne geograficzne*:
Augustów / Podlaskie - Dolina Rospudy

format D: N 53.8804642°,   E 22.9720688°
format DM: N 53° 52.827852',   E 22° 58.324128'
format DMS: N 53° 52' 49.67'',   E 22° 58' 19.45''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Augustów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Augustów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
5.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
5.0
W Dolinę Rospudy wypłynęliśmy z Augustowa katamaranem. Wyrusza się z portu na rzece Netta, następnie płynie jeziorem Necko i dopiero z niego dociera od Rospudy. Powoduje to, że samą Rospudą płynie się dosyć krótko, ok. 15 minut i z powrotem.  Widoki jednak są naprawdę sielskie, nieskażona ludzką ręką natura, cały krajobraz tonie we wszystkich odcieniach zieleni, a szczególnego uroku dodawał podający wtedy letni deszcz. Ten środek transportu zdecydowanie bardziej niż statek podobał się dziecku, ale bezpieczeństwo niestety duuużo mniejsze.  Kochany pan kapitan wyławiał z Rospudy ukochaną gitarę małego.  Nie jestem przekonana, czy to poświęcenie wynikało z dobroci serca wobec dziecka czy po prostu nie mógł znieść widoku chińskiego żarówiasto-różowego plastiku pływającego w tych pięknych wodach…  
Koniecznie trzeba wziąć cieplejsze ubranko (wieje) i najlepiej coś na zmianę (może być mokro).  Deszczu nie ma co się bać, katamaran posiada dach i rozkładaną ochronną folię. 
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
Sielska dzika przyroda
- Wady
Za krótko płynie się samą Rospudą
Wiek dziecka/i
1 rok
Data pobytu
czerwiec 2010
Tu Rospuda wpada do jeziora
Ina