ikonka OPOLE - Fontanna multimedialna

Informacje o atrakcji turystycznej

OPOLE - Fontanna multimedialna
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Fontanna multimedialna

Multimedialna fontanna w Opolu powstała w 2013 r. na terenie stawu zwanego Zamkowym lub Barlickiego. Staw ten jest bowiem pozostałością fosy zamkowej i leży przy ul. Barlickiego. Już przed wojną wykorzystywany był na cele rekreacyjne. Zimą działało tu nawet lodowisko, na którym rozegrano Mistrzostwa Niemiec w łyżwiarstwie. Współczesna przebudowa dawnego stawu wraz z całą infrastrukturą (światło, ławki, stacja uzdatniania wody) kosztowała miasto 6 mln zł. Teren jest ogólnodostępny. Fontanna posiada 33 dysze, z których woda tryska na wysokość do 15 m. Pokazy specjalne fontanny łączące światło z polską muzyką rozrywkową (m.in. Grechuta, Zaucha, Brathanki) odbywają się codziennie od maja, 3 razy w ciągu dnia, o godzinie 12:00 (bez światła), 18:30, 21:30.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Opole - Fontanna multimedialna
format D: N 50.666526°,   E 17.919775°
format DM: N 50° 39.99156',   E 17° 55.1865'
format DMS: N 50° 39' 59.49'',   E 17° 55' 11.19''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Opole w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Opole wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  10 maja 2017

Fontannę multimedialną zainstalowano w zbiorniku wodnym, do którego oficjalnie nie ma wstępu. Można ja oglądać tylko z brzegu. Porównując ją z podobnymi obiektami, z tego powodu przypomina fontanną wrocławską, choć jest o wiele skromniejsza. Funkcjonalnością ustępuje np. fontannie w Rzeszowie, gdzie dzieciaki mogą się dowoli pluskać. Jednak po zmierzchu wygląda efektownie, a nasz syn znalazł jakiegoś kompana i tak do niej weszli, dobrze się bawiąc przez nikogo nie niepokojeni. Woda nie wyglądała na czystą, ale nic mu nie było, poza tym w upalny wieczór trudno było dziecku zabronić wejścia do płytkiego stawu.
Otoczenie fontanny jest ładnie zagospodarowane i podświetlone. Tuż nad wodą stoi restauracja z małą piaszczystą plażą, na której można się położyć na leżaku. Bliżej dojścia od strony centrum znajduje się inna knajpka z "nowoczesnym" jedzeniem.
Jest to więc przyjemne miejsce na spacer czy zjedzenie obiadu w dzień jak i na spędzenie wieczoru.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
lipiec 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad