ikonka LIPNO - Baseny w lesie

Informacje o atrakcji turystycznej

LIPNO - Baseny w lesie
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Baseny w lesie

Baseny we wsi Lipno pod Niemodlinem zbudowali Niemcy w 1934 roku. Woda po filtracji była doprowadzana z pobliskich stawów. Rok później korzystali z nich niemieccy pływacy trenując przed olimpiadą w Berlinie. Największy z 3 basenów - pływacki - posiada olimpijskie rozmiary: długość 100 m i głębokość 2,5 m.  Po wojnie niezniszczone baseny wciąż działały. Pierwszy remont przeprowadzono w latach 60-tych XX wieku, likwidując przy okazji oryginalną zjeżdżalnię i skocznię. Do dziś zachowały się jeszcze oryginalne, drewniane przebieralnie. Cały obiekt należy do niemodlińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Działa w tylko sezonie, mniej więcej od połowy czerwca do końca sierpnia w godzinach 10-18. Wstęp płatny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Lipno - Baseny w lesie
format D: N 50.625173°,   E 17.606989°
format DM: N 50° 37.51038',   E 17° 36.41934'
format DMS: N 50° 37' 30.62'',   E 17° 36' 25.16''
pytajnik
Adres:
Baseny otwarte Ośrodka Sportu i Rekreacji w Niemodlinie - Lipno, ul. Daszyńskiego 1, tel. (77) 4600124

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Lipno w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Lipno wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 kwietnia 2013

Nie ma chyba w Polsce ciekawiej położonych basenów niż w Lipnie. Jedziemy przez niezamieszkałą okolicę, dookoła pola, lasy, stawy aż tu nagle pojawia się kolorowa polana z kąpieliskiem i tłumem ludzi. No, może nie tłumem, ale była to spora odmiana po zwiedzaniu prawie bezludnego parku dendrologicznego w sąsiedztwie.
Basenów jest trzy, ale wszystkie połączone. Przedziela je jedynie barierka bądź pomost. Są odpowiednio podzielone wg głębokości, tak więc zarówno maluchy, starsze dzieci jak i dorośli mają gdzie pływać.
Rozkładać można się na trawce dookoła basenów. Do wyboru są miejsce w cieniu drzew jak i w pełnym słońcu, jak kto woli. Wejście do basenu głębokiego jest po drabinkach a do płytkich po betonowych schodach, więc trochę niefajne dla najmłodszych dzieciaków.
Baseny są przedwojenne, więc nie posiadają żadnych atrakcji, jednak działa przy nich park linowy, jest też piaskownica, stare huśtawki, boiska do siatki i kosza. Park linowy oferuje prawdopodobnie 2 trasy i tyrolkę. My korzystaliśmy tylko z trasy dla dzieci. Jest ona całkiem fajna - dosyć długa i zróżnicowana, z platformami na różnych wysokościach. Niestety naszemu synowi dość szybko się znudziła, ale to dlatego że nie było żadnych innych dzieci. Opłata nie jest wysoka, bo liczona za czas, a nie za liczbę przejść.
Baseny posiadają skromne, ale wystarczające zaplecze gastronomiczne - w barze można dostać fastfooda, piwo czy kawę, są też porządne, czyste toalety.
Ogólnie podobało nam się tu, choć oczywiście nie można porównywać tego kąpieliska z nowoczesnymi basenami. Istotnym minusem była zimna woda. Nie wiem czy zawsze taka jest, ale wydaje mi się, że basen nie dysponuje możliwością jej podgrzewania.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
niezwykłe położenie
fajny park linowy
można się rozłożyć w cieniu
nie ma tłoku
- Wady
zimna woda
brak łagodnego wejścia do wody
brak atrakcji dla dzieci w basenie
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
61
Zgłoś naruszenie zasad