ikonka OPOLE - ZOO

Informacje o atrakcji turystycznej

OPOLE - ZOO
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO
Miejsce na medal 2012
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Historia ogrodu zoologicznego na Wyspie Bolko w Opolu sięga roku 1912, gdy założono tu prywatny zwierzyniec. W 1936 roku teren wykupiło miasto i udostępniło zoo dla wszystkich. Wojna przyczyniła się do likwidacji ogrodu, który został reaktywowany dopiero w 1953 roku. W 1997 roku powódź poczyniła wielkie spustoszenia w zoo. Od następnego roku rozpoczęła się odbudowa obiektu, a następnie rozbudowa trwająca właściwie do dzisiaj. Stąd jest to jeden z najnowocześniejszych ogrodów zoologicznych w kraju. Zajmuje obszar 20 ha i posiada prawie 1200 zwierząt z 270 gatunków. Godziny otwarcia: od 1 maja 10.00-18.00 od 1 października 9.00-16.00 od 1 grudnia 9.00-15.00 od 1 marca 9.00-16.00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Opole - ZOO
format D: N 50.655746°,   E 17.923873°
format DM: N 50° 39.34476',   E 17° 55.43238'
format DMS: N 50° 39' 20.69'',   E 17° 55' 25.94''
pytajnik
Adres:
Ogród Zoologiczny Opole - ul. Spacerowa 10, Opole, tel. (77) 4564267

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Opole w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Opole wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 kwietnia 2013

W opolskim zoo pojawiliśmy się podczas długiego sierpniowego weekendu. Nie trzeba tu podjeżdżać autem - na parkingu jest bardzo ciasno, a z centrum miasta prowadzi ładna trasa przez dwa mosty. Po wejściu na wyspę Bolko zostaliśmy zaskoczeni ogromną kolejką do kasy. Wyglądało to fatalnie i nawet myśleliśmy o przyjściu w inny dzień, jednak "ogonek" przesuwał się całkiem żwawo, więc zostaliśmy. Zoo zaskakiwało nas jeszcze wielokrotnie, ale już tylko pozytywnie.
Cały obiekt niesamowicie przypadł mi do gustu. Jest bardzo ciekawie urządzony, posiada wiele zmyślnych rozwiązań, aby zapewnić zwiedzającym jak najlepsze wrażenia. Zapadły mi w pamięci pieski preriowe, które na środku swojego terytorium mają dwa stanowiska do podglądania. Wchodzi się do nich tunelem, a potem na schodkach wystawia głowę ponad podłoże. Obserwowaliśmy te pocieszne gryzonie akurat gdy zajadały marchewkę, naprawdę rewelacja!
Dalej świetnie zrobiona jest pływalnia dla fok, zwierzęta można oglądać zarówno z zewnątrz np. gdy bawią się piłką na wysepce jak i w specjalnym punkcie widokowym poniżej poziomu wody. Małpy mają swoje tereny nieogrodzone na wyspach. Odpowiednio szeroka fosa uniemożliwia im ucieczkę, a zwiedzający mają dobry widok na zwierzęta. Największą wyspę posiadają goryle, a dla ludzi zrobiona jest wiata, gdzie można czekać aż pojawią się w zasięgu wzroku. Podczas naszej wizyty parka biegała w kółko dookoła wyspy. Inne małpy mają na swojej wyspie wbite potężne pale z linami i siatką, po której mogą skakać. Dookoła rośnie bujna roślinność, w wodzie pływają nenufary - wszystko wygląda super.
Inne zwierzęta także są ciekawie zaprezentowane, a ich różnorodność jest duża. Mamy tu praktycznie wszystkie ciekawe gatunki (m.in. żyrafy, hipopotam, mrówkojad, surykatki, tygrys). Wybiegi są zrobione estetycznie i pomysłowo, elementy wykonane przez człowieka harmonijnie łączą się z naturalną przyrodą. Wydaje się więc, że zwierzęta mają w Opolu bardzo dobre warunki.
ZOO jest również wspaniale przystosowane dla małych turystów. Naliczyłem 3 place zabaw. Jeden to duży piaszczysty plac z kilkoma urządzeniami do zabawy. Obok są budki z fastfoodami, można się więc posilić w czasie zabawy. Drugi to już cały kompleks wokół parku linowego. Jest tu piaszczysty plac zabaw, minizoo i wspomniany park linowy, który jest po prostu odjazdowy. Mogą z niego korzystać dzieci już od 3 lat. Jest bardzo długi i urozmaicony, sprawia wielką frajdę dzieciakom, które pokonują go w kółko, dopóki starczy sił. Nie fajnie jest tylko, gdy powstanie zator i muszą powoli gęsiego pokonywać przeszkody, a niestety przy tylu odwiedzających może się to zdarzać. Wejście na linowy tor przeszkód kosztuje 12 zł i jest nielimitowane przez cały dzień (jak przypomnę sobie 2x krótszą trasę w Łebie po 15 zł za 2 przejścia to zgrzytam zębami). Również minizoo jest fajną atrakcją, głównie za sprawą kóz, które jeśli je pogonić biegają i skaczą przez płot niczym konie przez przeszkody. Jak we wszystkich minizoo zwierzęta można tu karmić i dotykać. Obok stoi budka z lodami i fastfoodami.
Ostatni plac zabaw jest skromny i znajduje się przy wyjściu, to był nasz ostatni przystanek. Do zoo przyszliśmy przed południem i wyszliśmy jako jedni z ostatnich, już po zamknięciu. I ledwo zdążyliśmy zwiedzić pawilony z płazami i gadami! Jest to zdecydowanie najlepszy ogród zoologiczny jaki widzieliśmy, a przy tym bilety wstępu są najtańsze. Nic, tylko przyjeżdżać!


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
zoo wspaniale urządzone
wiele atrakcji dla dzieci
wszędzie można łatwo dojechać wózkiem (teren jest płaski)
gastronomia fastfoodowa rozsiana w kilku miejscach, można też zjeść normalny obiad
dla rodziny z dzieckiem atrakcja na cały dzień
niskie ceny biletów
- Wady
brak
Wiek dziecka(i)
4 lata
Data pobytu
sierpień 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
204
Zgłoś naruszenie zasad