ikonka NYSA - Riwiera Nyska

Informacje o atrakcji turystycznej

NYSA - Riwiera Nyska
Kraj / Region
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Riwiera Nyska

Riwiera Nyska czyli Jezioro Nyskie znane też pod nazwami Jezioro Głębinowskie i Zbiornik Nysa to zaporowy zbiornik retencyjny na Nysie Kłodzkiej o powierzchni 2077 ha,  zbudowany w 1971 r. Zapora tworząca jezioro jest betonowo-ziemna, o długości 2 km i wysokości do 20 m. Jezioro Nyskie powstało poprzez zalanie wodą znacznego obszaru gminy Nysa. Większość tego obszaru stanowił las, wysiedlono jednak ludzi i zburzono kilka wsi: Brzezina Polska, Miedniki, Różanka  i częściowo Głębinów. Północno-wschodni brzeg jeziora jest piaszczysty, tworzy więc naturalne piaszczyste plaże. Przy nabrzeżu oprócz kąpielisk znajdują się ośrodki wczasowe i porty jachtowe.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Opolszczyźnie ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki czy podróży rodzinnej!
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji
Atrakcji w pobliżu - położenie innych atrakcji w pobliżu () :
Współrzędne geograficzne dla atrakcji:
Nysa - Riwiera Nyska
format D: N 50.474331°,   E 17.285528°
format DM: N 50° 28.45986',   E 17° 17.13168'
format DMS: N 50° 28' 27.59'',   E 17° 17' 07.90''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:
DODAJ ZDJĘCIA   - musisz się zalogować lub zarejestrować
Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Nysa w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Hotele

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Nysa wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Przeciętna ocena wystawiona przez 1 użytkownika(ów)

OCEŃ ATRAKCJĘ / DODAJ RELACJĘ   - musisz się zalogować lub zarejestrować
Zbiorcza oOcena atrakcji 
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
 
Zbiorcza oOcena atrakcji 
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania   6 września 2011

Nyską Riwierę odwiedzamy regularnie przy okazji powrotu z wycieczek po Dolnym Śląsku.Zwykle z powodu dobrej bazy gastronomicznej przy parkingu (żur w chlebie!). W tym roku także podczas powrotu chcieliśmy zafundować maluchowi ostatnią kapiel na świeżym powietrzu. Zdziwienie było ogromne, gdy ujrzeliśmy dzikie tłumy ludzi wylegujace się na olbrzymiej plaży.
Nie przeszkodziło to jednak Hubertowi w znakomitej zabawie, bo plaża jest naprawdę spora, z bardzo łagodnym zejściem do wody, w dodatku ma tę zaletę, że cała jest piaszczysta.
Przy samej plaży również można coś zjeść, popływać statkiem wycieczkowym czy motorówką (bez posiadania uprawnień), puszczać latawce. Zwolennicy sportów ekstremalnych mogą w okolicy polatać na paralotniach. Moim zdaniem to najlepsza plaża, poza wybrzeżem bałtyckim w Polsce.
Problemem są jednak toalety. Coś się w tym względzie pozmieniało, bo wisiały papierowe ogłoszenia, że toalety znajdują się na polu campingowym, czyli są dosyć oddalone. Cienia też raczej nie uświadczymy, więc warto wziąć parasol albo namiot plażowy. Brakuje placu zabaw.
Riwiera Nyska leży w zasadzie poza Nysą, przy drodze na Kłodzko w miejscowości Skorochów. Duży bezpłatny parking koło południa okazuje się mimo wszystko za mały, ale wygląda na to, że planowane jest powiększenie go. Wstęp na plażę płatny - 3 PLN (2 ulgowy). Do plaży trzeba przejść kilkaset metrów, droga jest OK, wózek świetnie sobie radzi do momentu dotarcia do samej plaży – tu piasek. Można też wjechać samochodem na parking bliżej plaży za dodatkową opłatą (7,50 PLN).


Galeria
+ Zalety
Duuużo piasku, nawet w wodzie, dzieci mogą spokojnie biegać bez butków
Czysta woda i ogólnie czysto, choć przy schodach zauważyłam szkło
Przy parkingu duży wybór gastronomii
Sporo dodatkowych atrakcji
- Wady
Oddalone toalety
Za dużo ludzi
Brak cienia
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
4 wrzesień 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
70
Zgłoś naruszenie zasad