ikonka OGRODZIENIEC - PODZAMCZE - Park miniatur

Informacje o atrakcji turystycznej

OGRODZIENIEC - PODZAMCZE - Park miniatur
Kraj / Region
Nazwa atrakcji
Park miniatur
Park miniatur pod zamkiem ogrodzienieckim powstał w 2010 roku z inicjatywy 2 lokalnych przedsiębiorców. Na ok. 0,5 ha powierzchni prezentuje on miniatury kilkunastu dawnych polskich warowni granicznych tzw. orlich gniazd w skali 1:25. Miniatury wykonali modelarze z Olkusza i Poznania na podstawie ponad 10 tysięcy zdjęć. Towarzyszą im kopie średniowiecznych maszyn wojennych w skali 1:1, które potrafią miotać pociski jak oryginały oraz urządzenia do zabawy dla dzieci wraz z minibarem. Od 2014 r. park stał się częścią kompleksu Park Ogrodzieniec, do którego można kupić wspólny bilet. W sezonie park jest otwarty w godz. 10-20 (V-VIII), po sezonie krócej. W miesiącach IX-III nieczynny.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ogrodzieniec - Podzamcze - Park miniatur
format D: N 50.453515°,   E 19.550643°
format DM: N 50° 27.2109',   E 19° 33.03858'
format DMS: N 50° 27' 12.65'',   E 19° 33' 02.31''
pytajnik
Adres:
Park - Ogrodzieniec - ul. Zamkowa 33, Podzamcze, tel. 606 669 742

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ogrodzieniec - Podzamcze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ogrodzieniec - Podzamcze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  11 listopada 2015

Park miniatur to pożyteczny dodatek do jednego z najciekawszych zabytków w kraju. Położony jest u stóp zamku więc cały czas mamy piękny widok na jego mury. Główna jego zaleta to możliwość zobaczenia jak wyglądały te budowle w czasach swojej świetności, bo jak wiadomo obecnie większość z nich jest mniej lub bardziej zrujnowana. Fajnie więc zobaczyć Ojców, Mirów, Olsztyn czy tajemniczy Bydlin w całej okazałości. Każda miniatura ma opis wraz ze aktualnym zdjęciem, więc można porównać wygląd i dowiedzieć się co nieco o dziejach danej warowni.
Odwzorowanie i wykonanie makiet jest na wysokim poziomie. Nie brakuje charakterystycznych skałek, ale nie ma tego poziomu detali co np. w Kowarach czy Inwałdzie, gdzie można zobaczyć niemal każdy kamień w murze. Być może dlatego, że tutaj prawie wszystkie budowle są otynkowane i mają jednolite ściany. Np. taki Tenczyn w czerwonych barwach wygląda dziwacznie, tym bardziej że do dziś są zachowane jasne mury z brązowymi szczytami. Na makiecie wygląda to całkiem inaczej. Przy tym obiekcie widać też różnicę w bastejach, które w miniaturze nie posiadają wciąż dobrze widocznych przypór, no ale może jest na to jakieś wytłumaczenie, o którym nie wiem
Oprócz warowni jurajskich mamy tu jeszcze 3 machiny oblężnicze, szkoda że statyczne.
Dzieciom wręczana jest w kasie zagadka do rozwiązania. Nagroda symboliczna, ale jest to bardzo dobry pomysł, bo od razu wciąga maluchy w zwiedzanie. Jednak makiety niekoniecznie zainteresują najmłodszych na dłużej niż kilka minut i dlatego wydzielona jest dla nich strefa zabawy, wyłożona bezpiecznym miękkim podłożem. Stały na niej 2 urządzenia ze zjeżdżalniami - dla malutkich i trochę starszych dzieci. Obok 2 drewniane wieżyczki strażnicze, na które można wyjść i popatrzeć na park z góry, most zwodzony oraz trochę dziecięcych replik dawnej broni i zbroja, z którymi to rzeczami można sobie zrobić zdjęcia.
Trochę tego mało jak na 34 zł, które tu wydaliśmy, bo spędziliśmy zaledwie 35 minut. Miniatur stoi tylko 17 (jeśli dobrze zliczyłem) czyli mniej niż połowa wszystkich zamków jurajskich, więc obejście całego parku nie trwa długo. Część do zabawy była w kwietniu skromna, ale w sezonie rozkładają podobno duży dmuchaniec i jakieś dodatkowe urządzenia, więc wtedy jest to bardziej opłacalne. Przed sezonem wizyta z małym dzieckiem ma mały sens.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
6 lat
Data pobytu
kwiecień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad