ikonka RUDA ŚLĄSKA - Aquapark Aquadrom

Informacje o atrakcji turystycznej

RUDA ŚLĄSKA - Aquapark Aquadrom
Kraj / Region
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Aquapark Aquadrom

Park wodny "Aquadrom" w Rudzie Śląskiej położony jest w dzielnicy Halemba, niedaleko węzłów autostradowych A4 i A1. Powstał w końcu 2012 roku kosztem 119 mln zł jako 4. górnośląski aquapark. Największy, ale też najmniej dochodowy - już po pół roku groziło mu bankructwo, a ratunek przyniosło dokapitalizowanie przez miasto. Aquadrom przygotowany jest na równoczesne przyjęcie ponad 1000 gości. Oświetlenie złożone z 64 reflektorów LED RGB oferuje możliwość dowolnego żonglowania kolorystyką obiektu. Składa się z 3 stref: Sportu, Rekreacji i Saunarium. W sumie obiekt posiada 11 basenów w tym 3 jacuzzi, basen sportowy z ruchomym dnem, pozwalający na regulowanie głębokości i unikatową 7-metrową tubę dla płetwonurków. Poza tym jest 6 zjeżdżalni, w tym interaktywna i w formie lejka. Saunarium oferuje m.in. biosaunę i koloroterapię i pawilon chłodu. Poszczególne atrakcje posiadają oryginalne nazewnictwo nawiązujące głównie do lokalnych nazw i miejsc, np. strefa dla dzieci to Bajtel Zatoka, a rwąca rzeka Chebzie Pętla. Baseny czynne są codziennie od 9:00 do 22:00.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ruda Śląska - Aquapark Aquadrom
format D: N 50.241735°,   E 18.844126°
format DM: N 50° 14.5041',   E 18° 50.64756'
format DMS: N 50° 14' 30.25'',   E 18° 50' 38.85''
pytajnik
Adres:
Aquadrom Ruda Śląska - ul. Kłodnicka 95A, Ruda Śląska – Halemba, tel.: (32) 797 36 00

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ruda Śląska w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ruda Śląska wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.3 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5
  Autor  Autor: malgola25     Data dodania  14 stycznia 2019

Bardzo lubiliśmy z mężem chodzić na ten basen ,jednak ostatnio, tzn 15 grudnia'18r ,było zimno na basenie ,warto by było pomyśleć żeby zabezpieczyć wlot zimnego powietrza za strefy basenu zewnętrznego . Dostaliśmy uczulenia od wody , woda była bardzo chlorowana i mąż żle się czuł , teraz boimy się tam jechać , a szkoda .


Galeria
Data pobytu
grudzień 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  22 grudnia 2014

Aquadrom nie przyjemnie zaskoczył nas już na wejściu, gdy bilet bodajże 3-godzinny wyniósł ponad 100 zł, co było wtedy najwyższa kwotą jaką zapłaciliśmy za aquapark, ale też po raz pierwszy płaciliśmy za syna, bo wcześniej zawsze wchodził gratis. Pani w kasie lojalnie ostrzegła, że 2 atrakcje, w tym 1 dla dzieci są nieczynne, ale cena biletów nie była z tego powodu niższa, co jest bardzo nie w porządku, bo ciekawe kto w taki momencie zrezygnuje z wejście z rozochoconym dzieckiem?
W środku obiekt wygląda całkiem dobrze, jest sporo roślinności, a wrażenie robi oryginalna zjeżdżalnia z lejkiem na końcu i strefa dla dzieci. Składa się na nią statek i 2 zjeżdżalnie oraz parę drobnych urządzeń w stylu armatek wodnych, z których nie wszystkie działały. Super jest jedna długa rynna, rzadko spotykana w strefach dziecięcych, natomiast druga to niewielka zjeżdżalnia dla najmłodszych. Niby fajne, ale syn nie chciał siedzieć tu zbyt długo. Druga atrakcja dla dzieci - Mokry Bąbel czyli wielka nadmuchana piłka mogąca służyć do wspinaczki, zjeżdżania albo jako trampolina ciekawie wyglądała tylko w opisie, bo była nieczynna. Podobnie jak basen zewnętrzny. Nadprogramowo usterka dotknęła również basen ze sztuczną falą - reperowało ja 2 mechaników i w końcu po godzinie im się udało, ale jak na urządzenia wykonane zaledwie pół roku temu to coś tu jest nie tak z jakością.
W sumie więc nie wyczerpaliśmy całego opłaconego czasu, bo nie było co tu robić tak długo. Gdyby traktować obiekt jak zwykły basen, to było OK, ale jak na aquapark (i to drogi!) to atrakcyjność była kiepska. Korzystaliśmy jeszcze z rwącej rzeki oraz basenu z biczami wodnymi i hydromasażami. Podobnie jak fala są na przeciętnym poziomie i nie wyróżniają się niczym.
Strefa sportowa z 2 basenami nie interesowała nas w ogóle. Doceniam utworzenie nietypowego (małego, ale bardzo głębokiego) basenu dla nurków, jeszcze takiego nie widzieliśmy, ale to jednak rzecz dla bardzo wąskiego grona osób. Gdyby jeszcze ktoś tam pływał, chętnie byśmy pooglądali, ale basen był cały czas pusty.
Lejkowa zjeżdżalnia wydaje się oryginalną, ale dosyć ekstremalną atrakcją. Są jeszcze 3 inne zjeżdżalnie, w tym jedna aż 140-metrowa z pomiarem czasu i miejscami reagującymi na dotknięcia, niestety nie mogę ich ocenić, bo ze względów zdrowotnych nie mogłem korzystać. Zjeżdżalnie wydają się jednak bardzo mocną stroną Aquadromu, choć nie dla młodszych dzieci, bo nałożono na nie rygorystyczne ograniczenia wiekowe (z 4 dużych zjeżdżalni dzieciaki poniżej 11 lat mogą korzystać tylko z 1!).
Fajnie za to rozwiązano kwestie gastronomii. Na piętrze jest bar z podziałem potraw na 3 grupy: za 5, 10 i 15 zł - od fastfoodów do dań obiadowych. Nie próbowaliśmy niczego, bo po tych wszystkich nie działających basenach i przy jednocześnie wysokich cenach biletów stwierdziliśmy, że nie zostawimy tu ani złotówki więcej.
Pazerność na dłuższa metę nie popłaca, więc po problemach z rentownością, aquapark był zmuszony obniżyć ceny, ale ogólnie jego funkcjonowanie pozostawia wiele do życzenia. Ciekawe np., że zatrudniał chyba największa liczbę ratowników jaką dotąd widziałem na basenach. Widać też błędy popełnione już na etapie konstrukcyjnym, więc bez głębszych zmian nie wróżę mu przyszłości...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
50
Zgłoś naruszenie zasad