ikonka RYBNIK - Rodzinny Park Atrakcji

Informacje o atrakcji turystycznej

RYBNIK - Rodzinny Park Atrakcji
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Rodzinny Park Atrakcji

Początki Rodzinnego Parku Atrakcji w Rybniku sięgają 2009 roku, kiedy to powstał dinopark nad Zalewem Rybnickim. Było to pierwsze miejsce w Polsce z ruchomymi dinozaurami. Po przeniesieniu 2 lata później do dzielnicy Kamień na teren ośrodka rekreacyjnego MOSiR, park znacznie rozbudował się i poszerzył swa ofertę. Obecnie oprócz dinozaurów, znajduje się tu kraina bajek, mini-zoo i park rozrywki. W sumie na 6 hektarach można doliczyć się ponad 30 atrakcji, np. kolejka górska, basen z łódkami, kulig letni, żyroskop, kręgle, minigolf, park linowy. Część z nich jest wliczona w cenę biletu, inne płatne osobno lub po wykupieniu karnetu bez ograniczeń. W 2014 r. pojawiły się oryginalne urządzenia jak np. "Giga Rura" do robienia baniek mydlanych z ludźmi w środku czy "Pin Art" do szybkiego tworzenia własnych rzeźb ze szpilek. Park jest czynny od końca kwietnia do października w godz. 10:00-18:00 (pn.-pt.) i 11:00-19:00 (sb.-ndz.). Od września krócej.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Rybnik - Rodzinny Park Atrakcji
format D: N 50.136078°,   E 18.589804°
format DM: N 50° 8.16468',   E 18° 35.38824'
format DMS: N 50° 08' 09.88'',   E 18° 35' 23.29''
pytajnik
Adres:
Rodzinny Park Atrakcji - ul. Hotelowa 12, Rybnik - Kamień, tel (32) 444 92 00, gsm 500 110 220

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Rybnik w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Rybnik wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   1 grudnia 2014

Rybnicki park atrakcji sprawił nam miłą niespodziankę, bo nie oczekiwaliśmy wiele po tym mało znanym obiekcie. A tu i położenie ciekawe i atrakcje fajne. Są dogodne opcje cenowe i kilka oryginalnych pomysłów.
Położony jest daleko od centrum miasta, na terenie MOSiR w ładnym parku krajobrazowym ze stawami. Jest tu siłownia na świeżym powietrzu, plac zbaw, boiska sportowe, wypożyczalnia sprzętu i hotel. Chcieliśmy tu nawet przenocować, ale w sobotę wszystko było zajęte przez wesele.
Samochodem można podjechać pod samą bramę parku atrakcji, ale nie jest łatwo, bo nie ma drogowskazów. My zatrzymaliśmy się na głównym parkingu przed wejściem na teren MOSIR i stąd mieliśmy do przejścia ok. 0,5 km.
Park atrakcji podzielony jest na 2 części. Jedna to ścieżka z dinozaurami, bajkami i zwierzakami, druga część to park rozrywki. Dinozaurów nie ma za wiele, ale umieszczenie ich w zagrodach razem z żywymi zwierzętami jest całkiem oryginalne - przykładowo kucyki chodzące wokół gniazda kecalkoatla to fajny widok. Nie zabrakło paru figur ruchomych i ryczących. Dodatkowo wyróżnia się sposób prezentowania informacji o gadach w postaci słupka z przyciskiem, który uruchamia odtwarzanie nagrania. Takiego gadżetu nie widzieliśmy nawet w kompleksach JuraParków.
Kraina bajek to statyczne przedstawienia klasycznych bajek i wierszy. Jak dziecko lubi takie rzeczy to mu się spodoba, nasze nie przepada. Wykonanie jest poprawne - ładne kolorowe konstrukcje, najlepsza jest chyba "Rzepka" Tuwima - każda rodzinka dołącza się do wyciągania wielkiego warzywa i fotografuje. Poza tym jest pinokio, murzynek bambo, kot w butach, piernikowa chata itp.
Jeszcze pośród bajek rozpoczynają się pierwsze atrakcje parku rozrywki - minigolf i kręgle. Płatny jest tylko minigolf, ale w ten sposób że kupuje się z automatu piłeczkę za 5 zł, która staje się nasza własnością i przy ponownej wizycie można ją wykorzystać nic już nie płacąc. Korzystaliśmy z obu gier i zabawa była niezła.
W części rozrywkowej są atrakcje płatne i darmowe. Do tych drugich należą przede wszystkim place zabaw. Jest kilka porządnych, rozbudowanych urządzeń do zabawy ze zjeżdżalniami i linami wspinaczkowymi + piaskownica paleontologa ze szkieletem do odkopania. Można pograć w gigantyczne szachy i chińczyka, ułożyć dinopuzzle, pochodzić po linie rozwieszonej nisko miedzy drzewami, zjechać minityrolką i jeszcze kilka podobnych rzeczy. Niby nic wyszukanego, ale dzieci mają co robić, przynajmniej na pewien czas i nie trzeba wcale wydawać pieniędzy na dodatkowe atrakcje. Dla nas najciekawsze były 2 boiska do minihokeja na trawie (z kijami i piłeczką, ale bez trawy). Po raz pierwszy napotkaliśmy coś takiego i syn bardzo sobie upodobał tę grę, kilkukrotnie tu wracaliśmy. Z tymi atrakcjami wliczonymi w cenę podstawowego biletu jest tylko 1 szkopuł - gdy jest dużo ludzi, mogą tworzyć się do nich kolejki. My przed sezonem musieliśmy czekać tylko do kręgli.
Z płatnych urządzeń dzieciakowi podobała się mała kolejka górska, niestety odjeżdżała ona rzadko, raz na pół godziny, jak nie rzadziej. Fajne są małe pojazdy, wprawiane w ruch kiwaniem się. Z innych rzeczy dla maluchów jest jeszcze: kolejka brzydkie kaczątko jeżdżąca dookoła ogródka z oczkiem wodnym, wahadłowa łódź piracka, letni kulig, a dla trochę starszych: park linowy, żyroskop, strzelnica z łuku do narysowanych dinozaurów. Ten kulig to kolejka zrobiona z połączonych sanek na kołach ciągnięta przez traktor. Jeździ cyklicznie po terenie parku i kawałek za bramą. Nie wiem na czym polega jej atrakcyjność, ale dzieciakom, sądząc po reakcjach, bardzo się podoba. Nasz jechał sam, ale można z rodzicem.
Generalnie atrakcji mogłoby być więcej, ale wiem że w kolejnym roku przybyło ich kilka, więc jeśli park będzie się dalej rozwijał, a właściciel nie zacznie zwiększać opłat, będzie to jeden z wyróżniających się parków rozrywki w kraju. Na słabym poziomie stała jeszcze gastronomia - był tylko jeden punkt ze skromnym menu i długim czasem oczekiwania.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5 lat
Data pobytu
czerwiec 2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
21
Zgłoś naruszenie zasad