ikonka OGRODZIENIEC - PODZAMCZE - Tor saneczkowy

Informacje o atrakcji turystycznej

OGRODZIENIEC - PODZAMCZE - Tor saneczkowy
Kraj / Region
Nazwa atrakcji
Tor saneczkowy

Tor saneczkowy w Ogrodzieńcu jest częścią Parku Rozrywki, którego budowa rozpoczęła się w 2013 roku a otwarcie nastąpiło rok później. Atrakcja powstała z inicjatywy współwłaściciela miejscowego Parku Miniatur. Tor jest położony na stoku wzgórza zamkowego i ma długość ok. 400 metrów. Wózki, którymi zjeżdża się w rynnie  są dwuosobowe i nie posiadają  pasów bezpieczeństwa. Kasa oferuje bilety pojedyncze jak i karnety 10-przejazdowe. Tor otwarty jest od kwietnia do października, oraz w ciepłe weekendy listopada. Od maja do sierpnia w godz. 9:00 do 20:00, potem krócej,

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ogrodzieniec - Podzamcze - Tor saneczkowy
format D: N 50.454238°,   E 19.552607°
format DM: N 50° 27.25428',   E 19° 33.15642'
format DMS: N 50° 27' 15.26'',   E 19° 33' 09.39''
pytajnik
Adres:
Tor saneczkowy / Park Miniatur - ul. Zamkowa 33, 42-440 Ogrodzieniec, gsm 784 744 737

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ogrodzieniec - Podzamcze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ogrodzieniec - Podzamcze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
mariola  Autor  Autor: mariola     Data dodania   4 maja 2014

Byliśmy z 3 latkiem .Kupiliśmy jeden zjazd na próbę,było bardzo fajnie.Wrócimy w lepszą pogodę.W tym roku same nowości zamek dmuchany i karuzela,park doświadczeń fizycznych i sam zamek nieco zmieniony.POLECAM


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
3 maj
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   9 kwietnia 2014

Ze względu na niezwykłe nastawienie obsługi do turystów chciałbym opisać tor saneczkowy w Ogrodzieńcu w samych superlatywach, ale nie mogę.
Gdy tylko natrafimy na tego typu atrakcję, zawsze z niej korzystamy, dzieląc pojazd z dzieciakiem i lubimy szybką jazdę. Niestety ten tor nie dostarczył nam wielu emocji, przynajmniej za pierwszym razem. Mimo nie używania hamulca, jechaliśmy po prostu ślamazarnym tempem w porównaniu do innych torów. Jest on krótki, o schematycznym kształcie z kilkoma identycznymi zakrętami. Być może też niska temperatura ma jakiś wpływ na osiągane prędkości. Z czasem jednak udało mi się znaleźć sposób, aby wycisnąć z niego nieco więcej.
Po pierwszym zjeździe rozczarowani poszliśmy zwiedzać zamek i po 2 godzinach przyszliśmy ponownie. Teraz jechało się już nieco szybciej, wyglądało jakby tor się "rozjeździł" (za pierwszym razem byliśmy niedługo po otwarciu). Przy kolejnym zjeździe pomogłem sobie trochę rękami, odpychając się na starcie od boków rynny, bo brak tu odpowiedniego spadu. Dało to wyraźne przyspieszenie, podobnie jak balansowanie ciałem na zakrętach. Tak więc w końcu odczuliśmy przyjemność z jazdy. Generalnie jednak wygląda jakby tor był zbudowany zbyt asekuracyjnie, no ale może taki był cel. Wg mnie idealnie nadaje się dla początkujących, albo rodziców z malutkimi dziećmi.
Zadziwiające w Ogrodzieńcu jest jednak nastawienie do klientów, które powinno być wzorem dla innych. W kasie, z powodu brzydkiej pogody każdy otrzymywał zakupioną liczbę zjazdów x2, a po wykorzystaniu biletów człowiek nadzorujący wsiadanie powiedział, aby przyjść na kolejny gratisowy zjazd! Wiele rzeczy widzieliśmy, ale z tak pozytywnym podejściem do ludzi jeszcze się nie spotkaliśmy. Dodatkowo traktował wspólną jazdę z niespełna 6-latkiem jako przejazd 1 osoby a nie 2, więc korzystanie z atrakcji kosztowało nas jakieś 4x mniej niż się spodziewaliśmy!!
Tor położony jest u stóp zamku ogrodzienieckiego, otoczony przez inne atrakcje dla dzieci, które jednak nie były czynne.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
5,5 lat
Data pobytu
kwiecień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad