ikonka CHORZÓW - Parkowa kolejka wąskotorowa

Informacje o atrakcji turystycznej

CHORZÓW - Parkowa kolejka wąskotorowa
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Parkowa kolejka wąskotorowa

Kolejka parkowa w chorzowskim Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku powstała w 1957 roku. Początkowo jeździły 3 lokomotywy, w latach 80-tych dwie a obecnie już tylko jedna WLP-50 z 1994 roku ciągnąca 3 wagony. Ciuchcia przez lata kursował na trasie o długości 4,2 km, zatrzymując się na 4 przystankach. Jednak w  2012 r. z powodu złego stanu technicznego kolejka przestała kursować. W 2014 wymieniono tabor i część torów, ale przywrócono kurs tylko na 1-kmetrowej trasie między  lunaparkiem a zoo. Wydłużenie  jest planowane od  2017 roku. Od tego czasu działa nieregularnie w sezonie wiosenno-letnim, warto to sprawdzić dzwoniąc na telefon kontaktowy: +48 518 335 915. Aktualnie, kursy z obu stacji co 45 minut. Minimalna liczba podróżujących to 5 osób, w przypadku złej pogody kolejka nie kursuje.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Chorzów - Parkowa kolejka wąskotorowa
format D: N 50.273187°,   E 18.993259°
format DM: N 50° 16.39122',   E 18° 59.59554'
format DMS: N 50° 16' 23.47'',   E 18° 59' 35.73''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Chorzów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Chorzów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
2.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  27 czerwca 2012

Wąskotorowa kolejka to miły dodatek do wesołego miasteczka w Chorzowie. Dlatego też dwukrotnie próbowaliśmy z niej skorzystać. Za pierwszym razem czekaliśmy pół godziny na przystanku, ale się nie pojawiła. Na rozkładzie jest napisane, że ciuchcia nie jeździ przy brzydkiej pogodzie i w dniu naszej obecności faktycznie mocno padało, ale od kilku godzin było całkiem ładnie i słonecznie, więc liczyliśmy że się pojawi. Nic z tego.
Wróciliśmy więc za kilka dni w drodze powrotnej do domu. Tym razem przyjechała. Kupiliśmy bilet na ostatni przystanek czyli Przystań. Fajnie było może przez pierwsze 2 minuty, gdy jechaliśmy przez park. Potem jedynym widokiem były drzewa i krzaki urozmaicone porozrzucanymi w lesie śmieciami. Był początek maja więc przy słabo rozwiniętej roślinności brud wyszedł na wierzch. Niestety trasa kolejki jest fatalnie poprowadzona - jedna wielka nuda. Syn po 10 minutach chciał wysiadać. Na szczęście jazda trwa tylko 20 minut.
Jedyną zaletą tej ciuchci jest to, że dowozi turystów na drugi koniec Parku Kultury i Wypoczynku, do ciekawych ale dość odległych od wesołego miasteczka miejsc jak np. skansen czy ogród bylinowy. My wróciliśmy przyjemnym spacerkiem na parking przy lunaparku, mijając po drodze m.in. malowniczy staw z jakimś zrujnowanym budynkiem, kanał wodny przy którym trwała impreza majówkowa, więc ogólnie było OK, bo park jest bardzo ładny, ale przejażdżkę ciuchcią dla samej jazdy odradzam.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
dobra jako transport na drugi koniec parku
- Wady
mało atrakcyjna trasa
tylko albo aż 20 minut jazdy
Wiek dziecka(i)
2,5 roku
Data pobytu
maj 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad