ikonka WISŁA - Zapora PTTK

Informacje o atrakcji turystycznej

WISŁA - Zapora PTTK
Kraj / Region
  • Atrakcja ekonomiczna
  • Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zapora PTTK

Zapora PTTK zwana też Małą Zaporą położona jest na wysokości 485 m po drodze do Dużej Zapory na Jeziorze Czerniańskim w przysiółku Wisły - Czarne. Utworzona została przy schronisku (domu turysty) PTTK "Nad Zaporą", które obecnie jest w remoncie generalnym. Górskie otoczenie oraz wody Czarnej Wisełki i zalewu sprawiają, że istnieje tu korzystny mikroklimat dla wypoczynku. Dookoła biegną szlaki turystyczne umożliwiające uprawianie turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej .

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Wisła - Zapora PTTK
format D: N 49.626336°,   E 18.907728°
format DM: N 49° 37.58016',   E 18° 54.46368'
format DMS: N 49° 37' 34.81'',   E 18° 54' 27.82''
pytajnik
Adres:
Dom Turysty PTTK "Nad Zaporą", ul. Czarne 3, 43-460 Wisła

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wisła w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wisła wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  25 stycznia 2012

Jadąc do dzielnicy Wisły - Czarne po drodze zobaczyliśmy sporej wielkości wodospad. Zaciekawił nas, więc wysiedliśmy zobaczyć co to takiego. Wodospad jest sztuczny i trochę wokół niego śmierdzi, ale ciekawy ze względu na otoczenie. Za nim rozciąga się bowiem malownicze jeziorko.
Okazało się, że to tzw. Mała Zapora przy ośrodku PTTK. Miejsce robi wrażenie, niestety jest opustoszałe, ponieważ budynek schroniska stoi w ruinie. Właściwie to jest w remoncie, ale żadnych prac nie widać. Szkoda, bo wygląda na zabytkowy i nieźle wkomponowywuje się w krajobraz. Nie przeszkadza to jednak w przespacerowaniu się wokół zalewu. Widoki na lekko zarastające jezioro i góry są bardzo ładne. Ścieżka doprowadzi nas do płytkiego koryta Czarnej Wisełki - typowego górskiego potoku pełnego kamyczków, którymi dziecko może się trochę pobawić. W lecie jest to pewnie dobre miejsce na rozłożenie się nad wodą z maluchem. Tutaj przekroczyliśmy rzekę i wróciliśmy drugą stroną jeziora na parking przy wodospadzie. Droga biegnie po grobli otoczonej jesienią złocistą roślinnością. Szkoda, że takie miejsce się marnuje...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
ładne widoki
wodospad
- Wady
wodospad śmierdzi
dom turysty PTKK zamknięty raczej na długo
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
koniec października 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad