ikonka USTROŃ - Park Równica

Informacje o atrakcji turystycznej

USTROŃ - Park Równica
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Równica

Park Równica (inna nazwa: Extreme Park) w Ustroniu to rodzinny park rozrywki, nieco oddalony od centrum miasta, położony na stoku góry Równica.
Działa przez cały rok w godz. 10:00 - 18:00 (do 19:00 w wakacje) ale najwięcej atrakcji znajdzie tu turysta w lecie. Główna to Roller Coaster - tor saneczkowy o 600-metrowym  zjeździe.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ustroń - Park Równica
format D: N 49.715712°,   E 18.847733°
format DM: N 49° 42.94272',   E 18° 50.86398'
format DMS: N 49° 42' 56.56'',   E 18° 50' 51.84''
pytajnik
Adres:
EXTREME PARK Sp. z o.o., ul. Równica 20, 43-450 Ustroń - Równica

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  22 stycznia 2012

Park Równica w Ustroniu to ciekawa propozycja na całodzienny pobyt, przy czym im starsze dziecko, tym więcej będzie tu dla niego atrakcji. W kompleksie rekreacyjnym oprócz propozycji kulinarnych z grillem włącznie są typowe urządzenia parku rozrywki jak ściana wspinaczkowa, batuty, karuzela itp. Oprócz tego można udać się na tor saneczkowy, seans 4D, do planetarium, a nawet na Horror Show. Niestety ze względu na wiek dziecka i posezonowy czas wycieczki nie skorzystaliśmy ze wszystkich atrakcji, chociaż i tak bawiliśmy się wyśmienicie. Park położony jest na stoku wysokiej góry, więc i widoki powinny być ładne, niestety my trafiliśmy na brzydką pogodę i zamglenie.
Pierwszym obowiązkowym punktem programu był tor saneczkowy (zwany tu szumnie Roller Coasterem). Ja nie przepadam za tym, ale syn uwielbia. No i mają obaj ze swoim ojcem radochę jak mnie zmuszą do przejażdżki, bo podobno piszczę (co nie jest prawdą...). Ten tor w odróżnieniu od kilku innych, na których jeździliśmy, miał na sankach coś na kształt przedniej szybki, dzięki czemu lekka mżawka nie jest uciążliwa w czasie jazdy. Ale być może na większości torów coś takiego jest, tylko zakładają przy gorszej pogodzie.
Kiedy w końcu udało nam się odciągnąć młodego od sanek, po burzliwej naradzie poszliśmy do kina 4D mieszczącego się na piętrze fastfooda z sieci Mr Hamburger. Wprawdzie jest tam harmonogram wyświetlania poszczególnych filmów (3 czy 4 tytuły), ale przyjazd po sezonie ma ten plus, że można sobie samemu wybrać co chcemy zobaczyć. Najbardziej odpowiedni dla 3-latka wydał nam się Robin Hood, bo inne były ponoć mniej lub bardziej horrorowate. No i seans był najkrótszy - tylko 10 minut. Syn jeszcze nigdy nie był w kinie, a co dopiero na 4D, więc mieliśmy duże obawy czy nie trzeba będzie już na początku wyjść. Wytłumaczyliśmy mu, że będzie ciemno i będzie wyglądało, jakby rzeczy w jego stroną leciały i że to taki telewizor tylko fajniejszy. Przeżywał bardzo, ale był zachwycony. Samo kino nie jest niczym oryginalnym, nad Bałtykiem byłam w podobnym z 10 lat temu. Ogląda się w okularach, można poczuć wiatr i krople wody, nie ma żadnych dialogów, tylko efekty. Warto zobaczyć.
Po pozytywnych doświadczeniach z kinem 4D, pewniejszym krokiem poszliśmy do planetarium. Tu był już większy wybór seansów, w tym jeden o czasach prehistorycznych na Ziemi. Dinozaury były już u młodego na topie, więc cierpliwie poczekaliśmy 1,5 godziny na właśnie ten pokaz (tu już nie było możliwości zmiany harmonogramu). Planetarium na Równicy oznacza duży namiot, na którego kopule wyświetlany jest obraz. Przypomina normalną salę kinową, tyle że z ekranem na górze i ruchomymi fotelami. Niestety dinozaurów było bardzo mało, a film omawiał historię Ziemi przybyszom z innej planety. Ogólnie bardzo przyjemny filmik, ale syn oczekiwał czegoś innego, a już realizm wybuchających wulkanów i lejącej się lawy mocno go wystraszył i większość oglądał z zasłoniętymi oczami. Chyba też nie za bardzo umiał się przestawić na obraz dokoła siebie. Ogólnie nam się bardzo podobało, dziecku wcale.
Jestem jeszcze ciekawa, jak wygląda ten horror show, ale z młodym zdecydowanie nie chcieliśmy tam iść. Na koniec zgłodnieliśmy bardzo, ale niestety fastfood po sezonie szybko zamykają, a grill-bar jesienią chyba w ogóle nie działa. Obok jest jeszcze stylowa karczma biesiadna, ale z jakiegoś powodu (nie pamiętam dokładnie) też z niej nie skorzystaliśmy.
Przy dojeździe na Równicę nie kierujcie się nawigacją GPS, bo niektóre mapy wskazują nieprzejezdną drogę. Trzeba przejechać turystyczną część Ustronia i po prostu jechać główną drogą cały czas do góry. Są drogowskazy.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Ładna okolica
Dużo atrakcji
Bogate zaplecze gastronomiczne
- Wady
Dla maluchów większość atrakcji się nie nadaje
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
koniec października 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
60
Zgłoś naruszenie zasad