ikonka USTROŃ - Leśny Park Niespodzianek

Informacje o atrakcji turystycznej

USTROŃ - Leśny Park Niespodzianek
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Leśny Park Niespodzianek
Miejsce na medal 2011
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Leśny Park Niespodzianek położony w uzdrowiskowej dzielnicy Ustronia - Zawodzie to nietypowy ogród zoologiczny, pozwalający na obcowanie z naturą i przyrodą w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego rozciągającego się na południowym stoku Równicy. Zajmuje obszar ok. 15 hektarów i ma ponad 3,5 km ścieżek dla zwiedzających. Atrakcją parku są swobodnie poruszające się muflony i daniele, które turysta może karmić z ręki. W zagrodach dostępne są żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Wizytówką parku jest jednak sokolarnia i sowiarnia, gdzie prezentowane są ptaki drapieżne i sowy podczas lotów. Park jest czynny przez cały rok w godz. 9-18 (IV-X) i 10-16 (XI-III).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ustroń - Leśny Park Niespodzianek
format D: N 49.719027°,   E 18.829429°
format DM: N 49° 43.14162',   E 18° 49.76574'
format DMS: N 49° 43' 08.50'',   E 18° 49' 45.94''
pytajnik
Adres:
LEŚNY PARK NIESPODZIANEK, ul. Zdrojowa 16, 43-450 Ustroń

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
markiewicz  Autor  Autor: markiewicz     Data dodania  11 października 2014

Miejsce na wypad z dzieckiem super, choć poruszanie się z wózkiem jest dosyć trudne. Można się zachwycić już przy kasie widząc przechodzące sarenki. Karmienie dzikich zwierzaków pozostaje na długo w pamięci. Pokazy ptaków niesamowite, w żadnym zoo czegoś takiego nie widziałem.
Te bajkowe domki raczej słabe, dobrze że jest plac zabaw i całkiem smaczne jedzenie.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
2 lata
Data pobytu
wrzesień 2014
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  10 stycznia 2012

Leśny Park Niespodzianek jest świetną atrakcją przede wszystkim dla dzieci, ale dorośli z pewnością też nie będą się nudzić. Prawdę mówiąc nie wiedzieliśmy, że faktycznie czeka nas tam tyle niespodzianek. Pierwszą mieliśmy już na parkingu (jadąc samochodem mijamy wejście do parku i kilkadziesiąt metrów powyżej jest duży bezpłatny parking). Wysiadamy z samochodu a tu muflon. Stoi i patrzy na nas. Zwiał dopiero na widok podnieconego młodego.
Kupując bilet weźcie też karmę dla zwierząt, kosztuje niewiele, a radochy co niemiara. W samym parku zaraz po przejściu kasy czeka wielki troll, ta atrakcja akurat w ogóle nie podobała się naszemu maluchowi. Pamiętajcie, żeby włączyć trolla pstryczkiem!
W parku możemy zobaczyć np. sarny, jelenie, muflony, czy wietnamskie świnki. Duża część zwierząt żyje tam wolno, niektóre są bardzo przyjazne (myślę, że to przede wszystkim kwestia apetytu). Niepowtarzalną atrakcją są pokazy ptaków drapieżnych i sów. Koniecznie dostosujcie czas zwiedzania do godzin pokazów (do sprawdzenia na stronach parku. Można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat tych ptaków, zobaczyć, w jaki sposób polują, a nawet DOSŁOWNIE poczuć na twarzy muśnięcie sokolich piór. Do tej pory mam ciarki jak sobie przypomnę sokoła pędzącego w stronę mojego dziecka... Niby jest bezpiecznie, ale myślę, że maluchy lepiej trzymać blisko siebie. Mimo to pokaz gorąco polecam, czegoś takiego nie widziałem nigdzie indziej. To coś diametralnie różnego od oglądania tych samych ptaków w klatkach, naprawdę można poczuć potęgę tych stworzeń.
Dzieci mogą obejrzeć też ruchomą ekspozycję Ptasie Wesele – radosne piosenki i poruszające się figurki ptaszków na pewno się im spodobają. Pokaz odbywa się bodajże co pół godziny. To nie jedyna ruchoma ekspozycja – jest cała "bajkowa ścieżka" poświecona scenom z różnych bajek, od smerfów po Bolka i Lolka. Większość figurek porusza się po przyciśnięciu pstryczka. Jednocześnie słychać muzyczkę i treść bajki, ale niestety jest to zawsze fragment, więc dzieci mogą być nieco rozczarowane.
W centralnym punkcie parku jest plac zabaw z kilkoma automatami, trampoliną, fajną karuzelą itp. My byliśmy późną jesienią i część urządzeń była nieczynna. Na skraju parku jest jeszcze zagroda żubrów, ale po pokazach sów i sokołów byliśmy mocno przemarznięci, więc postanowiliśmy wracać do samochodu, a na koniec zeszło do nas jeszcze wielkie stado muflonów!


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Możliwość pogłaskania wielu zwierzątek
Niezapomniany widok latających wolno ptaków drapieżnych
Ciekawe opowieści osób prowadzących pokazy
Sporo atrakcji, każde dziecko znajdzie coś ciekawego dla siebie
Cały park można pokonać z wózkiem
- Wady
W alejce bajkowej tylko fragmenty bajek
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
październik 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
144
Zgłoś naruszenie zasad