ikonka USTROŃ - Park dinozaurów

Informacje o atrakcji turystycznej

USTROŃ - Park dinozaurów
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park dinozaurów

Park dinozaurów w Ustroniu położony jest przy głównej drodze z Katowic, 4 km od centrum miasta. Składa się z leśnej ścieżki o długości 700 m, podczas której zwiedzający napotyka różne prehistoryczne gady. Największy brachiozaur ma 7 metrów wysokości. Tym co wyróżnia park w Ustroniu spośród innych jest to, że dinozaury są ruchome. Obiekt posiada plac zabaw i inne atrakcje dla dzieci. Od 2012 roku do dinozaurów dołączono park wielkich owadów z 16 figurami i ofertę zwiedzania parku nocą. Obecnie całość zajmuje powierzchnię 2,5 ha. Park otwarty jest przez cały rok od 10:00 do zmroku, a w wakacyjne dni (pt.-sob.) także od 22:00 do 0:00.

Typ atrakcji

Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ustroń - Park dinozaurów
format D: N 49.749955°,   E 18.790913°
format DM: N 49° 44.9973',   E 18° 47.45478'
format DMS: N 49° 44' 59.84'',   E 18° 47' 27.29''
pytajnik
Adres:
PARKI TEMATYCZNE S.C., ul. Katowicka 203, 43-450 Ustroń

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ustroń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 listopada 2011

Dino park w Ustroniu był naszym pierwszym tego typu obiektem odwiedzonym po wybuchu dinozauromanii u naszego 3-letniego syna. Wcześniej widział już podobne, ale był za mały i średnio go interesowały. Chodził więc z ulotką reklamową i niecierpliwie czekał 2 dni, bo zaplanowaliśmy przyjazd tu w drodze powrotnej do domu. Entuzjazm i podniecenie sięgnęło zenitu po przejściu przez bramę i gwałtownie opadło wraz z ujrzeniem pierwszego gada, chyba tyranozaura. Dziecko spodziewało się przyjaznych dinusiów w rodzaju tych z bajki Dinopociąg z Mini Mini, a zobaczyło naturalnej wielkości dinozaura w dodatku ryczącego i ruszającego się! Wtulił się, nie chciał nawet patrzeć na niego i kazał wracać do auta! Trochę zajęło nam wytłumaczenie mu, że dino nie jest prawdziwy, działa na baterie, uruchamia go czujnik, a ryk dochodzi z głośnika jak w radio itd. Gdy już się z tym oswoił, zwiedzanie parku, odkrywanie kolejnych dinozaurów i rozpoznawanie oglądanych w bajkach czy książeczkach sprawiało mu ogromną radość. Sami też byliśmy zaskoczeni jak fajnie wykonane są te dinozaury. Zadbano nawet o odtworzenie oddechu! Jest ogromna różnica między figurami statycznymi a ruchomymi z dźwiękiem, wrażenia są naprawdę nieporównywalne. Jedynym minusem ruchomych jest brak możliwości swobodnego poruszania się wokół nich i dotykania - są otoczone sznurkiem. Najciekawiej wg mnie prezentują się gady stojące na dwóch nogach i poruszające małymi przedmimi łapkami.
Dinozaurów jest kilkanaście, może to nie za dużo, ale w sumie repertuar ruchów nie jest zbyt szeroki i taka ilość nie powoduje znudzenia. Jeśli park ma się rozwijać oczekiwałbym figur o głębszych ruchach np. szyi czy obracających się w całości. Warto dodać, że każdy gad posiada tablicę z podstaowoymi informacjami.
Na koniec, przy wielkim brachiozaurze mamy piaskownicę, gdzie można odkopać kości dinozaura oraz plac zabaw. Z parku udało nam się wyjść tylko dlatego, że było już ciemno, a przy wejściu stał sklepik pełen dinusiów (o dziwo ceny bardzo atrakcyjne). Są też budki gastronomiczne, ale końcem października wszystkie nieczynne.
Ceny biletów: normalny 14 zł, ulgowy 11 zł.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Gady ruszają się i ryczą
Plac zabaw z piaskownicą paleontologa
Sklepik z dużym dinoasortymentem
W sezonie połne zaplecze gastronomiczne
Ogólnie świetna zabawa
- Wady
Mały repertuar ruchów dinozaurów
Figury są ogrodzone
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
31 październik 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
153
Zgłoś naruszenie zasad