ikonka WISŁA - Pętla Cieńkowska

Informacje o atrakcji turystycznej

WISŁA - Pętla Cieńkowska
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Pętla Cieńkowska
Miejsce na medal 2011
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Pętla Cieńkowska to projekt Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej i Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku łączący dwa obiekty na terenie Wisły Malinki pętlą spacerową: Stację Narciarską Cieńków i skocznię im. Adama Małysza. Szlak ten wytyczono w 2011 roku jako trasę do pokonania dla każdego. Wyciąg posiada długość ok. 1000 m., krzesełka czteroosobowe i przepustowość 2200 osób na godzinę. W zimie działa tu 5 tras zjazdowych oraz szkółka i przedszkole narciarskie.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Wisła - Pętla Cieńkowska
format D: N 49.632187°,   E 18.930323°
format DM: N 49° 37.93122',   E 18° 55.81938'
format DMS: N 49° 37' 55.87'',   E 18° 55' 49.16''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wisła w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wisła wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
tomek_miller  Autor  Autor: tomek_miller     Data dodania  13 sierpnia 2014

połączenie 2 skoczni to mega fajny pomysł. powstała przyjemna trasa dla rodzin i niedzielnych turystów - zmęczyć jest się trudno się, ale widoki pierwsza klasa. po drodze dużo miejsc na odpoczynek i tablic informacyjnych, a w wieży skoczni można poczuć się jak adam małysz.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Data pobytu
2013
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   8 listopada 2011

Pod dolną stację kolejki linowej należącej do Stacji Narciarskiej Cieńków dotarliśmy w ostatnim dniu jej funkcjonowania w sezonie letnim. Dobrze, że zdążyliśmy, bo spacer Pętlą Cieńkowską był zdecydowanie najciekawszym punktem 3-dniowego wypadu do Wisły.
Jesienne widoki Beskidu Śląskiego oświetlonego promianimi słonecznymi dostarczają niesamowitych wrażeń.
Po kupieniu biletu za 6 zł, wyciągiem wyjeżdzamy na Cieńków Niżni. Warto mieć aparat pod ręką, bo już z krzesełka udało mi się wykonać kilka fajnych ujęć. Na górze szlak prowadzi w prawo. Koniecznie trzeba jednak pójść w lewo i popatrzeć na rozciągający się stąd krajobraz z sielskim widokiem biegających koni, które ściga pies i pasącymi się owcami. W cieplejsze dni mógłbym w tym miejscu spędzić wiele godzin. Dodatkowo tuż obok znajduje się niewielki bar, można się więc posilić.
Po wejściu na szlak trasa okazuje się zaskakująco łatwa, da się nawet przejechac wózkiem. Idziemy grzbietem Cieńkowa, a w drugim odcinku ładnym lasem, który jesienią dostarcza wspaniałych widoków, być może jednak latem jest to tylko ciemna ściana drzew.
Po przejściu ponad 1 km widzimy wieżę skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Aby ją zwiedzić i zjechać wyciągiem w dół, można kupić bilet od razu na początku szlaku, w kasie wyciągu Cieńków (kolejne 6 zł). Na wieży, gdzie podczas zawodów oczekują na skok zawodnicy, ulokowana jest kawiarnia. Specjalnością jest tu miodowe ciastko za 7 zł. Trzeba go spróbować, bo jest naprawdę pyszne, choć strasznie słodkie. Punkt widokowy na skocznię ulokowany jest piętro wyżej. Niestety nie ma wejścia na miejsce, z którego zjeżdżają skoczkowie, nie zobaczymy więc skoczni z ich punktu widzenia, lecz trochę wyższego. Po zjechaniu kolejką można pooglądać zeskok i trybuny skoczni Małysza, które znajdują się nad drogą, tworząc tunel. Dalej szlak prowadzi po płaskim terenie wzdłuż rzeczki Malinka. Biegnąca niedaleko szosa trochę przeszkadza, ale widoki górskiego potoku z małymi wodospadami rekompensują tę niedogodność. Dziecko może się tu trochę pochlapać, czy pobawić kamykami.
Cała Pętla Cieńkowska to około 2,3 km + odcinki pokonywane wyciągami. Jej przejście to czysta przyjemność i nawet małe dziecko nie powinno być znudzone, szczególnie jeśli zna skoki narciarskie z TV. Zajmuje jednak dużo więcej czasu niż by się mogło wydawać. Podziwianie krajobrazów, pstrykanie fotek, kawka na skoczni, budowa tamy na potoku czy zwykłe fanaberie 3-latka sprawiły, że nam zajęło to 4 godziny.
Szlak można oczywiście przejść w odwrotną stronę co jest polecane w niektórych publikacjach, ale zważywszy na płatny parking pod skocznią Małysza, a przede wszystkim trudy ciągłego wspinania się po Cienkowie stanowczo to odradzam. Minęliśmy na szlaku małżeństwo z dwójką małych dzieci, ojciec niósł jedno na barana, a matka pchała pod górę na kamienistym podłożu wózek z drugim. Przykro było patrzeć, bo dla nich nie był to raczej przyjemny spacer...


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Wspaniałe widoki
Szlak łatwy do przejścia
Wiele atrakcji po drodze: wyciągi, skocznia, potok...
- Wady
Brak
Wiek dziecka(i)
3 lata
Data pobytu
31 październik 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
195
Zgłoś naruszenie zasad