ikonka CHORZÓW - ZOO

Informacje o atrakcji turystycznej

CHORZÓW - ZOO
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna

Śląski Ogród Zoologiczny jest położony na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie. Obejmuje obszarem 49 ha będąc trzecim największym co do powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Jego początki sięgają roku 1954, kiedy to zaczęto budować klatki dla zwierząt. Następnie zostały przeniesione do niego pierwsze gatunki zwierząt z zoo w Katowicach i Bytomiu. W chorzowskim zoo znajduje się łącznie 2201 zwierząt z 280 gatunków. W roku 1975 zakończono budowę Kotliny Dinozaurów z betonowymi rekonstrukcjami 16 dinozaurów, których szczątki odnalazła polska grupa paleontologów na pustyni Gobi w latach 60-tych. Ogród w Chorzowie jest czynny cały rok w godz. 9-19 (maj-wrzesień, po sezonie krócej) i odwiedza go rocznie aż 400 tysięcy osób.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Chorzów - ZOO
format D: N 50.28295°,   E 18.990855°
format DM: N 50° 16.977',   E 18° 59.4513'
format DMS: N 50° 16' 58.62'',   E 18° 59' 27.08''
pytajnik
Adres:
Śląski Ogród Zoologiczny, Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, 41-501 Chorzów

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Chorzów w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Chorzów wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  18 września 2011

Trafić do chorzowskiego zoo jest bardzo łatwo, pod warunkiem, że już się wie, gdzie to jest. Nie ma co wypatrywać jakichkolwiek reklam czy kierunkowskazów. Trzeba po prostu zaparkować przy wesołym miasteczku dobrze oznakowane) i przejść w głąb parku (leży po prawej stronie).
Bardzo cieszyliśmy się na tą wycieczkę, szczególnie ze względu na żyrafy, których syn jeszcze nie widział. No i oczywiście przy kasie okazało się, że żyraf jak i krokodyli brak... Najwyraźniej nie tylko my byliśmy zawiedzeni, bo kilkoro dzieci w pobliżu marudziło, że nie ma "dziraf".
Trochę się wkurzyliśmy, bo socjalistyczna mentalność jest tu wszechobecna. Przyjechaliśmy w piątek rozpoczynający długi weekend majowy, więc chyba okres największego ruchu turystycznego, a tu nie ma żyraf, mini zoo zamknięte do 1 maja (niedziela), jakieś pretensje kobiety przy bramie, że dziecko, które ma bezpłatne wejście nie ma jednak jakiegoś biletu, wrrrr...
Poza tym jednak było całkiem przyjemnie, mi podobały się zażywające kąpieli niedzwiedzie, a syn był najbardziej zachwycony słoniem walącym w bramę o obiad i rybkami w akwariach, ale wolimy mimo wszystko krakowskie zoo. Teren łatwy do przejechania wózkiem, zdecydowanie polecam dla młodszych dzieci, bo trzeba poruszać się na sporej przestrzeni. Dla starszych dzieci na terenie jest coś w stylu parku linowego, dodatkowo płatne, zrezygnowaliśmy po rozmowie z matką, której córa - ok. 6 lat - właśnie tam brykała, ale podobno rok wcześniej skończyło się wielkim płaczem, mimo iż dziecko było już bardzo zwinne. Ale oprócz tego jest też niewielki plac zabaw, atrakcyjny zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci no i naprawdę fajna dolina dinozaurów. Na terenie jest sporo punktów gastronomicznych, raczej fastfoodowych niż obiadowych, ale przy każdym niestety automaty. Wstęp 12 zł, ulgowy 6 zł, dzieci do 5 lat za darmo.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Miejsce na spędzenie całego dnia
Łatwo dostępne dla wózków
Kilka punktów gastronomicznych
Dodatkowe atrakcje w postaci dinozaurów i parku linowego
- Wady
Mini zoo czynne tylko w sezonie
Co chwilę można się nadziać na automaty
Przy drodze nie ma żadnych znaków na zoo
Wiek dziecka(i)
prawie 3 lata
Data pobytu
maj 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
74
Zgłoś naruszenie zasad