ikonka PSZCZYNA - Zagroda żubrów

Informacje o atrakcji turystycznej

PSZCZYNA - Zagroda żubrów
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zagroda żubrów

Hodowla żubrów, udostępniana zwiedzającym od 2008 roku pod nazwą Pokazowa Zagroda  Żubrów. Położona jest na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej "Park Zwierzyniec". W jej skład hodowli wchodzą dwie zagrody o łącznej powierzchni ok. 10 ha wraz z infrastrukturą, m.in. paśnikami, zagrodą kwarantannową oraz magazynami karmy. Tradycja hodowli żubrów w Pszczynie sięga roku 1865, gdy  książę pszczyński Jan Henryk XI Hochberg sprowadził je z  Puszczy Białowieskiej. Zagroda jest otwarta przez cały rok w godz. 9:00-19:00 (IV-VIII, po sezonie krócej), karmienie zwierząt co 2 godziny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki czy podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Pszczyna - Zagroda żubrów
format D: N 49.978908°,   E 18.93234°
format DM: N 49° 58.73448',   E 18° 55.9404'
format DMS: N 49° 58' 44.07'',   E 18° 55' 56.42''
pytajnik
Adres:
Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Pszczyna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Pszczyna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania   9 sierpnia 2011

Na mapie turystycznej Pszczyna to już nie tylko słynny pałac z parkiem. Zagroda żubrów to kolejna atrakcja, tym razem także dla dzieci. Wstęp płatny (9 zł normalny 6 ulgowy w 2011). Warto przyjść w godzinach karmienia (10.00, 12.00, 14.00, 16.00), bo wtedy zwierzęta są przy korytkach, bardzo dobrze widoczne. Jeśli są oddalone od chodnika można wejść na drewniany ganek i z niego oglądać zwierzątka. Na ganek oprócz schodów jest też winda, więc nie ma najmniejszego problemu z wózkami. Można tu także zobaczyć spacerujące pawie, dzikie gęsi, kaczki, różne bardziej ozdobne ptactwo, a także bodajże daniele. W niewielkim muzeum słychać muzykę z odgłosami różnych zwierząt, w ogóle jest bardzo klimatyczne i podobało się nawet naszemu 3-latkowi. Są tam m.in. wypchane zwierzęta, w tym żubr idealny do pamiątkowych zdjęć. Co godzinę puszczają film o żubrach w 3D. W muzeum jest też czyściutka toaleta. Mała gastronomia jest przed wejściem na teren zagrody, ale wybór dość skromny.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać nieco inaczej!
Galeria
+ Zalety
Idealne poruszanie się wózkiem
Atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku
Bezpiecznie
Bardzo czysto
Zagroda jest blisko dużego, bezpłatnego parkingu
- Wady
Parking b. duży, ale koło południa w sezonie i tak trudno znaleźć miejsce
Wiek dziecka(i)
niecałe 3 lata
Data pobytu
maj 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad