ikonka PSZCZYNA - Zagroda żubrów

Informacje o atrakcji turystycznej

PSZCZYNA - Zagroda żubrów
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zagroda żubrów

Hodowla żubrów, udostępniana zwiedzającym od 2008 roku pod nazwą Pokazowa Zagroda  Żubrów. Położona jest na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej "Park Zwierzyniec". W jej skład hodowli wchodzą dwie zagrody o łącznej powierzchni ok. 10 ha wraz z infrastrukturą, m.in. paśnikami, zagrodą kwarantannową oraz magazynami karmy. Tradycja hodowli żubrów w Pszczynie sięga roku 1865, gdy  książę pszczyński Jan Henryk XI Hochberg sprowadził je z  Puszczy Białowieskiej. Zagroda jest otwarta przez cały rok w godz. 9:00-19:00 (IV-VIII, po sezonie krócej), karmienie zwierząt co 2 godziny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki czy podróży rodzinnej!
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji
Atrakcji w pobliżu - położenie innych atrakcji w pobliżu () :
Współrzędne geograficzne dla atrakcji:
Pszczyna - Zagroda żubrów
format D: N 49.978908°,   E 18.93234°
format DM: N 49° 58.73448',   E 18° 55.9404'
format DMS: N 49° 58' 44.07'',   E 18° 55' 56.42''
pytajnik
Adres:
Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Pszczyna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Pszczyna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0 na 6.0  (głosów: 1)
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania   9 sierpnia 2011

Na mapie turystycznej Pszczyna to już nie tylko słynny pałac z parkiem. Zagroda żubrów to kolejna atrakcja, tym razem także dla dzieci. Wstęp płatny (9 zł normalny 6 ulgowy w 2011). Warto przyjść w godzinach karmienia (10.00, 12.00, 14.00, 16.00), bo wtedy zwierzęta są przy korytkach, bardzo dobrze widoczne. Jeśli są oddalone od chodnika można wejść na drewniany ganek i z niego oglądać zwierzątka. Na ganek oprócz schodów jest też winda, więc nie ma najmniejszego problemu z wózkami. Można tu także zobaczyć spacerujące pawie, dzikie gęsi, kaczki, różne bardziej ozdobne ptactwo, a także bodajże daniele. W niewielkim muzeum słychać muzykę z odgłosami różnych zwierząt, w ogóle jest bardzo klimatyczne i podobało się nawet naszemu 3-latkowi. Są tam m.in. wypchane zwierzęta, w tym żubr idealny do pamiątkowych zdjęć. Co godzinę puszczają film o żubrach w 3D. W muzeum jest też czyściutka toaleta. Mała gastronomia jest przed wejściem na teren zagrody, ale wybór dość skromny.


Galeria
+ Zalety
Idealne poruszanie się wózkiem
Atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku
Bezpiecznie
Bardzo czysto
Zagroda jest blisko dużego, bezpłatnego parkingu
- Wady
Parking b. duży, ale koło południa w sezonie i tak trudno znaleźć miejsce
Wiek dziecka(i)
niecałe 3 lata
Data pobytu
maj 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad