ikonka PSZCZYNA - Zagroda żubrów

Informacje o atrakcji turystycznej

PSZCZYNA - Zagroda żubrów
Kraj / Region
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Zagroda żubrów

Hodowla żubrów, udostępniana zwiedzającym od 2008 roku pod nazwą Pokazowa Zagroda  Żubrów. Położona jest na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej "Park Zwierzyniec". W jej skład hodowli wchodzą dwie zagrody o łącznej powierzchni ok. 10 ha wraz z infrastrukturą, m.in. paśnikami, zagrodą kwarantannową oraz magazynami karmy. Tradycja hodowli żubrów w Pszczynie sięga roku 1865, gdy  książę pszczyński Jan Henryk XI Hochberg sprowadził je z  Puszczy Białowieskiej. Zagroda jest otwarta przez cały rok w godz. 9:00-19:00 (IV-VIII, po sezonie krócej), karmienie zwierząt co 2 godziny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne na Górnym Śląsku ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Pszczyna - Zagroda żubrów
format D: N 49.978908°,   E 18.93234°
format DM: N 49° 58.73448',   E 18° 55.9404'
format DMS: N 49° 58' 44.07'',   E 18° 55' 56.42''
pytajnik
Adres:
Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Pszczyna w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Pszczyna wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.3 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.5
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  26 kwietnia 2018

Odwiedziliśmy zagrodę żubrów po 7 latach, ale nie podobało nam się tak jak za pierwszym razem. Po części dlatego, że przez ten czas naoglądaliśmy się już żubrów, bo nie są to wcale rzadkie zwierzęta w naszym kraju, ale przede wszystkim po wcześniejszych odwiedzinach śląskiego zoo bardzo rozczarowuje uboga oferta dla zwiedzających pszczyńską placówkę (skoro obecnie tutejsza zagroda ceni się niewiele mniej niż chorzowski czy opolski ogród zoologiczny to należy ją porównywać właśnie z takimi obiektami i mieć odpowiednie oczekiwania).
Zmiany jakie zauważyłem to postawienie na tarasie widokowym lunety, nie przypominam sobie też aby wcześniej były tablice informacyjne z obracanymi tabliczkami do edukacji przyrodniczej dla dzieci. Być może doszły jakieś pojedyncze zwierzaki, ale ogólnie to drobnostki i w żaden sposób nie uzasadniają znacznej podwyżki biletów (z 9 do 14 zł) za atrakcję na maksymalnie 30 minut. Dłużej może tu zatrzymać chyba tylko film 3D o miejscowej hodowli, ale wymaga on uzbierania 15 chętnych osób, co jest trudne i dopłaty 5 zł od osoby.
Ze zwierząt poza żubrami widzieliśmy: kozy, osła, sarny, jelonka, bażanty, gęsi, owce. Być może są jeszcze jakieś inne, ale się schowały. Żubry z małymi osobnikami były przy tarasie widokowym, więc można je było łatwo obserwować, ale to nieruchliwe zwierzęta, których na dodatek nie można dotykać, więc dzieciaki nie wykazywały specjalnego zainteresowania. Już ciekawsze były kozy, ale największa atrakcja to wolno chodzące gęsi, które wrzeszczały, a sprowokowane lekko dziobały. Z nimi było tu trochę naprawdę fajnej zabawy. Dzieciom podobał się też pawilon z 3 zaciemnionymi pomieszczeniami z wypchanymi zwierzętami na tle fototapet i odtworzoną chatą wiejską, stoi w nim terminal komputerowy z mini-grą, ale syn narzekał, że ekran działa bardzo topornie. I to niestety tyle atrakcji...


Galeria
Wiek dziecka(i)
2 i 10 lat
Data pobytu
kwiecień 2018
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania   9 sierpnia 2011

Na mapie turystycznej Pszczyna to już nie tylko słynny pałac z parkiem. Zagroda żubrów to kolejna atrakcja, tym razem także dla dzieci. Wstęp płatny (9 zł normalny 6 ulgowy w 2011). Warto przyjść w godzinach karmienia (10.00, 12.00, 14.00, 16.00), bo wtedy zwierzęta są przy korytach, bardzo dobrze widoczne. Jeśli są oddalone od chodnika można wejść na drewniany ganek i z niego oglądać zwierzątka. Na ganek oprócz schodów jest też winda, więc nie powinno być problemu z wózkami.
Można tu także zobaczyć spacerujące pawie, dzikie gęsi, kaczki, różne bardziej ozdobne ptactwo, a także daniela. W niewielkim muzeum słychać muzykę z odgłosami różnych zwierząt, w ogóle jest bardzo klimatyczne i podobało się nawet naszemu 3-latkowi. Są tam m.in. wypchane zwierzęta, w tym żubr idealny do pamiątkowych zdjęć. Co godzinę puszczają film o żubrach w 3D. W muzeum jest też czyściutka toaleta. Mała gastronomia jest przed samym wejściem na teren zagrody, ale wybór dość skromny.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Idealne poruszanie się z wózkiem
Dość atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku
Bezpiecznie
Bardzo czysto
Zagroda jest blisko dużego, bezpłatnego parkingu
- Wady
Parking b. duży, ale koło południa w sezonie i tak trudno znaleźć miejsce
Atrakcja na krótko
Wiek dziecka(i)
niecałe 3 lata
Data pobytu
maj 2011
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad