ikonka KONIN - Park Makiet Mikroskala

Informacje o atrakcji turystycznej

KONIN - Park Makiet Mikroskala
Kraj / Region
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Park Makiet Mikroskala

Park Makiet Mikroskala w Koninie został otwarty w 2013 roku w budynku Centrum Rozrywki "Kropka". Prezentuje różnorodne makiety modelarskie, w tym ze scenami z filmów i wydarzeń historycznych. Autorzy makiet postawili sobie za cel zobrazowanie wydarzeń, a nie samych budynków czy miejsc. Aktualnie zbudowano ich ponad 50, część jest interaktywna. W 2016 r. postawiono wielki tor do puszczania ponad 10 tys. szklanych kulek. Na terenie parku znajduje się też sklep z "mądrymi zabawkami" oraz miejsce do zabawy klockami i innymi zabawkami. Park Mikroskala jest otwarty codziennie w godz. 13:00-20:00 (pn.-pt.) i 10:00-20:00 (sb.-nd.), w wakacje zawsze 10.00-20.00. Parking przy obiekcie bezpłatny.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Wielkopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Konin - Park Makiet Mikroskala
format D: N 52.198374°,   E 18.260353°
format DM: N 52° 11.90244',   E 18° 15.62118'
format DMS: N 52° 11' 54.15'',   E 18° 15' 37.27''
pytajnik
Adres:
Mikroskala-Centrum Edukacji i Rozrywki - ul. Świętojańska 20H, Konin, tel. (63) 243 70 37

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Konin w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Konin wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
  Autor  Autor: Michał     Data dodania   4 lutego 2019

Wizytę zaliczamy do udanych. Bardzo miła obsługa. Bezpłatny parking. Makiety są interaktywne, dopasowane dla dzieci i dorosłych. Zaraz za makietami znajduje się ogromny tor kulkowy. Polecam to miejsce.


Galeria
Wiek dziecka(i)
5-16
Data pobytu
styczeń 2019
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
00
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   7 kwietnia 2017

Placówka położona na odludziu, ale otoczona innymi atrakcjami jak sala zabaw z basenem kulkowym i rożne rodzaje wielowymiarowych kin, więc można tu spędzić sporo czasu, choć jest to kosztowne.
Przy kasie działa sklepik z ciekawymi edukacyjnymi zabawkami, a tuż za nią stoi stół z klockami i różnymi zabawkami edukacyjnym, którymi można się do woli bawić.
Miniatury rozłożone są w szklanych gablotach. Jeżdżącą przez stacje i tereny zielone pociągi to tylko początek trakcji. Ogólnie najciekawsze są te interaktywne, dzieciaki mają radochę gdy mogą nacisnąć przycisk i coś uruchomić, czy to wprawić w ruch czy włączyć światła czy dźwięk. Szkoda że nie ma ich zbyt dużo. Tematyka makiet jest bardzo szeroka. Są popularne filmy, przede wszystkim science fiction, jak i zjawiska przyrodnicze - tsunami oraz historia - mur berliński, zatonięcie Titanica, lądowanie w Normandii.
Fantastycznie odwzorowano scenę z filmu Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia, to jedna z najlepszych prac w parku. Poza tym czaruje wielkie wesołe miasteczko, pełne kolorów i poruszających się elementów.
Bardzo sugestywna jest scena ze stanu wojennego, obrazująca słynną fotografię, gdy przed kinem z plakatem Czas Apokalipsy wojacy przy czołgu ogrzewają się przy koksowniku i kontrolują przechodzącą rodzinę.
Sporo uciechy znajdą tu fani Gwiezdnych Wojen, bo oprócz modeli z filmów można przebrać się np. w Vadera (są też inne stroje). W salce kinowej odtwarzany jest fajny film o tym jak powstają makiety. Organizacja parku jest więc OK, można tu przyjemnie spędzić czas, szczególnie jest to dobra atrakcja na brzydką pogodę. Nie ma jednak tak, że wszystko jest idealnie, bo poziom modeli jest różny. Np. Arka Noego czy świat prehistoryczny z dinozaurami (którym to tematem syn się interesuje) nie wzbudziły prawie żadnego zainteresowania, bo makiety są słabe.
W sumie jednak cały park to miejsce oryginalne i ciekawe.
Zwiedzanie nie ma ograniczeń czasowych, trzeba się przygotować na ok. 1,5 godziny, chyba że dzieciaki zechcą bawić się klockami przy stole, to wtedy dłużej.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
10
Zgłoś naruszenie zasad