ikonka ŚLESIN - Plaża miejska

Informacje o atrakcji turystycznej

ŚLESIN - Plaża miejska
Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Plaża miejska
Plaża miejska w Ślesinie została utworzona na Jeziorze Śleśińskim. Jest to zbiornik typu rynnowego o powierzchni 148 ha i długości ok. 5 km przystosowany do uprawiania turystyki wodnej oraz wędkarstwa. Strzeżone kąpielisko zostało odnowione w 2014 roku. Pojawił się nowy piasek, wybudowano oświetlone molo.
Plaża sąsiaduje z przystanią wodną Ślesin oraz i ośrodkiem wypoczynkowym Centrum Sportu i Rekreacji. Na miejscu jest kilka punktów gastronomicznych, wypożyczalnia sprzętu, boisko do siatkówki plażowej i przystań statku rejsowego "Pawełek". Od kilku lat przy plaży odbywa się cykliczna impreza "Szanty na Wodzie" z zawodami regatowymi i koncertami oraz Garmin Triathlon, podczas której część pływacka zawodów rozpoczyna się na plaży. Wstęp darmowy.
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Wielkopolsce ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Ślesin - Plaża miejska
format D: N 52.373239°,   E 18.313353°
format DM: N 52° 22.39434',   E 18° 18.80118'
format DMS: N 52° 22' 23.66'',   E 18° 18' 48.07''
pytajnik
Adres:
Plażaul. Napoleona, Ślesin, tel. (63) 797512392

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Ślesin w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Ślesin wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania   5 lipca 2016

Kąpielisko mieści się niedaleko od centrum miasteczka. Jest tu wszystko co potrzeba: ładne i czyste jezioro, strzeżona plaża, bardzo przyjemny piasek, małe molo, wypożyczalnia sprzętu, kilka budek gastronomicznych, pub. Parking jest tuż obok, ale mógłby być większy, bo zapełnia się bardzo szybko. Ludzie parkują jednak w części dla ośrodka wypoczynkowego, teoretycznie z zakazem wjazdu, ale chyba nikt na to nie zwraca uwagi.
Kąpielisko podzielone jest na 2 strefy z wodą płytszą i głębszą, dzieci z kołami i innymi dmuchańcami mogę przebywać tylko w tej pierwszej. Poza strefami mogą pływać dorośli.
Plaża jest duża i mieści wszystkich chętnych. Posiada toalety i przebieralnie. Jest skromny plac zabaw - huśtawki i urządzenie z małą zjeżdżalnią Słońce świeci z boku i dopiero późnym popołudniem zaczyna razić w oczy.
Nad plażą postawiono okrągły pub, w którym nocą odbywają się dyskoteki, można tam też do późna zamówić coś do jedzenia. Strefa gastronomiczna mieści się bliżej portu. Jest tam do wyboru szerokie menu - od deserów, przez fastfoody, po dania obiadowe i smażone ryby. Poza jednym barem, wszystkie budki zamykane były o godzinie 20 - 21.
Jezioro ma spore rozmiary i pewnie dlatego woda była stosunkowo zimna (najzimniejsza z kilku kąpielisk w okolicy które odwiedziliśmy), choć słońce prażyło mocno. Przy brzegu robiły się za to małe fale (nawet gdy nie przepływał statek czy skuter wodny), więc dzieci miały namiastkę morza.
Po dużym akwenie bardzo przyjemnie pływa się rowerem wodnym, choć ceny są tu wysokie. W oddali widać inną plażę przy jakimś ośrodku, a bliżej w lesie camping i kolejną wypożyczalnię sprzętu.
Ogólnie plaża ślesińska to przykład bardzo dobrze funkcjonującego kąpieliska z całym potrzebnym zapleczem.

Mogę polecić również miejscowy Ośrodek wypoczynkowy (zwany był z jakiegoś powodu Termami Ślesińskimi, ale z termami nie ma on absolutnie nic wspólnego!). apełniają kolonie czy inne grupy, ale można tam znaleźć pokój w sezonie rezerwując z niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Nam się to przynajmniej udało i było to jedyne takie miejsce spośród kilku ośrodków na jeziorami w Wielkopolsce jakie sprawdzałem. Pokój tani, bez żadnych luksusów, ale duży i czysty.


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
52
Zgłoś naruszenie zasad