WĄGROWIEC - Aquapark

 
4.0 (1)
6901 1
foetus Zaktualizowano: 08-02-2015
WĄGROWIEC - Aquapark

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Aquapark
  • Atrakcja na złą pogodę
  • Atrakcja całoroczna

Aquapark Wągrowiec został otwarty w styczniu 2011. Jego właścicielem jest spółka ze 100% udziałem Gminy Wągrowiec. Obiekt posiada baterie słoneczne, dzięki którym dogrzewana jest woda oraz system elektrolizy, pozbawiający ją zapachu chloru. Baseny czynne są codziennie od godziny 7:00 do 22:30. Na terenie obiektu ściśle egzekwowany jest zakaz kąpieli w ubraniu innym niż kąpielówki dla mężczyzn i przylegający do ciała strój kąpielowy dla kobiet.


GALERIA

Zdjęcia

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Wielkopolsce. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

DANE KONTAKTOWE, ADRESOWE, LOKALIZACYJNE

Adres:
AQUAPARK WĄGROWIEC sp. z o.o., ul.Kościuszki 49A, 62-100 Wągrowiec, tel. 67 268 55 55

Współrzędne geograficzne*:
Wągrowiec / Wielkopolskie - Aquapark

format D: N 52.817255°,   E 17.202602°
format DM: N 52° 49.0353',   E 17° 12.15612'
format DMS: N 52° 49' 02.12'',   E 17° 12' 09.37''

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.

MAPA I DOJAZD

Swap Start/End

NOCLEGI

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wągrowiec w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wągrowiec wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje - opinie i oceny turystów

Liczba relacji: 1

Ocena atrakcji 
 
4.0  (1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. dostępność i jakość zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwość przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator.
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji 
 
4.0
Aquapark to najlepsza atrakcja dla dzieciaka na deszczowe dni, więc  do Wągrowca pojechaliśmy w ostatnim dniu długiego majowego weekendu, gdy pogoda strasznie się zepsuła. 
Nie oczekiwaliśmy wiele, teraz każdy kryty basen to aquapark i  Wągrowiec nie odbiega od normy. Kompleks składa się tylko z 3 basenów: pływackiego, brodzika i rekreacyjnego. 
Brodzik jest dla naprawdę małych dzieci i nasz syn  dużo czasu tu nie spędził. Są w nim 2 fontanny, natomiast słonik - zjeżdżalnia, który powinien tam być, stał obok  nieużywany. Basen rekreacyjny ma kilka atrakcji jak dysze wodne, grota i rwąca rzeka, która niestety kończy się prysznicem i nie da się go ominąć  (totalny bezsens odstraszający dzieci).  Pozytywną niespodzianką był natomiast bar wodny na końcu basenu rekreacyjnego. 
Aquapark posiada jedną rurę do zjeżdżania, całkiem niezłą oraz 2 jakuzzi z wodą solankową. Spędziliśmy tu przyjemne 2 godziny, ale szału nie ma.
Cały obiekt jest mały i jest to ograniczenie, którego nie da się obejść, ale widać że właściciele robią co mogą aby go uatrakcyjnić. Świadczy o tym wspomniany bar na wodzie, co widzę w Polsce pierwszy raz, palmy czy leżaki pod parasolami niczym z egzotycznej plaży, terrarium z żywymi jaszczurami. Pomysłowo jest także rozwiązane miejsce na położenie klapek czy torby na łamanych półeczkach, a nie na podłodze. Dla dzieci przygotowano kosz  pełen rękawków, kół i innych przyrządów do pływania. Za to wielki plus dla Aquaparku  Wągrowiec. Obiekt  oferuje także  grotę solną ze specjalnymi seansami dla rodziców z dziećmi, ale mimo chęci nie wystarczyło nam czasu, aby z niej skorzystać.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
w pełni dostępne dmuchańce i inne przyrządy pływackie dla dzieci
bar na wodzie
szczypta egzotyki
- Wady
rwąca rzeka z obowiązkowym prysznicem
mało basenów i atrakcji dla dzieci
tylko 1 zjeżdżalnia
Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012