ikonka PRZYJEZIERZE - Kąpielisko nad jeziorem

Informacje o atrakcji turystycznej

PRZYJEZIERZE - Kąpielisko nad jeziorem
Atrakcja ekonomiczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Kąpielisko nad jeziorem
Plaża w Przyjezierzu powstała na Jeziorze Ostrowskim (o powierzchni ponad 300 ha), pośród Lasów Miradzkich. Jest częścią największego ośrodka turystycznego na Kujawach. Panuje tu specyficzny mikroklimat, dogodny do zdrowego wypoczynku, a woda słynie z krystalicznej czystości. Pierwsze informacje o turystycznych walorach wsi pochodzą z lat międzywojennych XX wieku. Powstały wtedy pierwsze domki kempingowe. Obecnie kąpielisko jest zarządzane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przyjezierzu. Dla turystów powstały ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe i pole biwakowe. Po 2010 r. infrastruktura kąpieliska jest stale rozwijana. W 2013 i 2014 r. w Przyjezierzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Skokach na Nartach Wodnych. Plaża jest strzeżona w sezonie codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00. Wejście bezpłatne, natomiast płatny może być tylko parking. Główny znajduje się przy polu biwakowym 5 zł (dni powszednie) i 10 zł (weekendy i święta).
Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Przyjezierze - Kąpielisko nad jeziorem
format D: N 52.541311°,   E 18.144005°
format DM: N 52° 32.47866',   E 18° 8.6403'
format DMS: N 52° 32' 28.72'',   E 18° 08' 38.42''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Przyjezierze w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Przyjezierze wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 2 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.5 na 6.0  (głosów: 2)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
5.0
Marcin1  Autor  Autor: Marcin1     Data dodania   1 grudnia 2016

Pobyt w tym miejscu był wspaniałym wypoczynkiem. Czysta woda, piękna plaża. WC - średnio zadbane... POLECAM :))


Galeria
Data pobytu
2016
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
30
Zgłoś naruszenie zasad
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  18 maja 2016

Plaża odwiedzona przejazdem, zatrzymaliśmy się tu na parę godzin. Skusiły nas tabliczki rozstawione przy głównych drogach. Dojazd prowadzi przez las i odludne tereny, ale po wjeździe do Przyjezierza krajobraz zmienia się i mamy pełną życia miejscowość z wieloma przydrożnymi barami, smażalniami i cukierniami. Zza drzew przebija się lustro wody jeziora. Samochody stoją wzdłuż drogi (chyba nie jest to płatne), ale nie było wolnego miejsca. Stanęliśmy więc na płatnym parkingu przy polu biwakowym.
Obszar piaszczystej plaży jest ogromny. Strzeżona jest tylko jej część, ale w środku tygodnia nie było żadnego problemu z dobrym miejscem przy brzegu. Chroniona strefa jest bardzo płytka, a woda ciepła i czysta - idealna dla dzieci. Jeszcze nigdzie nie widziałem tylu rybek pływających między ludźmi!
Piasek w porządku, choć napotykaliśmy na śmieci.
Minusem dla mnie było tylko słońce świecące znad jeziora w twarz. Bezpośrednio przy plaży nie ma żadnej gastronomii - ale jak wspomniałem przy drodze każdy znajdzie coś dla siebie. Jest za to plac zabaw, przebieralnie, toalety, pomost oraz rura do zjeżdżania, ale bezsensownie położona w oddali i chyba nieczynna. Wypożyczalnia sprzętu posiada rowery wodne w kształcie samochodów, a że jezioro ma spore rozmiary to jest gdzie popływać.
Ogólnie bardzo fajne miejsce


Galeria
Wiek dziecka(i)
7 lat
Data pobytu
sierpień 2015
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
100
Zgłoś naruszenie zasad