ikonka TORUŃ - ZOO

Informacje o atrakcji turystycznej

TORUŃ - ZOO
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
ZOO

Historia Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu sięga 1797 roku kiedy to doktor medycyny Johann Gottlieb Schultz zakupił ten teren i rozpoczął tworzenie ogrodu botanicznego. W tej formie istniał on aż do 1965 roku, choć okresowo był całkowicie zaniedbany. W tym roku zaczęto sprowadzać z Argentyny zwierzęta i tak powstał ogród zoobotaniczny. Dla odwiedzających otwarto je w latach 70-tych XX wieku. Od 2007 roku toruńskie zoo należy do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, co pozwala na pozyskiwanie specjalnie chronionych gatunków zwierząt. Jest rozłożone w centrum miasta na powierzchni 3,8 ha i posiada ok. 50 gatunków zwierząt. Poza standardowymi wybiegami posiada minizoo, ptaszarnię, herpetarium (budynek z gadami i płazami) oraz staw. Ogród jest otwarty codziennie w godz. 10-19, a po sezonie do 16 lub 18, w zależności od miesiąca.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Toruń - ZOO
format D: N 53.008948°,   E 18.590519°
format DM: N 53° 0.53688',   E 18° 35.43114'
format DMS: N 53° 00' 32.21'',   E 18° 35' 25.87''
pytajnik
Adres:
Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, ul. Bydgoska 7, Toruń, tel. (56) 622 42 10

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
B&B Hotel

Spędziliśmy tu 5 nocy i byliśmy bardzo zadowoleni. Hotel B&B położony jest przy ulicy oddzielającej toruńską starówkę od reszty miasta, 5 minut piechotą od ratusza na Rynku Staromiejskim. Budynek jest nowy, pokoje bardzo czyste, w miarę duże i przytulne, śpi się wygodnie. Jest nawet klimatyzacja! Hotel posiada windę, mini sklepik przy recepcji i parking podziemny. Z parkingiem obsługa ma problem, bo dopuszcza do zajmowania miejsc przez ludzi, którzy za to nie zapłacili i czasem brakowało miejsca, ale to jedyny zarzut jaki mieliśmy. Cena jak na hotel w centrum miasta bardzo konkurencyjna - 140 zł + ewentualny parking podziemny.

Lokalizacja:   ul. Szumana 8, 87-100 Toruń - pokaż na mapie
Kontakt:   tel. 56 621 81 00
Strona WWW:   www.hotelbb.pl

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  13 lutego 2013

Zoo w Toruniu odwiedziliśmy dwa razy w przeciągu kilku lat i widzimy pozytywny rozwój, jednak poziomem atrakcyjności nadal odbiega od innych ogrodów zoologicznych w kraju.
Na pewno atutem jest położenie w centrum, nie trzeba więc jechać autem i szukać parkingu, lecz szybko dojdziemy spacerkiem ze starówki. Specyficzne położenie w obniżeniu terenu skierowanemu ku Wiśle powoduje, że jesteśmy odizolowani od zgiełku miasta.
Oficjalna nazwa tej placówki to ogród zoobotaniczny, ale roślinność jakoś szczególnie nie zwróciła naszej uwagi, poza drzewem przy wejściu z wielką naroślą na pniu. Największe wrażenie zrobił na nas, a szczególnie na synu, niedźwiedź himalajski. Zwierzę było akurat bardzo aktywne i spacerowało po całym wybiegu, łącznie z wchodzeniem na mostek zrobiony z bali drewnianych. Było więc na co popatrzeć. Inną atrakcją była obserwacja jak zawsze pociesznych surykatek. Obok postawiono dwie duże figury kangura i żubra, do których dzieci mogą wchodzić i np. pozować do zdjęć. To bardzo dobry pomysł i zatrzymało naszego dzieciaka na dłużej niż skromny plac zabaw, położony kawałek dalej.
Z ciekawych obiektów w toruńskim zoo jest jeszcze ptaszarnia, ale zbyt mocno śmierdziało, aby dało się tam wytrzymać dłużej oraz herpetarium z jaszczurami i wężami.
Natomiast ptaki w klatkach na zewnątrz (bażanty i podobne) czy różne ssaki kozo- i sarnopodobne można oglądać obecnie w tak wielu miejscach, że dla aktywnych turystów nie jest to wielka atrakcja. Część zwierząt jak jeżozwierz było niewidocznych bo się schowała, a w klatkach za szkłem z powodu słońca trudno było cokolwiek zobaczyć. Dobrze, że jest minizoo dla dzieci, choć raczej ono nie zachwyca.
Mają tu więc jeszcze trochę do zrobienia aby dorównać innym ogrodom zoologicznym, jest to chyba najmniejsza tego typu placówka w kraju, ale plany rozbudowy są podobno ambitne i co roku ma być lepiej.
W mojej opinii w Toruniu jest sporo ciekawszych turystycznie miejsc, ale zoo też na pewno warto odwiedzić.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
Wiek dziecka(i)
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
71
Zgłoś naruszenie zasad