ikonka TORUŃ - Żywe Muzeum Piernika

Informacje o atrakcji turystycznej

TORUŃ - Żywe Muzeum Piernika
  • Atrakcja całoroczna
  • Atrakcja na złą pogodę
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Żywe Muzeum Piernika
Miejsce na medal 2012
ATRAKCJA WYRÓŻNIONA.
Co to oznacza?

Toruńskie  Muzeum Piernika powstało w 2006 roku jako pierwsza tego typu placówka w Europie. Jest w pełni interaktywne  - pozwala pod kierunkiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej wyprodukować pierniki przy użyciu tradycyjnych narzędzi i receptur używanych w XVI wieku. Muzeum zajęło 2. miejsce  w konkursie  National Geographic na "7 NOWYCH CUDÓW POLSKI 2012", a 4 lata wcześniej otrzymało certyfikat  "Produkt Turystyczny Roku 2008".
Muzeum czynne  jest codziennie w godzinach 9-18  (styczeń - marzec:  10-18). Zwiedzający wpuszczani są o pełnej godzinie,  minimalna liczba osób - 5.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Toruń - Żywe Muzeum Piernika
format D: N 53.008642°,   E 18.604798°
format DM: N 53° 0.51852',   E 18° 36.28788'
format DMS: N 53° 00' 31.11'',   E 18° 36' 17.27''
pytajnik
Adres:
Żywe Muzeum Piernika, ul. Rabiańska 9, 87-100 Toruń, tel. (056) 663 66 17

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Toruń wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Sprawdzone i polecane
B&B Hotel

Spędziliśmy tu 5 nocy i byliśmy bardzo zadowoleni. Hotel B&B położony jest przy ulicy oddzielającej toruńską starówkę od reszty miasta, 5 minut piechotą od ratusza na Rynku Staromiejskim. Budynek jest nowy, pokoje bardzo czyste, w miarę duże i przytulne, śpi się wygodnie. Jest nawet klimatyzacja! Hotel posiada windę, mini sklepik przy recepcji i parking podziemny. Z parkingiem obsługa ma problem, bo dopuszcza do zajmowania miejsc przez ludzi, którzy za to nie zapłacili i czasem brakowało miejsca, ale to jedyny zarzut jaki mieliśmy. Cena jak na hotel w centrum miasta bardzo konkurencyjna - 140 zł + ewentualny parking podziemny.

Lokalizacja:   ul. Szumana 8, 87-100 Toruń - pokaż na mapie
Kontakt:   tel. 56 621 81 00
Strona WWW:   www.hotelbb.pl

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
6.0
Ina  Autor  Autor: Ina     Data dodania  18 grudnia 2012

Muzeum piernika to przedni pomysł i ciekawa atrakcja niezależnie od wieku. Nasz syn był zachwycony – wiedział, że Toruń jest słynny z pierników, przez cały pobyt tam obżerał się nimi, a tu jeszcze sam mógł je robić! Był co prawda trochę speszony wiedźmą i piernikarskim mistrzem, a wszystkie polecania chciał wykonywać jedynie z mamusią, ale ogólnie był naprawdę zadowolony i przeżywał jeszcze przez kilka następnych dni. Robienie pierników to dla niego wprawdzie nie nowość, ale ta cała otoczka, wystrój wnętrza, pracownicy mówiący po staropolsku, wąchanie "prawdziwych" przypraw w odróżnieniu od gotowej mieszanki do piernika, no i starodawne foremki - super! W zasadzie był tylko jeden zgrzyt – okazało się, że pierniczki, które w muzeum piekliśmy, nie nadają się do jedzenia - pełnią tylko funkcje ozdobne. Ja jeszcze jedną bym dorzuciła – w czasie długiej podróży okazało się, że pachną tak długo i intensywnie, że mogą  pełnić rolę naturalnego odświeżacza powietrza!
Ale do rzeczy – Muzeum Piernika ma w nazwie "żywe" – nie oglądamy więc jakiś prehistorycznych pierników, ani nie poznajemy nudnawych historii. Po prostu cała atrakcja polega na własnoręcznym robieniu pierników, a w trakcie pracy dowiadujemy się wielu ciekawostek związanych z wyrobem i historią piernika.  Wszyscy goście są angażowani do wspólnej pracy, jedna osoba ma coś odważyć, inna pomieszać, ktoś wkłada do pieca pierniki itd., przy czym organizatorzy przydzielają zadania odpowiednie dla wieku gości, bez nachalności i z wyczuciem. Wszystko w radosnej atmosferze i "staropolskim" klimacie.
Miłą niespodzianką jest niewygórowana cena, w której zawarty jest także dyplom czeladnika piernikarskiego. Po ponad półgodzinnej zabawie można skorzystać z miejscowej kawiarni i sklepiku ze sporym wyborem pierników ozdobnych jak i jadalnych oraz różnymi innymi pamiątkami.
Jeżeli planujecie zwiedzania Torunia z dzieciakiem, Muzeum Piernika powinno być jednym z głównych punktów programu. Zalecałabym jednak wcześniej tam podejść lub zadzwonić – my byliśmy w czasie długiego weekendu majowego i okazało się, że trzeba się zapisywać, bo mieli tak dużo chętnych. Zazwyczaj pewnie nie ma takiego problemu, ale lepiej uniknąć niemiłej niespodzianki.
Do muzeum nie łatwo nam było trafić, spodziewaliśmy się drogowskazów przy ratuszu, których jest tam wiele, ale niestety nie było do tego muzeum. Mieści się ono w kamienicy, dwie przecznice od ratusza w kierunku Wisły.
I jeszcze jedno – muzeum nie ma kasy / recepcji przy wejściu do kamienicy, lecz wchodząc widzimy trochę mylący napis "wejścia o pełnych godzinach". Po wszelkie informacje czy zapisy wchodźcie od razu na piętro.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
Świetny pomysł i wykonanie
Przystępna cena
Pierniki można zabrać na pamiątkę
- Wady
Upieczonych pierników nie można jeść
Wejście jest na piętrze, więc wózki trzeba dźwigać
Brak czegoś na kształt recepcji / informacji przy wejściu
Wiek dziecka(i)
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
80
Zgłoś naruszenie zasad