ikonka WENECJA - Ruiny zamku średniowiecznego

Informacje o atrakcji turystycznej

WENECJA - Ruiny zamku średniowiecznego
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Ruiny zamku średniowiecznego

Warownia wenecka powstała w XIV wieku z inicjatywy znanego awanturnika Mikołaja Nałęcza, zwanego Diabłem Weneckim. Po przejściu w ręce rodu Pomianów, zamek spłonął w 1. połowie XV wieku. Następnie nastały czasy świetności budowli, gdy arcybiskup gnieźnieński Mikołaj Trąba uczynił z niej swą główną siedzibę. Pod koniec XV wieku była znowu ruiną, ponieważ arcybiskup Jakub z Sienna postanowił zmienić miejsce swej rezydencji na Żnin i tam przeniesiono pozyskany z warowni weneckiej budulec. Zabytek uratowały prace konserwacyjne w latach 60-tych XX wieku. Odkopano prawie całkiem zasypane mury i częściowo je zrekonstruowano. Obecnie zamek ma status trwałej ruiny i jest zarządzany przez pobliskie  Muzeum Kolei Wąskotorowej, którego bilet upoważnia do jego zwiedzania codziennie w godz. 9-18 (po sezonie krócej).

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Wenecja - Ruiny zamku średniowiecznego
format D: N 52.79754°,   E 17.749808°
format DM: N 52° 47.8524',   E 17° 44.98848'
format DMS: N 52° 47' 51.14'',   E 17° 44' 59.31''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wenecja w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wenecja wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
3.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  23 października 2012

Ruiny zamku rycerskiego znajdują się tuż przy muzeum i stacji kolei wąskotorowej. Niestety niewiele zostało z tej warowni i zwiedzanie polega na obejściu wysokich na kilka metrów murów i wejściu na dawny dziedziniec. Ścieżka jest dobrze ubita, można więc przejechać wózkiem. Widać, że ruiny były rekonstruowane, m.in. niskim murkiem zarysowano zewnętrzny obwód murów obronnych z basztami. Dzieci mogą tu trochę pobiegać i powspinać się na mury, ale raczej nie zaciekawi ich zabytek. My byliśmy podczas turnieju rycerskiego, więc było co oglądać. Znalazły się też inne maluchy do zabawy, ogólnie jednak zamek w Wenecji nie jest wielką atrakcją, ale świetnie uzupełnia pozostałe atrakcje okolicy czyli przejażdżkę wąskotorówkę, muzeum kolei, gród biskupiński, kościół gąsawski, rejsy po malowniczych jeziorach.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
zabytek średniowieczny
ładne położenie między jeziorami
w okolicy dużo atrakcji
- Wady
mało ciekawa atrakcja na kilkanaście minut
Wiek dziecka(i)
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
11
Zgłoś naruszenie zasad