Plac zabaw

WENECJA - Muzeum Kolei Wąskotorowej

 
4.0 (1)
  6638 1

WENECJA - Muzeum Kolei Wąskotorowej

Informacje o atrakcji turystycznej

Kraj / Region
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Kolei Wąskotorowej
Atrakcja całoroczna

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji działa od 1972 roku. Jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. W swych zbiorach posiada 17 parowozów (najstarszy z roku 1899), wagony towarowe, pasażerskie, drezyny i infrastrukturę kolejową jak żuraw czy zwrotnica. Muzeum czynne jest codziennie, w szeroko rozumianym sezonie w godz. 9-18, poza sezonem 10-14. Od maja do września w każda drugą sobotę miesiąca odbywa się specjalny 90-minutowy pokaz nocny nazwany Wenecką Nocą z Parowozami.

GALERIA

Zdjęcia

Wagon - pług śnieżny
Wnętrze wagonu
Plac zabaw
Obrotnica, pompa wodna

ATRAKCJE W POBLIŻU

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!

KONTAKT, LOKALIZACJA (rozwiń)

Współrzędne geograficzne*:
Wenecja / Kujawsko Pomorskie - Muzeum Kolei Wąskotorowej

format D: N52.7984673°,  E17.7519965°
format DM: 52° 47.908038'N, 17° 45.11979'E 
format DMS: 52° 47' 54.48''N, 17° 45' 07.19''E 

*Istnieje kilka formatów zapisu współrzędnych geograficznych. Każde urządzenie GPS lub mapa elektroniczna używa któryś z poniższych trzech:
  • Format D (lub DD) - Stopnie / Stopnie dziesiętne, używany m.in. przez Google Maps;
  • Format DM - Stopnie Minuty;
  • Format DMS - Stopnie Minuty Sekundy, używany m.in. przez Automapę.
Otwórz w:  Google Maps,  Bing Maps,  Openstreet Maps

MAPA I DOJAZD (rozwiń)

Swap Start/End

NOCLEGI (rozwiń)

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wenecja w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com    

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl
Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wenecja wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej miejscowości.

Relacje turystów

Liczba relacji: 1
Ocena atrakcji
 
4.0(1)
Dodaj relację
Masz już konto w serwisie? .
Aby dodać relację i ocenić atrakcję turystyczna posiadanie konta nie jest konieczne (choć zalecane). Wystarczy podać tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (pozostanie ukryty i bezpieczny)
Ocena (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji
Jak oceniasz tę atrakcję w skali 1-6 ?
Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2016 (ważne jest podanie roku)
Relacja
Zdjęcia możesz przesłać zaraz po dodaniu relacji
Ocena atrakcji
 
4.0
Muzeum wąskotorówek w polskiej Wenecji na pewno zainteresuje małych miłośników bajek Tomek i Przyjaciele czy Stacyjkowo. Położone jest na placu przy prawdziwej stacji wąskotorowej kolejki turystycznej - Żnińskiej Kolei Powiatowej. Stoi tam kilkanaście ciuchci i wagonów. Wszystko jest opisane, dodatkowo do paru można wejść. Ciekawe są rzadko spotykane maszyny specjalistyczne np. wagon-pług albo urządzenia kolejowe jak zwrotnica, którą  można przestawiać czy obrotnica. Część obiektu zajmuje piaszczysty plac z piaskownicą, ciuchcią oraz urządzeniem do zabawy i zjeżdżania. 
Maluchy mogą się więc trochę pobawić, a rodzice skorzystać z baru, pod warunkiem że jest otwarty (akurat nie był). Plac zabaw jest jednak wg mnie zbyt skromny aby wciągnął do zabawy na dłużej.
Muzeum prezentuje także zabytkową poczekalnię z dawnym wyposażeniem. Działa tam  sklep z pamiątkami, głównie zabawkami dla dzieci. Są różne lokomotywy, Tomki i inne. Jeśli więc nie zamierzacie wydawać pieniędzy lepiej nie wchodzić tam z dzieckiem. 
W Wenecji byliśmy podczas majówki, kiedy oprócz turnieju rycerskiego pod pobliskim zamkiem,  nadprogramowo organizowana jest Noc z Parowozami, czyli nocny pokaz typu światło-dźwięk. Bardzo liczyliśmy na tę imprezę i przygotowaliśmy syna na późne pójście spać, niestety pod wieczór nadeszła burza i deszcz, więc wszystko odwołano. Pokaz wymaga rozłożenia kabli i innych urządzeń elektrycznych, więc nie może istnieć żadne ryzyko zalania. Tak więc pozostał w nas mały niedosyt. Atrakcja jest w sumie ciekawa, ale tylko na pół godziny.  
Całość jest przejezdna dla wózków.
Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona prezentować się nieco inaczej!

Relacja - dodatkowe informacje

+ Zalety
duży zbiór różnych ciuchci i wagonów wąskotorowych
można do nich wchodzić
nocne pokazy

- Wady
plac zabaw mało atrakcyjny
bar podczas weekendu majowego był nieczynny
atrakcja na krótki czas
Wiek dziecka/i
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Zdjęcie
Wagon - pług śnieżny
Wnętrze wagonu
Plac zabaw
Obrotnica, pompa wodna