ikonka WENECJA - Muzeum Kolei Wąskotorowej

Informacje o atrakcji turystycznej

WENECJA - Muzeum Kolei Wąskotorowej
Atrakcja całoroczna
Miejscowość
Nazwa atrakcji
Muzeum Kolei Wąskotorowej

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji działa od 1972 roku. Jest jednym z największych tego typu obiektów w Europie. W swych zbiorach posiada 17 parowozów (najstarszy z roku 1899), wagony towarowe, pasażerskie, drezyny i infrastrukturę kolejową jak żuraw czy zwrotnica. Muzeum czynne jest codziennie, w szeroko rozumianym sezonie w godz. 9-18, poza sezonem 10-14. Od maja do września w każda drugą sobotę miesiąca odbywa się specjalny 90-minutowy pokaz nocny nazwany Wenecką Nocą z Parowozami.

Typ atrakcji
Zobacz inne opisane atrakcje turystyczne w Kujawsko-pomorskim ze szczególnym uwzględnieniem atrakcji dla dzieci. Możesz dzięki nim zaplanować swój urlop lub ciekawy, wakacyjny lub weekendowy wyjazd z dzieckiem.   Podziel się relacją z własnej wycieczki lub podróży rodzinnej!
Kliknij w marker na mapie, aby uruchomić funkcję Streetview.
Położenie atrakcji - położenie opisywanej atrakcji

Współrzędne geograficzne dla:
Wenecja - Muzeum Kolei Wąskotorowej
format D: N 52.798467°,   E 17.751997°
format DM: N 52° 47.90802',   E 17° 45.11982'
format DMS: N 52° 47' 54.48'',   E 17° 45' 07.19''
pytajnik

Podaj swój adres, aby wyświetlić trasę do tej atrakcji:Zdjęcia może dodać każdy użytkownik serwisu. Jeśli napisałe(a)ś relację i zalogowałe(a)ś się na konto, dodane zdjęcia automatycznie dołączą się do relacji.
Domyślna wielkość fotografii to 700 px w poziomie (600 px w pionie dla zdjęć w orientacji portretowej). Większe zostaną automatycznie zeskalowane.
Możesz dodać do 5 zdjęć.

Możesz wyszukać noclegu w okolicy miejscowości/lokalizacji Wenecja w serwisach rezerwacyjnych, z którymi współpracujemy. Cena jest zazwyczaj niższa niż przy tradycyjnej rezerwacji.

Noclegi - Booking.com     Noclegi - Hotele

Baza noclegowa: meteor-turystyka.pl

Każdy może tu dodać bezpłatnie miejsce noclegowe w okolicy miejscowości/lokalizacji Wenecja wraz z opisem i 1 zdjęciem. Wpis będzie widoczny przy wszystkich atrakcjach w tej lokalizacji.

Relacje - opinie i oceny turystów, który odwiedzili tę atrakcję

Średnia ocena od 1 użytkownika(ów)

Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0 na 6.0  (głosów: 1)
Rejestracja konta w serwisie nie jest konieczna! Podaj tylko nick/pseudonim pod jakim będzie wyświetlana relacja i prawidłowy email (będzie chroniony i ukryty).
Rozwiń informacje nt. przetwarzania danych osobowych
Oceny (im wyższa tym lepsza)
Ocena atrakcji*
Relacja - treść
Opisz swoje wrażenia z odwiedzonego miejsca. Mile widziane informacje ważne dla turystów z dziećmi, np. o dostępności i jakości zaplecza sanitarnego, gastronomicznego, możliwości przejazdu wózkiem itp. Nie podawaj danych encyklopedycznych, historii, cennika itp. - to dodaje administrator. *
Opcjonalnie możesz podać zestawienie zalet i wad.  Kliknij tu aby rozwinąć/zwinąć pola

Relacja - dodatkowe informacje
Wiek dziecka lub dzieci w czasie pobytu w opisywanym miejscu (opcjonalnie).
Przybliżona data pobytu w opisywanym miejscu, np. lipiec 2011.

Zdjęcia możesz dodać w zakładce Galeria użytkowników.

    Proszę wpisać kod zabezpieczający.
 
 
Użytkownik ocenił atrakcję:
 
4.0
foetus  Autor  Autor: foetus     Data dodania  17 października 2012

Muzeum wąskotorówek w polskiej Wenecji na pewno zainteresuje małych miłośników bajek Tomek i Przyjaciele czy Stacyjkowo. Położone jest na placu przy prawdziwej stacji wąskotorowej kolejki turystycznej - Żnińskiej Kolei Powiatowej. Stoi tam kilkanaście ciuchci i wagonów. Wszystko jest opisane, dodatkowo do paru można wejść. Ciekawe są rzadko spotykane maszyny specjalistyczne np. wagon-pług albo urządzenia kolejowe jak zwrotnica, którą można przestawiać czy obrotnica. Część obiektu zajmuje piaszczysty plac z piaskownicą, ciuchcią oraz urządzeniem do zabawy i zjeżdżania.
Maluchy mogą się więc trochę pobawić, a rodzice skorzystać z baru, pod warunkiem że jest otwarty (akurat nie był). Plac zabaw jest jednak wg mnie zbyt skromny aby wciągnął do zabawy na dłużej.
Muzeum prezentuje także zabytkową poczekalnię z dawnym wyposażeniem. Działa tam sklep z pamiątkami, głównie zabawkami dla dzieci. Są różne lokomotywy, Tomki i inne. Jeśli więc nie zamierzacie wydawać pieniędzy lepiej nie wchodzić tam z dzieckiem.
W Wenecji byliśmy podczas majówki, kiedy oprócz turnieju rycerskiego pod pobliskim zamkiem, nadprogramowo organizowana jest Noc z Parowozami, czyli nocny pokaz typu światło-dźwięk. Bardzo liczyliśmy na tę imprezę i przygotowaliśmy syna na późne pójście spać, niestety pod wieczór nadeszła burza i deszcz, więc wszystko odwołano. Pokaz wymaga rozłożenia kabli i innych urządzeń elektrycznych, więc nie może istnieć żadne ryzyko zalania. Tak więc pozostał w nas mały niedosyt. Atrakcja jest w sumie ciekawa, ale tylko na pół godziny.
Całość jest przejezdna dla wózków.


Uwaga, warto wziąć pod uwagę, że ta relacja opisuje stan atrakcji sprzed kilku lat i obecnie może ona wyglądać inaczej!
Galeria
+ Zalety
duży zbiór różnych ciuchci i wagonów wąskotorowych
można do nich wchodzić
nocne pokazy

- Wady
plac zabaw mało atrakcyjny
bar podczas weekendu majowego był nieczynny
atrakcja na krótki czas
Wiek dziecka(i)
3.5 roku
Data pobytu
maj 2012
Czy ta relacja była dla Ciebie pomocna? 
20
Zgłoś naruszenie zasad